Mamrol
Mamrol
  16 sierpnia 2010 (pierwszy post)

Witam!

No niestety, zabrakło mi kilku punktów aby dostać się na Uniwersytet
Ekonomiczny w Poznaniu więc pozostaje mi tylko szkołą prywatna.
Spośród tych zlokalizowanych w Poznaniu najbardziej chyba
odpowiadałoby WSB ale nie wiem czy opłaca się w ogołe iść na
prywatne. Może lepiej poprawić jeszcze mature i za rok próbować na
AE?

Dlatego chcę moi drodzy, absolwenci WSB, abyście się wypowiadali jak
wam idzie kariera zawodowa po tej szkole. No nie ukrywam, ale
steresotyp że szkoła prywatna jest gorsza od państwowej bardzo
silnie na mnie oddziałowuje i wydaje mi się że nie ma sensu iść na
WSB dlatego chcę poznać wasze opinie.
Po prostu nie chciałbym w życiu dorosłym doświadczyć takiej
sytuacji, że na job interview podziękują mi na samym początku tylko
z tego powodu, że skończyłem WSB.
Może znacie jakieś osoby po tej szkole i kierunku?Jak idzie im kariera ?

Mam plan jeszcze taki aby licencjat zrobić na WSB a potem przenieść
się na UE w Poznaniu...

91kasia
91kasia
  16 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: aby dostać się na Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

no mi niestety też :P

Konto usunięte
Konto usunięte: l No nie ukrywam, ale steresotyp że szkoła prywatna jest gorsza od państwowej bardzo silnie na mnie oddziałowuje i wydaje mi się że nie ma sensu iść na WSB dlatego chcę poznać wasze opinie.

możesz iść na wsb i zrobic licencjat a magistra na ekonomicznej :) Ja mam zamiar tak zrobić.
Poza tym wsb należy do jednych z lepszych szkół prywatnych.
Btw w dzisiejszysch czasach juz nie patrza tak bardzo czy prywatna czy nie.. ważniejszy jest poziom...
Mamrol
Mamrol
  17 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: możesz iść na wsb i zrobic licencjat a magistra na ekonomicznej :) Ja mam zamiar tak zrobić.

i ja także :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: Poza tym wsb należy do jednych z lepszych szkół prywatnych.

Niby tak :P,ciekawe jak to jest w praktyce :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Btw w dzisiejszysch czasach juz nie patrza tak bardzo czy prywatna czy nie.. ważniejszy jest poziom...

nie wiem jak jest,nigdy nie rozmwiałem z pracodawcami :P
ale fakt,w każdym ogłoszeniu o prace wymagają doświadczenia :P

BTW.kiedyś pisałaś,że jakaś Twoja znajoma(czy ktoś inny Ci znany),jest księgoqwą i zarabia 10 tysięcy,jaka uczelnie kończyła i w jakim trybie,dziennym/zaocznym ? :D
electrokitty
electrokitty
  17 sierpnia 2010

Ludzie już teraz nie patrzą zbytnio czy ukończyłeś prywatną czy państwową, fakt faktem słyszałam kiedyś o jakimś wykazie o prywatnych uczelniach po których na pewno nie znajdziesz pracy, bo pracodawcy od razu wyrzucają twoje CV, wiem, że jedna taka uczelnia to Wyższa Szkoła Kadr dla Europy, ale dalej to nie wiem, ale na pewno nie należy do nich WSB. Mam wielu znajomych z tej uczelni i są zadowoleni.

Konto usunięte
Konto usunięte: jest księgoqwą i zarabia 10 tysięcy,jaka uczelnie kończyła i w jakim trybie,dziennym/zaocznym ? :D

cóż za podejście, by całe życie zajmować się czymś czym się hafta ale ze świadomością wuchty pieniędzy =] Prawda jest taka, że pracodawca wolałby kogoś z zaocznych, bo liczy się doświadczenie a nie papierek. Jeśli studiowałbyś zaocznie i miał pracę w tym kierunku co studiujesz to po ukończeniu studiów z papierkiem i doświadczeniem masz wiele drzwi otwartych. Niestety, samym papierkiem gówno zdziałasz, bo nie liczy się wiedza teoretyczna tylko praktyczna
Mamrol
Mamrol
  17 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli studiowałbyś zaocznie i miał pracę w tym kierunku co studiujesz to po ukończeniu studiów z papierkiem i doświadczeniem masz wiele drzwi otwartych.

tylko jak zdobyć ta prace skoro wszędzie chcą tego doświadczenia ?
gdzie zdobyć doświadczenie ?
kółko się zamyka :)
mam zamiar się nauczyć obsługi pakietu office i angielskiego ,tego też wymagają w prawie każdym ogłoszeniu :O
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam wielu znajomych z tej uczelni i są zadowoleni.

Kończyli FiR ?
Ja mam kuzynke po zarządzaniu(na WSB),najpierw siedziała w "okienku" po czasie przenieśli ją do biura :Dzajmuje się kredytami.

Konto usunięte
Konto usunięte: ię czymś czym się hafta

nie ukrywam nie jest to profesja ,którą bym jakoś wielce wielbił,ale bez przesady nie haftałbym :P
Niestety w naszym kraju nie ma sensownej pracy(dobrze jest jeżeli ktoś w ogóle znajduje coś w zawodzie po tych kierunkach)po studiach przyrodniczych typu :leśnictwo,rolnictwo,ogrodnictwo,zootechnika,biologia

Konto usunięte
Konto usunięte: Ludzie już teraz nie patrzą zbytnio czy ukończyłeś prywatną czy państwową

Mimo to magisterke planuje robić na państwowej :]
91kasia
91kasia
  17 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: i ja także :-)

to sie spotkamy xD

Konto usunięte
Konto usunięte: Niby tak :P,ciekawe jak to jest w praktyce :P

się okaże
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.