EternalFly
EternalFly
  15 września 2010 (pierwszy post)

Dzień Dobry ;)
Po maturze mam zamiar wybrać się na studia Filologia włoska program tłumaczeniowy.
Słyszałam, że na takich kierunkach jak np. chemia, fizyka, inżynieria materiałowa można od razu po studiach magisterskich robić studia doktoranckie.
Ciekawa jestem, czy po filologii również jest taka możliwość. Czy zna ktoś odpowiedź na moje pytanie?
I wiem też, że niektórzy studiują dziennie na studiach 3 stopnia, czyli doktoranckich. Trwają one 4 lata. I tu mam kolejne pytanie.
Jak to jest ze studiowaniem dziennie na studiach doktoranckich? Przez następne 4 lata trzeba chodzić na wykłady tak jak to jest przez 5 lat studiów? Bo jakoś nie wyobrażam sobie do trzydziestki siedzieć na utrzymaniu mamy...
Pytam tak z ciekawości.

Styropianowy
Styropianowy
  16 września 2010

Najlepiej wejść na stronkę danej uczelni i tam wszystko jest rozpisane. Poszczególne kierunki rozbite i pokazane jak wygląda nauka. Albo po prostu podjechać i wszystkiego osobiście wypytać.

znajduch
znajduch
  17 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Słyszałam, że na takich kierunkach jak np. chemia, fizyka, inżynieria materiałowa można od razu po studiach magisterskich robić studia doktoranckie.

Po każdym kierunku możesz się w nim doktoryzować. Tylko musisz znaleźć ten kierunek na jakiejś uczelni. Aby móc doktoryzować w danym kierunku uczelnia musi spełniać odpowiednie wymagania. Więc nie koniecznie zrobisz doktorat tam gdzie zrobiłas magisterkę.

Uczęszczanie na studia doktoranckie wiąże się głównie z tym, że chodzisz na zajęcia i prowadzisz badania do pracy doktorskiej. O ile licencjaty, inżynierki i magisterki to prace odtwórcze pisane na podstawie książek to do pracy doktorskiej trzeba przeproawadzić wlasne badania.

Abstrahując od tematu, po kiego ci wiedza na temat studiów doktoranckich jak dopiero idziesz na normalne:woot:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.