Nadiaa92
Nadiaa92
  18 października 2010 (pierwszy post)

Z jakich książek najlepiej się uczyć, żeby przerobić wszystkie działy na matematykę rozszerzoną, jeżeli w mojej klasie jest program podstawowy ? Chodzi mi o jakieś repetytoria czy podręczniki . . . W ogóle trudno jest to napisać, kiedy w szkole się nie realizuje rozszerzenia ? Nigdy mi matma nie sprawiała kłopotów ale jak do tej pory nie przerabiałam działów z rozszerzenia.

Jakiej gramatyki angielskiej jest najwięcej na maturze rozszerzonej ? Na co zwracać największą uwagę ? Wystarczy opanowanie wszystkich 12 czasów, strony biernej do każdego z nich, mowy zależnej i "unreal past", czy coś jeszcze potrzeba ? Jak tak to napiszcie co, jeżeli ktoś jest w temacie. ;]

Dzięki. . . : ]

feministka
feministka
  18 października 2010

To, co przerabiasz w szkole na j. angielskim powinno starczyć. Poza tym, czy korzystacie z jakiegoś repetytorium?

pinheiros
pinheiros
  18 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nigdy mi matma nie sprawiała kłopotów ale jak do tej pory nie przerabiałam działów z rozszerzenia.

może ćwiczenia z matematyki takie jak macie w szkole tylko, że z rozszerzeniem i podstawą? tak samo z podręcznikiem
poza tym możesz przecież poprosić panią, że chcesz dodatkowe zadania, jeżeli jest normalną i fajną nauczycielką to bez problemu ci je da
Nadiaa92
Nadiaa92
  18 października 2010
feministka
feministka: To, co przerabiasz w szkole na j. angielskim powinno starczyć. Poza tym, czy korzystacie z jakiegoś repetytorium?

Korzystamy z repetytorium Longmana do matury podstawowej i to właśnie realizujemy na lekcji. Teoretycznie jestem w klasie z rozszerzonym angielskim, przez 2 lata coś tam z rozszerzenia robiliśmy, ale mało z tego pamiętam i muszę się praktycznie uczyć od nowa. A teraz nauczycielka stwierdziła, że będziemy realizować podstawę bo tylko 2 osoby z naszej klasy są chętnie, żeby zdawać rozszerzenie. Dlatego kupiłam sobie repetytorium do matury rozszerzonej, ale najpierw muszę sobie przypomnieć tą gramatykę i nie wiem co dokładnie jest potrzebne.

Konto usunięte
Konto usunięte: może ćwiczenia z matematyki takie jak macie w szkole tylko, że z rozszerzeniem i podstawą? tak samo z podręcznikiem poza tym możesz przecież poprosić panią, że chcesz dodatkowe zadania, jeżeli jest normalną i fajną nauczycielką to bez problemu ci je da

Mam książkę taką ale realizujemy tylko podstawę.
Nadiaa92
Nadiaa92
  18 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: pinheiros: może ćwiczenia z matematyki takie jak macie w szkole tylko, że z rozszerzeniem i podstawą? tak samo z podręcznikiem poza tym możesz przecież poprosić panią, że chcesz dodatkowe zadania, jeżeli jest normalną i fajną nauczycielką to bez problemu ci je da Mam książkę taką ale realizujemy tylko podstawę

No i musiałabym mieć jakąś książkę z wzorami do tego, bo tak sama od siebie jakbym miała szukać to by zajęło sporo czasu. Jest może taka? :woot:
Pafel
Posty: 309 (po ~132 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 41
Pafel
  18 października 2010

Jeśli o matmę chodzi, to zobacz zbiór zadań Kiełbasy...

{y*x=40
{x+y=10:woot:

Nadiaa92
Nadiaa92
  18 października 2010
Pafel
Pafel: Kiełbasy...

:woot:
Serio czy jaja sobie robisz ?
pinheiros
pinheiros
  18 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam książkę taką ale realizujemy tylko podstawę.

dlaczego wspomniałam jeszcze o nauczycielce
Pafel
Posty: 309 (po ~132 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 41
Pafel
  18 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Serio czy jaja sobie robisz ?

serio...
http://allegro.pl/matura2011-z-matematyki-kielbasa-pod-roz-2czesci-i1261179292.html

{y*x=40
{x+y=10:woot:

feministka
feministka
  19 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Korzystamy z repetytorium Longmana do matury podstawowej i to właśnie realizujemy na lekcji. Teoretycznie jestem w klasie z rozszerzonym angielskim, przez 2 lata coś tam z rozszerzenia robiliśmy, ale mało z tego pamiętam i muszę się praktycznie uczyć od nowa. A teraz nauczycielka stwierdziła, że będziemy realizować podstawę bo tylko 2 osoby z naszej klasy są chętnie, żeby zdawać rozszerzenie. Dlatego kupiłam sobie repetytorium do matury rozszerzonej, ale najpierw muszę sobie przypomnieć tą gramatykę i nie wiem co dokładnie jest potrzebne.
Longmana jest bardzo dobre. ale repetytorium do rozszerzonej też Longmana?
akurat jeśli jedynie poczytasz - bez jakiegoś większego rozwiązywania zadań nauczysz się.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.