Xagusiaaa92
Xagusiaaa92
  15 września 2010 (pierwszy post)

Ile kierunków studiów można wybrać w sumie?
Co w sytuacji, kiedy ktoś dostanie się na więcej niż jeden kierunek? Można wtedy zacząć studiować dwa naraz? Czy może jest to na takiej samej zasadzie, jak się wybierało szkoły ponadgimnazjalne (kiedy dostaniesz się do szkoły pierwszego wyboru to do niej cię zapisują.)

MaQ7
MaQ7
  15 września 2010

kierdunkow z tego co wiem wybierac mozna dowoli :P a co do studiowania na kilku kierunkach wiem ze to mozliwe ale wtedy trzeba sie dogadac miedzy uczelniami ( jesli to dwie rozne itd) bo wiadomo ze zajecia moga sie pokrywac :)

Xagusiaaa92
Xagusiaaa92
  15 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: kierdunkow z tego co wiem wybierac mozna dowoli :P a co do studiowania na kilku kierunkach wiem ze to mozliwe ale wtedy trzeba sie dogadac miedzy uczelniami ( jesli to dwie rozne itd) bo wiadomo ze zajecia moga sie pokrywac :)

a jeżeli to jedna uczelnia? chciałabym studiować dwie filologie inie wiem czy takie oś jest możliwe od 1 roku czy trzeba czekać, ale moim zdaniem bez sensu czekać jak można zacząć od razu...
MaQ7
MaQ7
  15 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a jeżeli to jedna uczelnia? chciałabym studiować dwie filologie inie wiem czy takie oś jest możliwe od 1 roku czy trzeba czekać, ale moim zdaniem bez sensu czekać jak można zacząć od razu...

jak na tej samej uczelni to moze to byc bardziej realne do zrobienia bo uczelnia sama zalatwi sprawe organizacji dwoch kierunkow dla tej osoby. Tyle ze wlasnie nie wiem jak z tym zaczeciem obu na raz
WrednaMisia
WrednaMisia
  16 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ale moim zdaniem bez sensu czekać jak można zacząć od razu...

Na pierwszym roku to siedzisz większość czasu w szkole bo jest tyle przedmiotów.
Jakim cudem chcesz dwa kierunki w jeden rok takto zrobić ? To nierealne ;)
U mnie dopiero od drugiego roku mozna wziąć drugi kierunek i to też nie jest takie łatwe bo musisz mieć odpowiednio wysoką średnią itp ;)
curly0
Posty: 389 (po ~71 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
curly0
  16 września 2010
[color=violet] Możesz składać na dowolną ilość uczelni. Jednak wiąże się to z wydatkiem finansowym, opłata rekrutacyjna to ok. 70 zł + . Na niektórych uczelniach płacisz od kierunków, niektórych od wydziałów, a niektórych bez znacznia. Oczywiście nawet jeżeli się nie dostaniesz albo się dostaniesz i zrezygnujesz to nikt pieniędzy Ci nie zwróci.
2 kierunki na I roku studiów to chyba nierealne ze z wględu praktycznych, chyba, że twoja doba ma 48 godzin.
Shellerinka
Shellerinka
  18 września 2010

;pp dobre pytanie. mój uzyn sie nad tym zastanawiał ;d

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.