julCiak69
julCiak69
  1 sierpnia 2010 (pierwszy post)
Witam, witam i o zdrowie pytam! :rock:


Mam nietypowy problem. Nie zdałam matury, ale tu chodzi o przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym - geografię. Co teraz?
Wiem, zaraz mi napiszecie, że po co ja jęczę, skoro zdałam obowiązkowe. Hm, chodzi o moją ambicję i to, że moja duma została urażona.

Pytanie samo się w zasadzie nasuwa:

Kiedy odbywa się poprawka z przedmiotu dodatkowego? Tak samo w sierpniu, jak poprawki z przedmiotów obowiązkowych? Czy jednak muszę czekać do maja 2011 i wtedy pisać geografię po raz kolejny? Czy wtedy też będę musiała pisać obowiązkowe? Jak to wygląda?

Jeżeli ktoś się orientuje bardzo prosiłabym o odpowiedź i naprowadzenie mnie. Bardzo mi na tym zależy.
Pozdrawiam i miłych, słonecznych wakacji życzę :)

kuba92762
kuba92762
  1 sierpnia 2010

Do lopaty, a nie za mature sie bierzesz:pavarotti:
Szczerze nie wiem, ale wydaje mi sie, ze wtedy kiedy obowiazkowe sie pisze, bo przeciez jakbys chciala isc w tym roku na studia to musisz miec mozliwosc poprawy:tak:

julCiak69
julCiak69
  1 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Do lopaty, a nie za mature sie bierzesz
wi9esz ja teraz pracuję, żeby nie było :) sama zarabiam. :>

Konto usunięte
Konto usunięte: Szczerze nie wiem, ale wydaje mi sie, ze wtedy kiedy obowiazkowe sie pisze, bo przeciez jakbys chciala isc w tym roku na studia to musisz miec mozliwosc poprawy
to masz lepsze info niż dyrektor mojej szkoły! :wtf:
kuba92762
kuba92762
  1 sierpnia 2010
julCiak69
julCiak69: wi9esz ja teraz pracuję, żeby nie było :) sama zarabiam. :>

No to dobrze:)
Mnie babka wyujala i musze teraz kazdy grosz odkladac, ktory od babci dostane.

julCiak69
julCiak69: to masz lepsze info niż dyrektor mojej szkoły!

Moze pijany byl jak z Toba gadal, albo ja sie myle, nie wiem:)
shamaramorgan
shamaramorgan
  1 sierpnia 2010
julCiak69
julCiak69: Nie zdałam matury, ale tu chodzi o przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym - geografię. Co teraz? Wiem, zaraz mi napiszecie, że po co ja jęczę, skoro zdałam obowiązkowe. Hm, chodzi o moją ambicję i to, że moja duma została urażona.

nie przejmować się. Spiąć zwieracze i złożyć we wrześniu deklarację maturalną :)

julCiak69
julCiak69: Kiedy odbywa się poprawka z przedmiotu dodatkowego? Tak samo w sierpniu, jak poprawki z przedmiotów obowiązkowych?

w maju, w tym samym dniu co maturzyści będą pisali geografię.
W sierpniu poprawia się nie zdane obowiązkowe.

julCiak69
julCiak69: Czy wtedy też będę musiała pisać obowiązkowe? Jak to wygląda?

będziesz pisać tylko te przedmioty, które chcesz poprawić.

Nie jestem w 100% pewna czy to tak jest, pewnie wyrzuciłam już informator maturalny, więc dla pewności zerknij gdzieś w internecie, albo zadzwoń do dyrekcji Twojej szkoły.
julCiak69
julCiak69
  1 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No to dobrze:) Mnie babka wyujala i musze teraz kazdy grosz odkladac, ktory od babci dostane.
nie fajnie masz. a spróbuj do urzędu jakiegoś? :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Moze pijany byl jak z Toba gadal, albo ja sie myle, nie wiem:)
nie wydaje mi się. :crylol:

Konto usunięte
Konto usunięte: nie przejmować się. Spiąć zwieracze i złożyć we wrześniu deklarację maturalną :)
nie przejmować się? ja płakałam jak zobaczyłam świadectwo maturalne. bo jak można być takim głąbem, żeby nie zdać matury?
czyli mogę złożyć deklarację
Konto usunięte
Konto usunięte: w maju, w tym samym dniu co maturzyści będą pisali geografię. W sierpniu poprawia się nie zdane obowiązkowe.
bez pisania obowiązkowych? czyli piszę, że chcę geografię dodatkowo zdawać? muszę to jakoś umotywować, czy nie?

Konto usunięte
Konto usunięte: będziesz pisać tylko te przedmioty, które chcesz poprawić.
czyli, jeżeli chcę tylko geo na rozszerzeniu to tylko to piszę?

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie jestem w 100% pewna czy to tak jest, pewnie wyrzuciłam już informator maturalny, więc dla pewności zerknij gdzieś w internecie, albo zadzwoń do dyrekcji Twojej szkoły.
miałam zadzwonić na początku lipca, ale zaczęłam pracować i nie wiem, czy teraz mogę? :woot: po prostu pod koniec sierpnia chyba się przejadę do szkoły.
91kasia
91kasia
  1 sierpnia 2010
julCiak69
julCiak69: czekać do maja 2011 i wtedy pisać geografię po raz kolejny?

zgadza się

julCiak69
julCiak69: Nie zdałam matury, ale tu chodzi o przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym - geografię.

a mnie się jakoś (cudem) udało :mrgreen:
julCiak69
julCiak69
  1 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: zgadza się
czyli deklaracja tylko na geo?

Konto usunięte
Konto usunięte: a mnie się jakoś (cudem) udało
ale ja miałam 6 przedmiotów. :and:
shamaramorgan
shamaramorgan
  1 sierpnia 2010
julCiak69
julCiak69: nie przejmować się? ja płakałam jak zobaczyłam świadectwo maturalne. bo jak można być takim głąbem, żeby nie zdać matury? czyli mogę złożyć deklarację

przecież zdałaś przedmioty obowiązkowe, nie zdałaś tylko dodatkowych, to nie koniec świata :)
ja też się zaskoczyłam, widząc jak słabo poszła mi matura podstawowa z polskiego. Zdołowałam się, ale później stwierdziłam, ze ona i tak nie jest mi do niczego potrzebna :)

julCiak69
julCiak69: bez pisania obowiązkowych? czyli piszę, że chcę geografię dodatkowo zdawać? muszę to jakoś umotywować, czy nie?

raczej nie będziesz musiała zdawać wszystkich. Zresztą nawet, gdybyś zawaliła dwa obowiązkowe, nie musiałabyś zdawać wszystkich tylko te, które zawaliłaś :)

julCiak69
julCiak69: czyli, jeżeli chcę tylko geo na rozszerzeniu to tylko to piszę?

tak mi się wydaje.

julCiak69
julCiak69: miałam zadzwonić na początku lipca, ale zaczęłam pracować i nie wiem, czy teraz mogę? po prostu pod koniec sierpnia chyba się przejadę do szkoły.

Dzwoń, a nusz może ktoś będzie w sekretariacie i udzieli Ci bardziej pewnych informacji :)
julCiak69
julCiak69
  1 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: przecież zdałaś przedmioty obowiązkowe, nie zdałaś tylko dodatkowych, to nie koniec świata :) ja też się zaskoczyłam, widząc jak słabo poszła mi matura podstawowa z polskiego. Zdołowałam się, ale później stwierdziłam, ze ona i tak nie jest mi do niczego potrzebna :)
wiem, wiem, ale to był cios poniżej pasa, bo nauczyciel od geografii we mnie wierzył. i mam poczucie winy, że go zawiodłam. :and:
o polski się bałam, nie ukrywam, ale zaskoczyło mnie to bardzo miło. :)

Konto usunięte
Konto usunięte: raczej nie będziesz musiała zdawać wszystkich. Zresztą nawet, gdybyś zawaliła dwa obowiązkowe, nie musiałabyś zdawać wszystkich tylko te, które zawaliłaś :)
a przecież w sierpniu przysługuje jedna poprawka?

Konto usunięte
Konto usunięte: tak mi się wydaje.
miejmy nadzieję.

Konto usunięte
Konto usunięte: Dzwoń, a nusz może ktoś będzie w sekretariacie i udzieli Ci bardziej pewnych informacji :)
dyrektor miesiąc temu obiecał, że się dowie, jak wygląda proceder w moim przypadku.
91kasia
91kasia
  1 sierpnia 2010
julCiak69
julCiak69: ale ja miałam 6 przedmiotów.

6 dodatkowych? :zonk:
shamaramorgan
shamaramorgan
  1 sierpnia 2010
julCiak69
julCiak69: wiem, wiem, ale to był cios poniżej pasa, bo nauczyciel od geografii we mnie wierzył. i mam poczucie winy, że go zawiodłam. o polski się bałam, nie ukrywam, ale zaskoczyło mnie to bardzo miło. :)

rozumiem Twój zawód, ale teraz najważniejsze jest wziąć się w garść i przygotować się przez ten rok do poprawki :)

julCiak69
julCiak69: a przecież w sierpniu przysługuje jedna poprawka?

tylko z przedmiotu obowiązkowego.
julCiak69
julCiak69
  2 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 6 dodatkowych?
aż tak kiepsko ze mną nie jest. miałam trzy obowiązkowego + trzy dodatkowe. sumując jest sześć. :>

Konto usunięte
Konto usunięte: rozumiem Twój zawód, ale teraz najważniejsze jest wziąć się w garść i przygotować się przez ten rok do poprawki :)
wiem, aczkolwiek czy mogę studiować jednocześnie na wybranym kierunku zaocznie, uczyć się do poprawki oraz pracować?

Konto usunięte
Konto usunięte: tylko z przedmiotu obowiązkowego.
czyuli, jak np. mam niezdany polski i rosyjski (który był dodatkowy!) to mogę oba zdawać?
shamaramorgan
shamaramorgan
  2 sierpnia 2010
julCiak69
julCiak69: wiem, aczkolwiek czy mogę studiować jednocześnie na wybranym kierunku zaocznie, uczyć się do poprawki oraz pracować?

jeśli to wszystko pogodzisz to czemu nie :)
jednak radzę Ci wybrać kierunek, który będziesz chciała kontynuować po poprawce. Wiesz, chodzi mi o to, byś nie szła na ten rok "na przeczekanie", bo tylko szkoda kasy.

julCiak69
julCiak69: czyuli, jak np. mam niezdany polski i rosyjski (który był dodatkowy!) to mogę oba zdawać?

jeśli nie zdałaś obowiazkowego polskiego, najpierw musiałabyś go chyba zdać, żeby później ewentualnie poprawić dodatkowe.

To tak na mój chłopski rozum :)
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  2 sierpnia 2010
julCiak69
julCiak69: Czy jednak muszę czekać do maja 2011 i wtedy pisać geografię po raz kolejny?

Dokładnie. Musisz czekać do maja 2011 ;)
We wrześniu wypełniasz deklarację, że chcesz ten przedmiot poprawić :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.