Xagusiaaa92
Xagusiaaa92
  8 sierpnia 2010 (pierwszy post)

Cześć, mam dylemat bo za rok matura i muszę sie zdecydować z czego zdawać. Myślę nad trzema kierunkami, dokładnie prawo, kosmetologia i filologia włoska. Nie wiem co wybrać, bo wszystko mnie tak samo interesuje. ;p Dlatego chyba będę kierować się tym, na co najłatwiej się dostać i tym co najbardziej się opłaca wybrać. Więc, jak myślicie, co będzie najtrafniejszym wyborem? Na co jest najwięcej chętnych? Co z tych trzech opłaca się najbardziej wziąć (chodzi o zarobki) a co najmniej? Czekam na propozycje:)

91kasia
91kasia
  8 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: mam dylemat bo za rok matura i muszę sie zdecydować z czego zdawać

wiele takich postów... czyżbym tylko ja podejmowała decyzje dopiero w klasie maturalnej? xD

Konto usunięte
Konto usunięte: najłatwiej się dostać i tym co najbardziej się opłaca wybrać.

na pewno nie prawo... ciężko się dostać i jeśli nie ma się znajomości to ciężko z pracą...

Konto usunięte
Konto usunięte: Więc, jak myślicie, co będzie najtrafniejszym wyborem?

Skoro oba kierunki Cię interesują to... studiuj oba ;) Zdecyduj sie teraz na I a na 3-4 roku wex drugi...
Ja sama miałam problem z wyborem i zdecydowałam się studiować finanse a później chciałabym zaocznie zrobic reklamę lub dziennikarstwo ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Na co jest najwięcej chętnych?

im więcej chętnych tym potem ciężej znaleźć prace...

Konto usunięte
Konto usunięte: o z tych trzech opłaca się najbardziej wziąć (chodzi o zarobki)

prawo... ale tak jak już wcześniej mówiłam przydałyby się znajomości... bo bez nich może być ciężko
Kajlinka
Kajlinka
  8 sierpnia 2010

Hej:)z tego co wiem to ciężko się dostać ,ale z tych trzech kierunków proponowałabym abyś wybrała filologie:)

Xagusiaaa92
Xagusiaaa92
  8 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: wiele takich postów... czyżbym tylko ja podejmowała decyzje dopiero w klasie maturalnej? xD

możliwe xD ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: ciężko się dostać i jeśli nie ma się znajomości to ciężko z pracą...

No a ja niestety nie mam znajomości....

Konto usunięte
Konto usunięte: Skoro oba kierunki Cię interesują to... studiuj oba ;) Zdecyduj sie teraz na I a na 3-4 roku wex drugi... Ja sama miałam problem z wyborem i zdecydowałam się studiować finanse a później chciałabym zaocznie zrobic reklamę lub dziennikarstwo ;)

Gdybym chciała studiować dwa, to na pewno nie tak rozbieżne jak kosmetologia i filologia włoska ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: prawo... ale tak jak już wcześniej mówiłam przydałyby się znajomości... bo bez nich może być ciężko

no po prawie można dużo zarobić, ale widziałam teżoferty dla tłumaczy włoskiego to niektóre od 4 do 7 tysięcy na miesiąc stały etat, a za granicą podobno można aż do 45 euro za godzinę zarobić.

Konto usunięte
Konto usunięte: Hej:)z tego co wiem to ciężko się dostać ,ale z tych trzech kierunków proponowałabym abyś wybrała filologie:)

a czemu akurat to? ;)
91kasia
91kasia
  9 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No a ja niestety nie mam znajomości....

to może być ciężko...

Konto usunięte
Konto usunięte: Gdybym chciała studiować dwa, to na pewno nie tak rozbieżne

a finanse i rachunkowość (z grubsza mówiąc multum matmy) i dziennikarstwo ( multum polskiego) nie są rozbieżne? xD Co z tego że są! Grunt to realizować to czego sie pragnie

Konto usunięte
Konto usunięte: no po prawie można dużo zarobić, ale widziałam teżoferty dla tłumaczy włoskiego to niektóre od 4 do 7 tysięcy na miesiąc stały etat

dobry tlumacz też może sporo zarobić (tym bardziej jesli chodzi o mniej znany język, czyt. inny niż nagielski i niemiecki)
WhisperOfHope
WhisperOfHope
  10 sierpnia 2010

kosmetoloogia

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  15 sierpnia 2010

Ja bym wybrala kosmetologie :)

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
TheHopeIsDyingLast
TheHopeIsDyingLast
  17 sierpnia 2010
zawsze chciałam być prawnikiem myślę, że warto wybrać ten kierunek :) :mrgreen:[color=violet]
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  17 sierpnia 2010

Polecam filologię, tylko nie wiem, czy włoska to dobre rozwiązanie. Tylko w jednym kraju operują tym językiem :]

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.