OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  15 września 2010 (pierwszy post)

Pierwsze pytanie.
Kiedy ktoś wybiera studia, załóżmy że jest to filologia angielska z językiem rosyjskim, to znaczy, że po ukończeniu ich ma uprawnienia do nauczania/tłumaczenia z dwóch języków, czy tylko z jednego? :woot:


Drugie.
Wybrałam taki temat maturalny: "Zmieniające się kanony kobiecego piękna w literaturze. Omów na wybranych przykładach".
Możecie mi jakieś ciekawe książki polecić do tego? Albo obrazy, czy cokolwiek na czym możnaby się oprzeć w tym temacie.

Dziękuję.

LovelyDangerouS
LovelyDangerouS
  15 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Drugie.

np. wypisz kanony kobiecego piękna dla starożytności, średniowiecza, renesansu, baroku, oświecenia itp itd ja kiedyś robiłam podobną prace, ale o postaciach kobiet w romantyźmie.
i np. http://www.bryk.pl/teksty/liceum/j%C4%99zyk_polski/prace_przekrojowe/3307-postacie_kobiece_w_literaturze_romantycznej_i_dzie%C5%82ach_pozytywistycznych.html tutaj masz na początku napisane jak kobiety były odbierane w dziełach romantycznych
shamaramorgan
shamaramorgan
  16 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedy ktoś wybiera studia, załóżmy że jest to filologia angielska z językiem rosyjskim, to znaczy, że po ukończeniu ich ma uprawnienia do nauczania/tłumaczenia z dwóch języków, czy tylko z jednego?

to jeszcze zależy od specjalizacji. Od razu po studiach nie zostaniesz chyba tłumaczem obu języków.

Konto usunięte
Konto usunięte: Wybrałam taki temat maturalny: "Zmieniające się kanony kobiecego piękna w literaturze. Omów na wybranych przykładach". Możecie mi jakieś ciekawe książki polecić do tego? Albo obrazy, czy cokolwiek na czym możnaby się oprzeć w tym temacie.

mój chłopak miał taki temat dobrych parę lat temu. Sama napisałam mu pracę ( :mrgreen: )
kanony kobiecego piękna podzieliłam na epoki- w każdej epoce była jakaś piękność. Chyba prócz "Romeo i Julii" i mitologii Greckiej nie miał żadnej lektury ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.