sadaex
Posty: 11 (po ~850 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
sadaex
  25 października 2010 (pierwszy post)
Hey moglby ktos popraiwc mi ten list z j niemieckiego??
oto on:

Lieber Jan,
danke fur deinen letzten Brief. Jetzt bin ich gerade fur 20 Tage in einem Feriencamp, in dem viel Sport treiben.
Jetzt ist Super. Ich war letztens des Schuljahresende. Das war in letzten Freitag zur CHDK in Chojnice. Zunachst sprach die Schulleiterin wegen letztens Schuljahr, dann Doktor Schmidt kam und er sprach wegen die Bedrohung verbunden mit den Sommerferien. Als ich das Zeugnis erhielt, ging ich mit meine Kollegin auf den Bier. Ich lobe ihr des meine Erfolg verbunden mit meinem Zeugnis. Ich habe gute Noten und sportlich Erfolg. Ich hatte erste Platz zur Mountainbike. In meine Klasse feststellen wir, dass einmal alle sechs Monate uns treffen werden.
Fur zwei Wochen werde ich zu Hause sein. Ich hoffe, dass du zuruck schreibt und ich finde deine Brief in des meine Briefkasten.
Herzliche Gruse
XYZ

Potrzebuje poprawki jak najszybciej pliss..:D
Kandaules
Kandaules
  25 października 2010

Nie bardzo wiem jak to poprawić więc przetłumaczyłem to sobie na polski, rozumiesz coś z tego?
Lieber Jan,
Dziękuje za twojego ostatni list. Teraz jestem właśnie na 20 dni w obozie letnim, w którym dużo sportu robić.(lub który dużo sportu robi)
Teraz jest super. Byłem ostatnio końca roku. To było w ostatnim piątku do CHDK w Chojnicach. Następnie mówiła dyrektorka szkoły z powodu ostatniego roku szkolnego, wtedy Doktor Schmidt przyszedł i mówił z powodu zagrożenia związanego z feriami. Gdy otrzymałem świadectwo, udałem się z koleżanką do piwa. Chwaliłem jej moje sukcesy związane z moim świadectwem . Mam dobre oceny i sportowy sukces. Miałem pierwsze miejsce do roweru górskiego. W mojej klasie stwierdziliśmy my, że raz na sześc miesięcy nas spotkać będziemy. Przez dwa tygodnie będę w domu. Licze na to ze z powrotem napiszesz i znajdę twoje list w mojej skrzynkach pocztowych .
Serdecznie pozdrawiam

sadaex
Posty: 11 (po ~850 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
sadaex
  25 października 2010

no to moze ja napisze na polski
Dziekuje za twoj ostatni list. Teraz jestesm wlasnie na 20 dni na obozie gdzie uprawiam duzo sportu.
Teraz jest super. Bylem ostatnio na zakonczeniu roku szkolnego. To bylo w ostatni piatek czerwca w CHDK-u w Chojnicach. Najpierw dyrektorka szkoły mówiła o ostatnim roku szkolnym, później doktor Schmidt przyszedl i mowił o zagrozeniach zwiazynymi z wakacjami. Kiedy otrzymalem swiadectwo, udalem sie z kolezanka na piwo. Chwalilem sie moimi sukcesami ze swiadectwa. Mam dobre oceny i sukcesy sportowe. Mialem pierwsze miejsce w wyscigu kolarstwa gorskiego. Wmojej klasie stwierdzilismy, ze bedziemy sie spotykac raz na szesc miesiecy.
Za dwa tygodnie bede w domu. Mam nadzieje, ze odpiszesz mi i znajde twoj list w mojej skrzynce pocztowej.

Kandaules
Kandaules
  25 października 2010

jak się nie obalę to może jeszcze dziś spróbuje

Kandaules
Kandaules
  25 października 2010

Danke für (fuer) dein letztes Brief. Ich bin gerade für zwanzig Tage in einem Sommerlager wo ich viel Sport treibe. Jetzt ist alles super. Zuletzt war ich zu Schuljahresabschluss. Das war am letztem Freitag im Juni in CHDK in Chojnice (deutsch Konitz oder Conitz, kaschubisch Chònice) . Zuerst hat die Schuldirektorin eine rede gehalten, später kam Dr. Smidt und sprach über (ueber) die Gefahren verbunden mit Sommerferien . Sobald ich mein Schulzeugnis bekam bin ich mit meiner Kohlegin biertrinken gegangen. Ich gab mit meinem Zeugnis an. Ich habe gute noten und Erfolge im Sport. Ich habe das erste Platzt in Mountainbike Rennen gehabt. Mit meiner Klasse haben wir abgesprochen, dass wir uns alle sechs Monate treffen. In zwei Wochen bin ich wieder zuhause.
Ich hoffe auf deine baldige Antwort.

Superrgirl
Superrgirl
  26 października 2010

Masz kupe bykow w tym liscie np. " in dem viel Sport treiben." in dem wir viel Sport treiben albo in dem ich viel Sport treibe. Przeksztalce tez drugie zdanie od razu: Zunächst sprach die Schulleiterin über das letzte Schuljahr, dann kam Doktor Schmidt und sprach wegen der mit den Sommerferien verbundenen Bedrohungen.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.