karmil007
karmil007
  28 września 2010 (pierwszy post)

witam wszystkich :)
mam problem, tzn nie wiem jaki temat wybrac na mature z j.polskiego.
przydalaby sie jakas pomoc, rada itp :P
no wiec mam klika tematow i nie moge sie zdecydowac..

1. Obraz dziecinstwa w wybranych utworach literackich. omow temat analizujac celowo dobrane dziela.

2. powroty do miejsc dziecinstwa. analizujac celowo wybrany material literacki, przedstaw roznorodne sposoby ujecia tego motywu.

3. kobiety ich zycia. analizujac celowo wybrane utwory, scharakteryzuj bohaterki - adresatki milosci.

4. polacy a mniejszosci narodowe. omow ich wzajemny stosunek, analizujac celowo wybrane utwory literackie.

5. niezamierzony komizm w wypowiedziach politykow. omow temat, analizujac zebrany material jezykowy.

6. naglowki w prasie codziennej. omow temat, alanizujac celowo zebrany ,materaial jezykowy.

7. blad jezykowy zrodlem komizmu w wystapieniach publicznych. omow temat analizujac zgromadzony material jezykowy.

8.wykorzystanie jezykowych srodkow ekspresji w tekstach wybranego zespolu rockowego. omow temat analizujac wybrane utwory.

uff, jak widac sporo tego..
jesli mozecie cos zasugerowac to bede wdzieczny ; )
pozdr ::piwo::

UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  28 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 4. polacy a mniejszosci narodowe. omow ich wzajemny stosunek, analizujac celowo wybrane utwory literackie.


ten mi się najbardziej podoba.
polecam 'Początek' Szczypiorskiego, chociaż to nie lektura.
Ilya
Ilya
  28 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Polacy a mniejszosci narodowe. Omow ich wzajemny stosunek, analizujac celowo wybrane utwory literackie.

To jest fajne.
Zagadnień z językoznawstwa nie polecam - z pozoru proste - wymagają sporej wiedzy i sporego nagimnastykowania się przy nich.
karmil007
karmil007
  28 września 2010

mysle powaznie na punktem 8 , ale nie wiem...

KomSaamMetMy
KomSaamMetMy
  28 września 2010

Z tego wszystkiego tylko to:

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. polacy a mniejszosci narodowe. omow ich wzajemny stosunek, analizujac celowo wybrane utwory literackie.

wydaje się być całkiem łatwe i przyjemne.

Konto usunięte
Konto usunięte: mysle powaznie na punktem 8 , ale nie wiem...

No tak. Czytając 8. pomyślałam sobie "świetny temat". Tyle, że te z grupy trzeciej są najtrudniejsze. Wymagają od Ciebie dużo wiedzy a tym samym będziesz musiał spędzić więcej czasu nad prezentacja, a przecież nikt nie da Ci więcej niż 20pkt. Dlatego radzę wybrać temat z gr. I albo II.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  28 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 7. blad jezykowy zrodlem komizmu w wystapieniach publicznych. omow temat analizujac zgromadzony material jezykowy.

Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne :ziober2:

Dawaj to !

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

karmil007
karmil007
  28 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne


dokladnie z tego samego sie smialismy z kumplami przy tym temacie :D
91kasia
91kasia
  28 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Obraz dziecinstwa w wybranych utworach literackich. omow temat analizujac celowo dobrane dziela.


Konto usunięte
Konto usunięte: 3. kobiety ich zycia. analizujac celowo wybrane utwory, scharakteryzuj bohaterki - adresatki milosci.

Ja bym wybrala ktoryś z tych 2 ;)
egze
egze
  29 września 2010

Pierwsze 3 tematy zdecydowanie najłatwiejsze. Szczególnie punkt nr 1 i punkt nr 3. Przy dobrych wiatrach do zrobienia w kilka godzin.

Tematy dotyczące sfery językowej wydają się ciekawe, ale przeważnie są najtrudniejsze i wymagają największej wiedzy/wkładu w ich zrobienie.

ArekCOD
ArekCOD
  29 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. kobiety ich zycia. analizujac celowo wybrane utwory, scharakteryzuj bohaterki - adresatki milosci.

Jezeli mialbym wybrac to wybralbym wlasnie ten temat, lub temat 4 , choc on nie jest taki latwy jak na pozor sie wydaje ;)
feministka
feministka
  29 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. kobiety ich zycia. analizujac celowo wybrane utwory, scharakteryzuj bohaterki - adresatki milosci.
ten jest dobry.
"Cierpienia Młodego Wertera" choćby.
możesz porównać z "ogniem i mieczem" postawy wobec Halszki ze strony Bohuna i Skrzetuskiego.
"Potop" przemiana Kmicica z miłości do Oleńki.
"Pamiętnik" jest dobrą opcją również. w sumie, tak mi się wydaje. :woot:
tylkoTwojNaZawsze1
tylkoTwojNaZawsze1
  2 października 2010

ja mogę ci sprzedać moja.
problem filmowej adaptacji . porównaj film z jego literackim pierwowzorem - oceń adaptacje

Prezentacja
wpis jest ukryty
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.