neecia
neecia
  9 września 2010 (pierwszy post)

1.Dlaczego w świetle fioletowym można dostrzec mniejsze obiekty niż w świetle czerwonym?
2.Wyjaśnij ,dlaczego za pomocą mikroskopu optycznego nie można zobaczyć szczegółów obiektów o rozmiarach 500nm.
3. Wyjaśnij,dlaczego nawet duże budynki nie utrudniają odbioru fal radiowych.

Ethlinn
Ethlinn
  9 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Dlaczego w świetle fioletowym można dostrzec mniejsze obiekty niż w świetle czerwonym? 2.Wyjaśnij ,dlaczego za pomocą mikroskopu optycznego nie można zobaczyć szczegółów obiektów o rozmiarach 500nm. 3. Wyjaśnij,dlaczego nawet duże budynki nie utrudniają odbioru fal radiowych.

pokaż co już zrobiłaś to będzie można sprawdzić :tak:
neecia
neecia
  9 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: pokaż co już zrobiłaś to będzie można sprawdzić


Ad 1.Ponieważ swiatło fioletowe zmniejsza długosć fali co powoduje zmniejszenie dyfrakcji pozwalajac na dokladne widzenie przedmiotu

Ad3.Fala radiowa ugina sie,odbija sie na przeszkodach po czym dociera do miejsca fal radiowych.

Ad 2.Poniewaz ilosc swiatla uzytego do obserwacji jest nie wystarczajaca.

Wiem,że 2 jest dobrze ale nie jestem pewna reszty:)
alacristaegalli
alacristaegalli
  11 września 2010

ad 2. ja bym napisał ze mikroskop optyczny ma za małą zdolność rozdzielczą by można było rozróżnić 2 punkty oddalone od siebie o 500nm. dodatkowo znalazł bym jej wartość. ocb z światłem to nie wiem co chcesz przez to powiedzieć.
ad 3. Propagacja fali zależy od ośrodka w którym sie znajduje oraz jej długości, a ponieważ fale radiowe mają dużą długość (małą częstotliwość), ośrodek w którym sie rozchodzi ma mniejsze znaczenie (powietrze-duży budynek).

neecia
neecia
  13 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ad 2. ja bym napisał ze mikroskop optyczny ma za małą zdolność rozdzielczą by można było rozróżnić 2 punkty oddalone od siebie o 500nm. dodatkowo znalazł bym jej wartość. ocb z światłem to nie wiem co chcesz przez to powiedzieć. ad 3. Propagacja fali zależy od ośrodka w którym sie znajduje oraz jej długości, a ponieważ fale radiowe mają dużą długość (małą częstotliwość), ośrodek w którym sie rozchodzi ma mniejsze znaczenie (powietrze-duży budynek).


Dziękuje ale już sobie poradziłam i z tego co napisałam tutaj mam 4+ ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.