xMonika66xX
xMonika66xX
  19 października 2010 (pierwszy post)
zadanie z 1. klasy liceum :)
Atomy pierwiastka X maja elektrony rozmieszczone na powlokach K2 L5 [wiecie.. to 2 i 5 to tak na górze. ale nie mogłam tu tak tego napisać ].
a) ustal ile elektronów bierze udział w tworzeniu wiązania X2 [to 2 tak na dole]
b) podaj wiązanie w występującej cząsteczce

Bardzo pilne. Proszę o pomoc !!!!!!!! Czekam na odpowiedź.;) Z góry dziękuję
Karolina
Posty: 3291 (po ~114 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 82
Karolina
  19 października 2010

Nie wiem, czy dobrze, ale na moje oko bierze udział 7 elektronów.
A nad wiązaniem pomyślę i jeśli wymyślę to napisze:)

Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów,bez podawania przyczyny.
xMonika66xX
xMonika66xX
  19 października 2010
Turka
Turka: Nie wiem, czy dobrze, ale na moje oko bierze udział 7 elektronów. A nad wiązaniem pomyślę i jeśli wymyślę to napisze:)

dzięki ;)
Karolina
Posty: 3291 (po ~114 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 82
Karolina
  19 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: dzięki ;)

Powłoka k2 L5 to Azot.
Czyli: 1s2 2s2 2p3 = K2 L5

I wiązanie kowalencyjne, o ile to o to chodziło : ( i tam zamiast N daj X . )
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów,bez podawania przyczyny.
xMonika66xX
xMonika66xX
  19 października 2010
Turka
Turka: xMonika66xX:dzięki ;) Powłoka k2 L5 to Azot. Czyli: 1s2 2s2 2p3 = K2 L5 I wiązanie kowalencyjne, o ile to o to chodziło : ( i tam zamiast N daj X . )

dziękuję bardzo.;)
Karolina
Posty: 3291 (po ~114 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 82
Karolina
  19 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: dziękuję bardzo.;)

Jeśli jest to dobrze, to nie ma za co ;P
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów,bez podawania przyczyny.
PoczujMnieKochana
PoczujMnieKochana
  23 października 2010

wg mnie to będzie siedem elektronów. Sorry, ale nie umiem wytłmuaczyć jak toz robiłem : cc

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.