Efalincia
Posty: 241 (po ~110 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Efalincia
  25 sierpnia 2010 (pierwszy post)

Witam.
Piszę bo chciałam Was popytać co myślicie o tych trzech tematach. Który jest łatwiejszy do opracowania, i jakie lektury do niego użyć.

Oto trzy z nich:

1. 'Żyć życiem innym niż wiekszość". Twoje rozważania o wybranych bohaterach literackich idących własnymi śceżkami.
2. Literacki portrety matek. Omów je na wybranych przykładach utworów z różnych epok.
3. Obrzęy i obyczaje ludowe w literaturze- omów sposoby ich przedstawiania i funkcje w wybranych utworach.

To są trzy tematy które wybrałam spośród reszty innych. Tylko teraz pomóżcie ...

shamaramorgan
shamaramorgan
  25 sierpnia 2010

jako tegoroczna maturzystka radzę Ci, byś wybrała ten temat, który choć trochę Cię interesuje, bądź w którym mogłabyś umieścić lekturę, którą lubisz.

Wybrałabym chyba 2 temat, bo jest najprostszy.

Swoją droga już znacie tematy? Powinni je dawać w październiku

ZagUbiOona
ZagUbiOona
  25 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Wybrałabym chyba 2 temat, bo jest najprostszy.

dokładnie, ten - wg mnie - jest najprostszy.

Zresztą, może wydać sie on jedynie pozornie łatwy, jeśli nie lubisz tego typu literatury, czy też w ogóle Cię to nie interesuje. ;)
Ja wybrałam temat, który niektórym wydawał się być trudny, ale - co się okazało - dla mnie taki nie był. To, jaki temat wybierzesz zależy od Ciebie i lepiej byś nie kierowała się czyjąś opinią, tylko tym, co lubisz.
TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  25 sierpnia 2010
Efalincia
Efalincia: Literacki portrety matek. Omów je na wybranych przykładach utworów z różnych epok.

Ten wydaje się być najłatwiejszy z trzech podanych dla Ciebie, ale mnie osobiście średnio się podoba.
Z wymienionych, jeśli już ,najciekawszy jest pierwszy - przynajmniej dla mnie.

Konto usunięte
Konto usunięte: jako tegoroczna maturzystka radzę Ci, byś wybrała ten temat, który choć trochę Cię interesuje, bądź w którym mogłabyś umieścić lekturę, którą lubisz.

Prawda.
Lepiej się przygotowuje prezentację, jeśli jest o czymś, czym się interesujesz.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  25 sierpnia 2010
Efalincia
Efalincia: 2. Literacki portrety matek. Omów je na wybranych przykładach utworów z różnych epok.

najprostszy

Efalincia
Efalincia: 3. Obrzęy i obyczaje ludowe w literaturze- omów sposoby ich przedstawiania i funkcje w wybranych utworach.

klimatyczny - ciekawy

Efalincia
Efalincia: 1. 'Żyć życiem innym niż wiekszość". Twoje rozważania o wybranych bohaterach literackich idących własnymi śceżkami.

wyzwanie - można popłynąć jak się już trafi na dobry nurt :ninja:
...Ignorance is bliss...
Ethlinn
Ethlinn
  25 sierpnia 2010
Efalincia
Efalincia: 2. Literacki portrety matek. Omów je na wybranych przykładach utworów z różnych epok. 3. Obrzęy i obyczaje ludowe w literaturze- omów sposoby ich przedstawiania i funkcje w wybranych utworach.

te dwa :tak:
są dość łatwe i ciekawe, zwłaszcza 3
shamaramorgan
shamaramorgan
  25 sierpnia 2010
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: Prawda. Lepiej się przygotowuje prezentację, jeśli jest o czymś, czym się interesujesz.

lepiej i duzo przyjemniej. Przyjemnie się ją pisze (o ile piszę się ją samemu) no i łatwiej się jej uczy, bo wiadomo, że jesli coś Cię interesuje, to samemu starasz się wgłębić w temat, a przy okazji sporo zapamietujesz :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Zresztą, może wydać sie on jedynie pozornie łatwy, jeśli nie lubisz tego typu literatury, czy też w ogóle Cię to nie interesuje. ;)

dokładnie :)
ja przy wybieraniu tematów robilam sobie w głowie malutki planik i zastanawiałam się już jakie lektury mogłabym tam wrzucić :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja wybrałam temat, który niektórym wydawał się być trudny, ale - co się okazało - dla mnie taki nie był. To, jaki temat wybierzesz zależy od Ciebie i lepiej byś nie kierowała się czyjąś opinią, tylko tym, co lubisz.

Ja też :)
Temat opracowywałam z przyjemnością, z przyjemnością się jej nauczyłam i z taką samą przyjemnością odpowiedziałam na pytania komisji :D
Mój temat też nie był prosty, nie miałam zadnych lektur szkolnych (jedynie parę wierszy przerabianych na lekcji) , ale przynajmniej wiedziałam, że nikt w klasie go nie weźmie (w mojej klasie nie mogły powtarzać się tematy)
91kasia
91kasia
  26 sierpnia 2010
Efalincia
Efalincia: 2. Literacki portrety matek. Omów je na wybranych przykładach utworów z różnych epok.

Ten wydaje się najłatwiejszy :)
Ja miałam motyw córki i sposoby ich kreowania wiec to bardzo podobne tematy (wiadomo że relacje córka- matka się łączą więc to bardzo podobne tematy :) )
Ja nie miałam żadnych problemów z matura ustną ;)
angelaaxxx
angelaaxxx
  27 sierpnia 2010
Efalincia
Efalincia: 2. Literacki portrety matek. Omów je na wybranych przykładach utworów z różnych epok.

ten najprostszy
UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  27 sierpnia 2010
Efalincia
Efalincia: 1. 'Żyć życiem innym niż wiekszość". Twoje rozważania o wybranych bohaterach literackich idących własnymi śceżkami.

ten jak dla mnie najfajniejszy.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.