niedajsieponiesc
niedajsieponiesc
  13 września 2010 (pierwszy post)

No więc. Cel 100 % z ustnej matury, aczkolwiek potrzebuję rady, który wybrać temat od osób postronnych, nie znających mnie i moich zainteresowań :)
a więc:

1.Bohaterowie literaccy - samotnicy z wyboru czy z konieczności? Rozważ problem na wybranych przykładach literatury XX wieku.
2.Człowiek jako aktor w teatrze świata. Omów problem w oparciu o wybrane przykłady literackie.
3.Ucieczka w świat fantazji jako sposób na życie. Omów problem na wybranych przykładach literatury pięknej.
4.Rozdwojenie osobowości jako temat literacki i filmowy. Przedstaw zagadnienie na wybranych przykładach.
5.W labiryntach egzystencjalnych doświadczeń bohaterów literackich. Omów temat w oparciu o wybrane dzieła literackie i filmowe.

Który najlepszy? DZIĘKI!

julCiak69
julCiak69
  13 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 3.Ucieczka w świat fantazji jako sposób na życie. Omów problem na wybranych przykładach literatury pięknej.
brałabym ten. :>
"Kordian" Słowackiego mi przychodzi na myśl.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4.Rozdwojenie osobowości jako temat literacki i filmowy. Przedstaw zagadnienie na wybranych przykładach.
Tutaj bym Ci zaproponowała na pewno "Moralność Pani Dulskiej" Zapolskiej.

Miedzy tymi dwoma nie potrafiłabym wybrać. :>
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  13 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 5.W labiryntach egzystencjalnych doświadczeń bohaterów literackich. Omów temat w oparciu o wybrane dzieła literackie i filmowe.

wybierz ten .. największy wachlarz co do wyboru materiałów
...Ignorance is bliss...
eerie
eerie
  14 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 5.W labiryntach egzystencjalnych doświadczeń bohaterów literackich. Omów temat w oparciu o wybrane dzieła literackie i filmowe.

mi się ten podoba :D
niedajsieponiesc
niedajsieponiesc
  14 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

A jakie książki można do niego dobrać?
Ethlinn
Ethlinn
  14 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Bohaterowie literaccy - samotnicy z wyboru czy z konieczności? Rozważ problem na wybranych przykładach literatury XX wieku.

mi się ten podoba

Konto usunięte
Konto usunięte: 4.Rozdwojenie osobowości jako temat literacki i filmowy. Przedstaw zagadnienie na wybranych przykładach.

i ten :D
do tego tematu polecam film "Lęk pierwotny" z Edwardem Nortonem :D
Aivalar
Aivalar
  14 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Cel 100 % z ustnej matury,

Powodzenia.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3.Ucieczka w świat fantazji jako sposób na życie. Omów problem na wybranych przykładach literatury pięknej.

Wybrałabym to.
UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  14 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 3.Ucieczka w świat fantazji jako sposób na życie. Omów problem na wybranych przykładach literatury pięknej.

ten według mnie najłatwiejszy.

ale nie podoba mi się żaden.

Konto usunięte
Konto usunięte: Cel 100 % z ustnej matury,

:lol2:
Paulcia9003
Posty: 22 (po ~206 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Paulcia9003
  17 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No więc. Cel 100 % z ustnej matury


Hm ja nie liczyłam na 100% i nie dawałam sobie takiego celu,
temat wybrałam szybko,ale nie pisałam od razu prezentacji, ba mało tego konspekt oddałam w ostatnim terminie.

Prace napisałam 3dni przed ustną maturą i nie żałuje... Wchodząc na sale trzepałam sie jak galareta...
I...
Zdałam na 100% =)

Tyle,że ja obrałam temat rzeka "Motyw śmierci w literaturze i sztuce"
Gdyby ktoś chciał to prace jeszcze gdzieś w półce mam=)
-zdawałam w 2009r. pozdro i spokojnie masz czas;*

"Najbardziej śmieszne pragnienie to pragnienie podobania się wszystkim."
—J.W.Goethe

"Byłoby źle, gdyby ktoś nie miał w swoim życiu okresu, kiedy mu się wydaje, że Werter został napisany tylko dla niego."
— J. W. Goethe

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.