Mariolkax3
Mariolkax3
  7 października 2010 (pierwszy post)

Chciałabym zadać jedno pytanie. Na jakie studia opłaca się bardziej iść, dzienne czy zaoczne? Kiedyś byłam przekonana że idę na zaoczne, ale teraz myślę czy by nie zmienić zdania, bo niby zaoczne są tylko w weekendy, ale trzeba iść do pracy żeby zarobić na te studia i już chyba w ogóle bym nie miała czasu dla siebie. Poza tym słyszę odmienne opinie, jedni mówią że po studiach zaocznych rzadko kto znajduje pracę w zawodzie, a drudzy że wtedy jest łatwiej znaleźć coś, bo ma się doświadczenie. I kogo tu słuchać?
Wybieram się na języki stosowane: angielski i francuski jakby to kogoś ciekawiło.

MaQ7
MaQ7
  7 października 2010

jesli jestes w stanie sie utrzymac na dziennych ( np nie mieszkasz jeszcze sama ) i ktos Cie dofinansowuje ze przezyjesz jakos ( np rodzice : P) to dzienne sie oplacaja... natomiast jesli chcesz mieszkac sama np czy byc samodzielna finansowo w pelni to zaoczne bo wiadomo praca itd ; )

Mariolkax3
Mariolkax3
  7 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jesli jestes w stanie sie utrzymac na dziennych ( np nie mieszkasz jeszcze sama ) i ktos Cie dofinansowuje ze przezyjesz jakos ( np rodzice : P) to dzienne sie oplacaja... natomiast jesli chcesz mieszkac sama np czy byc samodzielna finansowo w pelni to zaoczne bo wiadomo praca itd ; )

nie, no będę mieszkać u rodziców, mama mnie będzie utrzymywać jak pójdę na dzienne. na zaocznych zresztą też zapewni mi mieszkanie i jedzenie, jedynie na studia i własne przyjemności będę musiała zarobić. bardziej chodzi mi o to, na których studiach można się więcej nauczyć i po których są, że tak powiem, lepsze możliwości :P
MaQ7
MaQ7
  7 października 2010
Mariolkax3
Mariolkax3: bardziej chodzi mi o to, na których studiach można się więcej nauczyć i po których są, że tak powiem, lepsze możliwości :P

no to jak chodzi o to , i to co ja widzialem w praktyce, to ewidentnie na dziennych trudniej = wiecej sie nauczysz? : P
Mariolkax3
Mariolkax3
  7 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no to jak chodzi o to , i to co ja widzialem w praktyce, to ewidentnie na dziennych trudniej = wiecej sie nauczysz? : P

słyszałam że są takie kierunki jak np. turystyka i rekreacja, gdzie się idzie tylko po to żeby mieć papierek, a na filologii trzeba jednak coś umieć, dlatego nie wiem czy to nawet nie lepsze rozwiązanie, te dzienne studia. a Ty na jakim kierunku?
MaQ7
MaQ7
  7 października 2010
Mariolkax3
Mariolkax3: słyszałam że są takie kierunki jak np. turystyka i rekreacja, gdzie się idzie tylko po to żeby mieć papierek, a na filologii trzeba jednak coś umieć, dlatego nie wiem czy to nawet nie lepsze rozwiązanie, te dzienne studia. a Ty na jakim kierunku?

jest wiele kierunkow gdzie sie idzie po papier :P tylko co to da ?...
ja na elektronice i telekomunikacji
Mariolkax3
Mariolkax3
  7 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jest wiele kierunkow gdzie sie idzie po papier :P tylko co to da ?... ja na elektronice i telekomunikacji

no nie wiem, ale zawsze to jakiś papier, lepsze to niż nic :P
ciężko tam na elektronice? ;d politechnika? ;>
MaQ7
MaQ7
  7 października 2010
Mariolkax3
Mariolkax3: ciężko tam na elektronice? ;d politechnika? ;>

ciezko ciezko duuzo fizy: ) tak politechnika
nic jest rowne takiemu ppapierowi bezwartosciowemu raczej...
Mariolkax3
Mariolkax3
  7 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ciezko ciezko duuzo fizy: ) tak politechnika

no to musi być ciężko. nie cierpię przedmiotów ścisłych.

Konto usunięte
Konto usunięte: nic jest rowne takiemu ppapierowi bezwartosciowemu raczej

no bez przesady, zawsze masz uprawnienia do jakiegoś tam zawodu, cokolwiek by to nie było. zresztą, mam to gdzieś, ja sama bym się nie wybrała na taki kierunek żeby tylko mieć papierek.
xGraCjellax
xGraCjellax
  7 października 2010

moimm zdaniem lepsze zaoczne, no chyba ze ktos uwielbia sie namietnie uczyc..

MaQ7
MaQ7
  7 października 2010
Mariolkax3
Mariolkax3: moimm zdaniem lepsze zaoczne, no chyba ze ktos uwielbia sie namietnie uczyc..

mi tam po prostu zalezy szybko skonczyc mgr i dostac prace w zawodze bo na niej wyciagne wiecej niz takiej na wyksztalceniu srednim
Mariolkax3
Mariolkax3
  7 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mariolkax3: moimm zdaniem lepsze zaoczne, no chyba ze ktos uwielbia sie namietnie uczyc

źle zacytowałeś, nie ja to napisałam. :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: mi tam po prostu zalezy szybko skonczyc mgr i dostac prace w zawodze bo na niej wyciagne wiecej niz takiej na wyksztalceniu srednim

to wiadomo.
MaQ7
MaQ7
  7 października 2010
Mariolkax3
Mariolkax3: źle zacytowałeś, nie ja to napisałam.

nie wiem czemu mi tak zacytowalo...

Mariolkax3
Mariolkax3: to wiadomo.

no jak widac nie dla wszystkich : )
xGraCjellax
xGraCjellax
  7 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: mi tam po prostu zalezy szybko skonczyc mgr i dostac prace w zawodze bo na niej wyciagne wiecej niz takiej na wyksztalceniu srednim

rozumiem, ostatecznie wybor i tak nalezy do Ciebie
MaQ7
MaQ7
  7 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: rozumiem, ostatecznie wybor i tak nalezy do Ciebie

no bo kazdy robi to co chce : )
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.