gardon666
gardon666
  12 października 2010 (pierwszy post)

Błagam! Pomóżcie mi! Ostro tepy jestem z niemca a musze napisać maila ;/ Byłby ktoś na tyle miły żeby mi napisać?

Dostałeś kilka maili od koleżanki, którą poznałeś na kursie języka niemieckiego. Jest zaniepokojona brakiem wiadomości od Ciebie. Przyczyną milczenia była twoja choroba. Napisz do niej e-mail, w którym:
-podziękujesz za jej e-maile i przeprosisz za brak odpowiedzi na nie
-określisz swoje problemy zdrowotne i wyjaśnisz, dlaczego były one dla ciebie uciążliwe
-opiszesz dotychczasowe leczenie i jego rezultaty
- rozwiejesz jej obawy dotyczące twojego stanu zdrowia i poinformujesz, jak się czujesz obecnie

WIELKIE DZIĘKI!

x00
x00
  12 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: -podziękujesz za jej e-maile i przeprosisz za brak odpowiedzi na nie -określisz swoje problemy zdrowotne i wyjaśnisz, dlaczego były one dla ciebie uciążliwe -opiszesz dotychczasowe leczenie i jego rezultaty - rozwiejesz jej obawy dotyczące twojego stanu zdrowia i poinformujesz, jak się czujesz obecnie


Liebe xxx,
Danke für deine E-Mails. Sei mir bitte nicht böse. Ich schreibte nicht, weil ich krank war. Ich war erkältet und fühle mich nicht gut. Ich hatte Schnupfen und Husten. Es war schwer für mich, weil ich zu Hause bleiben musste.
Ein Arzt beschreibt mir Hustenbonbons, Hustensaft und Nasetropfen. Das hilft mir! Ich fühle mich besser. Bald werde ich ganz gesund.
Schreib bitte bald. Liebe Grüße
xyz
pinheiros
pinheiros
  12 października 2010

nie chce mi się tutaj pisać od nowa dla was prac domowych, więc przykład ze strony zadane.pl

Hi xxx!
Ich danke dir in ganz deine E-mail. Leider ich habe magte nicht dir abgeschrieben, durch mein verflucht Krank. Ich bin nicht zur Schule durch zwei Woche gegangen. Das ist Albtraum gewesen. Ich habe mit meine Bruder zu Hause gelegen. Er und ich haben sehr hoh Fieber gehabt. Ich habe gedacht, dass ich bin gestorben. Mein Vater hat viele Medizinen gebracht, sondern sie nicht viel hat geholfen. Meine Kopf und Hals viel schmerzen noch mich.
Ich denke, dass seit Montag ich in meiner Schule gehe. Schade, aber ist ein Plus. Ich möchte mit dir schreiben durch diese Zeit. Willst du auch? Ich warte auf deine Antworten.

Kandaules
Kandaules
  25 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ich schreibte nicht

ich schrieb nicht jest lepiej

Konto usunięte
Konto usunięte: Ein Arzt beschreibt

verschrieb mir, bo przepisał a nie opisał

Konto usunięte
Konto usunięte: nie chce mi się tutaj pisać od nowa dla was prac domowych, więc przykład ze strony zadane.pl

KOMPLETNA BZDURA!!!!
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.