KalinkaMalinkax
KalinkaMalinkax
  15 sierpnia 2010 (pierwszy post)
Cześć! ;)
Za rok kończę szkołę i chciałabym iść na studia, na filologię hiszpańską od podstaw. Słyszałam, że podobno trzeba najpierw przejść jakąś rozmowę kwalfikacyjną żeby się dostać na takie studia. :OO Ale czytałam to gdzieś w necie, więc nie wiem czy to wiarygodne źródło.
Myślicie że takie studia są zupełnie od podstaw? Bo na stronie uniwersytetu czytałam że tak, a pod uwagę przy naborze biorą pod uwagę język obcy, jeden z wybranych nowożytnych. Ale czy osoba, która w życiu nie miała do czynienia z hiszpańskim jakoś da sobie radę?
A w ogóle czy wybór takiego kierunku to dobry wybór? Jak uważacie?
newwaver
newwaver
  15 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale czy osoba, która w życiu nie miała do czynienia z hiszpańskim jakoś da sobie radę?

nie. wbrew pozorom, hiszpański nie jest łatwym językiem. wiem, gdyż sam się go uczę.
a mogłem wybrać rosyjski...

Konto usunięte
Konto usunięte: A w ogóle czy wybór takiego kierunku to dobry wybór? Jak uważacie?

dobry, póki hiszpański nie jest modny.
później łatwiej znajdziesz pracę w zawodzie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Myślicie że takie studia są zupełnie od podstaw?

muszą być.

Konto usunięte
Konto usunięte: Słyszałam, że podobno trzeba najpierw przejść jakąś rozmowę kwalfikacyjną żeby się dostać na takie studia. :OO

to zależy od uczelni.
ale pierwsze słyszę o rozmowie kwalifikacyjnej na filologii... :woot:
KalinkaMalinkax
KalinkaMalinkax
  15 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie. wbrew pozorom, hiszpański nie jest łatwym językiem. wiem, gdyż sam się go uczę. a mogłem wybrać rosyjski...

studiujesz filologię hiszpańską?

Konto usunięte
Konto usunięte: dobry, póki hiszpański nie jest modny. później łatwiej znajdziesz pracę w zawodzie.

na razie nie jest modny, w porównaniu do angielskiego czy niemieckiego.
newwaver
newwaver
  15 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: studiujesz filologię hiszpańską?

nie. uczę się go w liceum. :)
miałem plany co do filologii hiszpańskiej, ale w liceum zrezygnowałem.

Konto usunięte
Konto usunięte: na razie nie jest modny, w porównaniu do angielskiego czy niemieckiego.

no dokładnie. ale w sumie wiesz, jeśli na prawdę się czegoś chce, to i tak dasz radę.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.