PatrykX6
PatrykX6
  26 września 2010 (pierwszy post)

"fotkojebom" odrazu mowie jesli macie jakis problem to nie piszcie.
Jestem cienki z gegry. i po prostu nie czaje zadania , pomoze mi ktos?
tresc: Wypisz z atlasu po dwa przyklady map wykonanych na podkladzie siatek kartograficznych, plaszczyznowych , walcowych i sozkowych, jakie ksztalty maja poludniki, rownolezniki w tych siatkach

Pafel
Posty: 309 (po ~132 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 41
Pafel
  26 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: "fotkojebom" odrazu mowie jesli macie jakis problem to nie piszcie.

Z tego co widzę, to ty masz problem :zonk:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jestem cienki z gegry. i po prostu nie czaje zadania , pomoze mi ktos?
problem leży w tym, że brak ci elementarnej wiedzy, której nawet nie chcę ci uzupełnić, a zajęło by to max 30 min, no ale lepiej założyć topic na forum...

Konto usunięte
Konto usunięte: Wypisz z atlasu po dwa przyklady map wykonanych na podkladzie siatek kartograficznych, plaszczyznowych , walcowych i sozkowych, jakie ksztalty maja poludniki, rownolezniki w tych siatkach


Z wyszukiwarki tez nie umiesz korzystać, pierwszy link z google :woot:

http://zapytaj.com.pl/Category/006,009/2,6384406,wypisz_z_atlasu_dwa_przyklady_map_wykonanych_na_podkladzie_siatek_karograficznych_plszczyznowychblocowych_i_stozkowych_.html

{y*x=40
{x+y=10:woot:

feministka
feministka
  26 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: tresc: Wypisz z atlasu po dwa przyklady map wykonanych na podkladzie siatek kartograficznych, plaszczyznowych , walcowych i sozkowych, jakie ksztalty maja poludniki, rownolezniki w tych siatkach
1). siatka kartograficzna:



2). siatka kartograficzna walcowa



3). siatka kartograficzna stożkowa


Jest to podpowiedź z mojej strony - resztę wykonaj sam. Jeżeli będziesz miał dalsze wątpliwości - napisz.
PatrykX6
PatrykX6
  26 września 2010

prosze wytlumacz mi co i jak, ja po prostu od kilku dni nie spie , dzis jestem po 2 trenignach i nie mysle wcale. nawet nie probuje sam podejsc do tego

Pafel
Posty: 309 (po ~132 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 41
Pafel
  26 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: prosze wytlumacz mi co i jak, ja po prostu od kilku dni nie spie , dzis jestem po 2 trenignach i nie mysle wcale. nawet nie probuje sam podejsc do tego

A kogo to obchodzi, że kilka dni nie spałeś? :zonk: może jeszcze ktoś do szkoły ma za ciebie iść? Zrezygnuj z treningów albo ze szkoły i problem się rozwiąże...

{y*x=40
{x+y=10:woot:

PatrykX6
PatrykX6
  26 września 2010
Pafel
Pafel: A kogo to obchodzi, że kilka dni nie spałeś? może jeszcze ktoś do szkoły ma za ciebie iść? Zrezygnuj z treningów albo ze szkoły i problem się rozwiąże...

prosilem, aby fotkojeby nie pisaly, dzieci neo tez nie, mam prośbe i czekam na odpowiedz od normalnego czlowieka,
PRECZ Z NEO
feministka
feministka
  26 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: prosze wytlumacz mi co i jak, ja po prostu od kilku dni nie spie , dzis jestem po 2 trenignach i nie mysle wcale. nawet nie probuje sam podejsc do tego
to nie są argumenty.
wytłumaczę Ci to w ten sposób:
Każda siatka wygląda inaczej, a więc w inny sposób układają się zarówno równoleżniki, jak i południki, bo na przykład na globusie masz lekko zaokrąglone:

Porównując równoleżniki i południki z globusa do równoleżników i południków z siatki kartograficznej
wynika nam jednoznacznie, że linie, którymi są równoleżniki i południki są liniami prostymi, które przecinają się pod kątem prostym.



Musisz po prostu porównać je do układu równoleżników i południków z globusa. Będzie najlepsze rozwiązanie. Przynajmniej zrozumiesz.
Pafel
Posty: 309 (po ~132 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 41
Pafel
  26 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: prosilem, aby fotkojeby nie pisaly, dzieci neo tez nie, mam prośbe i czekam na odpowiedz od normalnego czlowieka, PRECZ Z NEO

W czym problem? zawsze możesz przestać pisać i opuścić ten portal :zonk:

{y*x=40
{x+y=10:woot:

iLetsRoock
iLetsRoock
  28 września 2010

Odwzorowanie kartograficzne jest to określony sposób matematycznego opisu powierzchni kuli lub
elipsoidy odniesienia na płaszczyźnie.
Odwzorowanie kartograficzne musi uwzględnić analityczną zgodność między współrzędnymi geograficznymi punktów kuli ziemskiej a współrzędnymi
tych punktów na mapie.
Podstawową podziału odwzorowań kartograficznych jest:
- Charakterystyka znieksztalcen odwozrowan
- rodzaj siatki kartograficznej
- sposoby wykorzystania mapy

do pierwszej grupy podzialu nalezy zaliczyc takie odwzorowanie jak rownokatne, rownopolowe i rownoodleglosciowe
druga grupa podzialu dotyczy rodzaju powierzchni rzutowania, umiejscowienia srodka rzutu wzgledem kuli lub elipsoidy
oraz usytuowania powierzchni rzutu do kuli czyli elipsoidy
do trzeciej grpy nalezea odwzorowania wielopasmowe wieloscianowe i zestawione

tutaj masz rodzaj powierzchni rzutowania
*plaszczyznowe :
-gnomoniczne (srodek rzutu w srodku kuli_)
-stereograficzne (srodek rzutu na powierzchni kuli, oddalony o 2R od punktu stycznosci plaszczyzny)
-ortograficzne (srodek rzutu nieskonczonosci )
_walcowe
-stozkowe
-umowne

druga kwestia połozenie powierzchni wzgledem bieguna kuli :
- normalne (stycznosce do bieguna _
- poprzeczne (styczne do rownika)
- ukosne (styczne do dowolnego rownoleznika)

trzecia kwestia, odleglosc polozenia powierzchni do kuli:
styczna
Sieczna
odlegla

Niezaleznie od pokazanego podzialu w kazdej z wymienionych grupach w zaleznosci od polozenia powierzchni odwzorowania
(plaszczyzny, walca, lub stozka) w stosunku do ziemi wyroznia sie, odwzorowanie normalne, poprzeczne,ukosne

nie bede pokazywal odwzorowan na obrazku bo sam jak wpiszesz mnustwo Ci tego wyskoczy.
jeszcze moge dodac bo zapomnialem rowniez istnieje odwzorowanie posrednie, centralne, sterograficzne,ortograficzne,wiernoodleglosciowe
wiernokatne,wiernopolowe.

i pomyslec ze to wszystko umialem, a teraz wiekszosc musialem przepisac z notatek.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.