beciak121
beciak121
  17 października 2010 (pierwszy post)

No cześć.

Mam do napisania rozprawkę.

" Człowiek - gigant czy proch pośród boskiego stworzenia? "

Kompletnie nie mam argumentów.
Pomógłby ktoś ?

Z góry dziękuje.

moh3rka
moh3rka
  18 października 2010

Odnośnie tragedii greckiej - człowiek jest 'prochem', ponieważ nie ma wpływu na swój los. Ciąży nad nim fatum, które zawsze się spełnia.

Karolina
Posty: 3291 (po ~114 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 82
Karolina
  19 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No cześć. Mam do napisania rozprawkę. " Człowiek - gigant czy proch pośród boskiego stworzenia? " Kompletnie nie mam argumentów. Pomógłby ktoś ? Z góry dziękuje.


Człowiek jest igraszką w rękach bogów, nie ma wpływu na swoje życie.
Los człowieka jest absurdalny i jest w rękach bogów. życiem rządzi fatum czyli przeznaczenie.
Szybki rozwój wypadków prowadzi do perypetii , czyli zmiany losów bohatera.
Z człowieka szczęśliwego staje się raptem nieszczęśliwy -traci władzę, staje się banitą, człowiekiem zhańbionym.
Żaden człowiek nie może powiedziec o sobie , że byl szczęśliwy, dopóki żyje. Nie ma on bowiem wpływu na swoją egzystencję. W każdym momencie życia może go spotkac nieszczęście, poniżenie, upadek.

Może coś:)
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów,bez podawania przyczyny.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.