Domii92
Posty: 416 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
Domii92
  26 października 2010 (pierwszy post)

Hej.
Macie może jakieś obrazki związane z tematem ' Zakupy i usługi ' bo musze opisać na język angielski, a nie potrafie zadnych fajnych znaleźć..
Jakby ktoś mógł podac link to z góry dzięki ;)

-I know u want me baby, I think I want u too..
-I think I love u baby..
-I think I love u too.. :zakochany:.

Domii92
Posty: 416 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
Domii92
  26 października 2010

Opisałam tak, moze ktoś sprawdzić. :>
The picture shows a woman. She is in middle-aged. The woman is in the supermarket at the shopping. She is wearing a black jacket, black jeans and black shoes. She is keeping the shopping cart with the shoppingOn the left side,right side and in the background I can see many shelves with different kind of food. The woman is standing and she is thinking what else buy. The woman seems to be happy because I can see smile on her face, I think that she very likes shopping.

-I know u want me baby, I think I want u too..
-I think I love u baby..
-I think I love u too.. :zakochany:.

Eccellente
Eccellente
  26 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A po mojemu to będzie tak. This picture was taken in a busy supermarket, probably around 2pm. By looking at what these people are wearing I can tell the time in the year is winter as they are all wearing scarf's and overcoats. We can see a female character walking next to the shelf with salad dressings and a probably elderly man carrying his products in a blue basket. The shelfs are full of different kinds of products, beginning from mayonnaises and ending on crisps; every shelf is fully described with a price a weight of the product.

Fajny opis, ale mój też jest ok, może oprócz tych kilku błędów gdzie zapomniałam wsptawić 'a'. Z tym że w Twoim zostało użyte bardziej skomplikowane słownictwo niż w moim, a z tego co widzę autorka nie potrafi ułożyć nawet prostego opisu po polsku, więc po co jej to? Mniemam, że ten opis potrzebny jej do scenek maturalnych, a ludzie którzy sobie nie radzą z tym mówią nawet równoważnikami zdań i też jakś to przechodzi.
Eccellente
Eccellente
  26 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeżeli zwracasz się do specyficznych rzeczy używasz 'the' w tym przypadku jest to ten supermarket.

Specyficznych? :woot: Myślałam, że te specyficzne rzeczy to coś takiego jak THE WEATHER, THE SKY itd. ale supermarket? :woot:
Domii92
Posty: 416 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
Domii92
  26 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a z tego co widzę autorka nie potrafi ułożyć nawet prostego opisu po polsku, więc po co jej to?

Potrafię, tylko wybrałam dosyć trudny obrazek i cięzko było wywnioskować co oni akurat teraz myślą, zresztą nie prosiłam Cie o opis tylko o wysłanie linku do jakiegoś zdjęcia.. ;] :mrgreen:

-I know u want me baby, I think I want u too..
-I think I love u baby..
-I think I love u too.. :zakochany:.

Eccellente
Eccellente
  26 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Potrafię, tylko wybrałam dosyć trudny obrazek i cięzko było wywnioskować co oni akurat teraz myślą, zresztą nie prosiłam Cie o opis tylko o wysłanie linku do jakiegoś zdjęcia.. ;]

Zdjęcia można znaleźć na Googlach, jest ich pełno przecież. Myślałam, że nie umiesz tego napisać to dałam ci przykładowy opis.
Parlez
Parlez
  26 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: THE WEATHER, THE SKY

Pogodę masz tylko jedną tak samo z niebem.
Sieć sklepów TESCO na przykład.
Jeżeli mówisz o jednym specyficznym sklepie TESCO na przykład w Warszawie trzeba napisać 'the' a gdy masz na myśli wiele sklepów TESCO piszesz 'a' .
I bought this in the tesco in Warsaw on central avenue.
I bought this in a tesco.
Trochę to skomplikowane ale Angielski taki jest...
Parlez
Parlez
  26 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Potrafię, tylko wybrałam dosyć trudny obrazek i cięzko było wywnioskować co oni akurat teraz myślą, zresztą nie prosiłam Cie o opis tylko o wysłanie linku do jakiegoś zdjęcia.. ;]

To masz na język angielski a nie na psychologię :ninja: Nie musisz wiedzieć co ludzie na fotografii myślą, po prostu opisz co możesz zaobserwować na załączonym obrazku.
Domii92
Posty: 416 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
Domii92
  26 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Zdjęcia można znaleźć na Googlach, jest ich pełno przecież. Myślałam, że nie umiesz tego napisać to dałam ci przykładowy opis.

Szukałam, ale były same beznadziejne..

Parlez, możesz sprawdzić mi ten opis ;>

-I know u want me baby, I think I want u too..
-I think I love u baby..
-I think I love u too.. :zakochany:.

Parlez
Parlez
  26 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: She is in middle-aged.

She is middle-aged.
Konto usunięte
Konto usunięte: the supermarket at the shopping.

doing her shopping.
Konto usunięte
Konto usunięte: She is keeping the shopping cart with the shopping

Nie rozumiem :woot:
Konto usunięte
Konto usunięte: On the left side,right side and in the background I can see many shelves with different kind of food. The woman is standing and she is thinking what else buy. The woman seems to be happy because I can see smile on her face, I think that she very likes shopping.

We can see shelfs full of products around this woman. I can see a smile on her face it suggests that she likes doing shopping.
Domii92
Posty: 416 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
Domii92
  26 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie rozumiem

Chodziło o to, że trzyma wozek z zakupami.

-I know u want me baby, I think I want u too..
-I think I love u baby..
-I think I love u too.. :zakochany:.

Parlez
Parlez
  26 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Chodziło o to, że trzyma wozek z zakupami.

She's holding a basket full of the shopping.
Eccellente
Eccellente
  26 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Pogodę masz tylko jedną tak samo z niebem. Sieć sklepów TESCO na przykład. Jeżeli mówisz o jednym specyficznym sklepie TESCO na przykład w Warszawie trzeba napisać 'the' a gdy masz na myśli wiele sklepów TESCO piszesz 'a' . I bought this in the tesco in Warsaw on central avenue. I bought this in a tesco. Trochę to skomplikowane ale Angielski taki jest...

Ok, teraz już wiem, rzeczywiście tak jest z tym supermarketem... Specjalnie pisałam do mojej kuzynki która jest anglistką. Swoją drogą nie potrafię wytłumaczyć nawet dlaczego przed tym supermarketem daje się the, masz rację, to skomplikowane. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Szukałam, ale były same beznadziejne

Ja znalazłam dużo, wystarczy wpisać w google różne hasła i szukać.
Parlez
Parlez
  26 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ok, teraz już wiem, rzeczywiście tak jest z tym supermarketem... Specjalnie pisałam do mojej kuzynki która jest anglistką. Swoją drogą nie potrafię wytłumaczyć nawet dlaczego przed tym supermarketem daje się the, masz rację, to skomplikowane.

Ja muszę przyznać, że studiując psychologię w UK dalej mam z tym problemy :ninja:
Więc czasami trzeba przeczytać coś 3 razy po napisaniu :pavarotti:
Eccellente
Eccellente
  26 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja muszę przyznać, że studiując psychologię w UK dalej mam z tym problemy Więc czasami trzeba przeczytać coś 3 razy po napisaniu

No, niestety w angielskim jest trochę tych 'wyjątków' do zapamiętania.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.