szklaneoczy
szklaneoczy
  9 października 2010 (pierwszy post)

Siemacie :)

Ja tutaj do Was z dylematem życiowym. Mam nadzieję,że znajdzie się jakaś osoba która mi pomoże . Mianowicie chodzi o wybór szkoły w Polsce,albo w USA. W tym roku kończę 3 kl. gimnazjum w Polsce. Mam szansę od następnego roku zacząć liceum w USA,bo rodzice tam mieszkają . Nie mam pojęcia jaki wybór powinnam podjąć, tym bardziej,że to ma być moja decyzja, moi rodzice nie chcą mi niczego zarzucać, więc wszystko zależy odemnie .Może ktoś uczył się w USA i miałby trochę czasu, aby napisać kilka ważnych informacji o nauce tam . Są polskie liceam w USA ? Czy wgl opłaca się do takiego liceum iść i czy wgl ma się potem po takiej szkole jakieś szanse na dostanie na studia w języku angielskim ? Lepiej iść do amerykańskiego liceum ? To dla mnie bardzo ważne .

Dziękuję z góry za każdą odpowiedź ! ;*
Pozdrawiam :)

szklaneoczy
szklaneoczy
  9 października 2010

* narzucać .

LovelyDangerouS
LovelyDangerouS
  10 października 2010

dość niedawno jakaś dziewczyna pisała, że chodzi do szkoły w USA jak poszukasz gdzieś dalej w postach to znajdziesz jej temat i możesz sie jej popytać :)

feuliette
feuliette
  10 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Lepiej iść do amerykańskiego liceum ?

oni maja tam koledż , jakbym miała wybierac miedzy Polska a USA wybrała bym USA ale wybór jest Twój
Mrau91
Posty: 13 (po ~339 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Mrau91
  10 października 2010

Nie wiem nic o Polskich liceach w USA, ale co do Amerykańskich High School, różnią się bardzo od Polskich, nie cierpię tych miejsc ;P, ale osobiście radzę Ci iśc właśnie tam, ponieważ po pierwsze będziesz jedną z najlepszych uczennic, będziesz miec swietne stopnie i będziesz super mądra, poza tym tutaj szkoły pomagają dostac się na studia, oraz zdobyc stypendia ( nie jedno nie dwa ale kilkanaście, ile tylko chcesz) szkoła pomaga indywidualnie się rozwijac i popycha na przód, wystarczy tylko żebyś się postarała byc zauważoną, ja chociażby poszłam do nauczycielki i powiedziałam że się nudzę w szkole bo już to wszytsko wiem, wygrałam konkurs i teraz chodzę na dodatkowy kurs Graphic Design za który płaci mi szkoła ;]

pinheiros
pinheiros
  11 października 2010
Mrau91
Mrau91: będziesz super mądra

no ja nie byłabym tego taka pewna:wtf:
super stopie to na pewno będzie mieć w liceum, który ma poziom szkoły podstawowej no i najlepszą uczennicą też będzie, bo musiałaby być mega debilem, żeby u nich zaliczać się do tych gorszych
szklaneoczy
szklaneoczy
  11 października 2010

Dziękuję bardzo za odpowiedzi ;*

szklaneoczy
szklaneoczy
  11 października 2010

Jeszcze jedno pytanie mam. Co z językiem w Amerykańskich High School ? Trzeba umieć perfekcyjnie amerykański aby się tam dostać ?
Do Mrau91 :
Jak tam jechałaś miałaś perfekcyjnie opanowany język, czy ' tyle o ile ' ?
Z góry dziękuję ;*

Mrau91
Posty: 13 (po ~339 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Mrau91
  12 października 2010

nie ma problemu z jezykiem, wiele osob trafia do szkoly ktore nie potrafia powiedziec tak lub nie po angielsku, nauczyciele pomagaja takim uczniom i odatkowo chodzi sie na specjalny angielski ELD czyli dla obcojęzycznych, na samym poczatku jak przyjmuja Cie, sprawdzaja na jakim poziomie jestes. Nie boj zaby ;) ja jestem w ostatniej klasie normalnego angielskiego i mimo ze to moj drugi jezyk, jestem lepsza od amerykanców ;D

szklaneoczy
szklaneoczy
  12 października 2010

Dziękuję Ci bardzo, bardzo ; D
iii jeszcze bardziej ! XD

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.