mysza662
mysza662
  1 listopada 2010 (pierwszy post)

1. W cieczy o gęstości p1 pływa klocek częsciowo zanurzony, wykonany z materiału o gęstoścu p2. Jaki jest stosunek objętości części klocka wystającego nad powierzchnię cieczy do objętości całkowitej klocka?

2. Duży tłok prasy hydraulicznej jest 6 razy większy od małego tłoka. Oblicz wartość siły działającej na mały tłok w celu podniesienia ciała o masie 150 kg, znajdującego się na dużym tłoku.

3. Aby wyznaczyć gęstość oleju, uczniowie wypełnili rurkę w kształcie litery U wodą i olejem tak ostrożnie, by nie zmieszać obu cieczy. Wynik doświadczenia przedstawiono na rysunku. Oblicz gęstość oleju wiedząc, że gęstość wody jest równa 1000kg/m3

mysza662
mysza662
  1 listopada 2010

juz wiem jak 2 zadanie zrobić ;)

Nie wiem gdzie mogę fotke wstawić do zadania 3 zebyscie mogli je zobaczyć... jak narazie sama nie jestem w stanie zrobic tych zadan;/

mysza662
mysza662
  1 listopada 2010

Rysunek wstawilam u siebie na profilu, mozliwe ze tym samym łamie regulamin tego forum. Wiec jesli zna ktos inna mozliwosc wstawienia fotki to poproszę ;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.