IMajka92I
IMajka92I
  19 sierpnia 2010 (pierwszy post)
Cześć! ;D
Za rok chcę się wybrać na studia, bo będę kończyć [mam nadzieję] szkołę średnią. Chciałabym zdawać maturę z rozszerzonego angielskiego, podstawowego polskiego, podstawowej matematyki. Jak dobrze pójdzie to chciałabym dostać się na Uniwersytet Śląski, na dwa kierunki: Filologię angielską i filologię klasyczną. Na każdy z nich, przy rekrutacji biorą pod uwagę WYŁĄCZNIE rozszerzony angielski.
I co do tego mam pytania.

1.Czy kiedy zdaję tylko rozszerzony angielski, to mogę się dostać na dwa kierunki studiów?
2. Czy ten drugi kierunek jest odpłatny, czy za darmo? (na studiach dziennych)
3. Bardzo trudno jest pogodzić studiowanie dwóch kierunków? Bo ja tak sobie myślę, że gdyby na jednym mi się nie spodobało albo by mi nie szło, to rzuciłabym i została tylko na jednym...
Stachu
Stachu
  20 sierpnia 2010

1. Możesz
2. Za darmo (chyba, że uczelnia prywatna :P)
3. Jakbyś mądra nie była, to pogodzenie dwóch kierunków łatwe, ani przyjemne nie jest.

Kingusia
Posty: 1465 (po ~73 znaków)
Reputacja: -6 | BluzgometrTM: 10
Kingusia
  21 sierpnia 2010

Lepiej Iść na jeden a później się przenieść Zależy jakie to kierunki ale Ciezko jest sie utrzymac na 2 chyba ze tak jak piszesz na pewno z jednego zrezygnujesz:)
Pogodzic zapewne też zajecia beda sie nakladac na siebie:) Ale masz jeszcze rok wiec przejmowałabym się matura a nie studiami:)

ZagUbiOona
ZagUbiOona
  21 sierpnia 2010

Gratuluję pomysłu studiowania dwóch filologii jednocześnie. Może to nie jest arcytrudne, ale do łatwych zadań nie należy. Poza tym nie wiem, ja bym zaczęła drugi kierunek dopiero na drugim roku ^^

Ilya
Ilya
  22 sierpnia 2010

Nie wiem jak to jest na Uniwersytecie Śląskim, ale np. Na UMK w Toruniu nie możesz od razu rozpoczynać dwóch kierunków (chyba, że robisz studia Miedzywydziałowe). MISH byłby dla Ciebie dobrym wyjściem.

Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Czy kiedy zdaję tylko rozszerzony angielski, to mogę się dostać na dwa kierunki studiów?

Musisz sprawdzić, jak to było w tegorocznej rekrutacji.
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czy ten drugi kierunek jest odpłatny, czy za darmo?

Darmowe (chyba, że uczelnia ustaliła inaczej)
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Bardzo trudno jest pogodzić studiowanie dwóch kierunków? Bo ja tak sobie myślę, że gdyby na jednym mi się nie spodobało albo by mi nie szło, to rzuciłabym i została tylko na jednym...

W sumie najbardziej denerwujący fakt, w czasie studiowania dwóch kierunków, to nakładanie się zajęć. No poza tym masz wtedy dwa razy mniej czasu i dwa razy więcej nauki. Zwłaszcza przy filologii klasycznej.
Adrian
Adrian
  22 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Czy kiedy zdaję tylko rozszerzony angielski, to mogę się dostać na dwa kierunki studiów?

tak możesz.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy ten drugi kierunek jest odpłatny, czy za darmo? (na studiach dziennych)

od tego roku studiowanie więcej niż jednego kierunku ma być płatne.
Podziękować trzeba Sejmowi RP.

Konto usunięte
Konto usunięte: Bardzo trudno jest pogodzić studiowanie dwóch kierunków? Bo ja tak sobie myślę, że gdyby na jednym mi się nie spodobało albo by mi nie szło, to rzuciłabym i została tylko na jednym...

bardzo ciężko.
Dopasowanie planu to jest raczej kosmos.
Na I roku nie polecam bawić się w dwa kierunki.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.