PiedziMonczka
PiedziMonczka
  1 sierpnia 2010 (pierwszy post)
Da się nauczyć języka obcego samodzielnie ?Czy raczej potrzebny jest dobry kurs w jakiejś szkole językowej ?
Tj. poprzez wkuwanie słówek,gramatyki itp,opowiadanie przed daną osobą,mówienie do danej osoby(po angielsku) z tym,że dana osoba nie zna tego jężyka i wiadomo,nie może skorygować błędów,chodzi tylko o ćwiczenie mowy.
91kasia
91kasia
  1 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Da się nauczyć języka obcego samodzielnie ?

Da ;) ale potrzeba dużo chęci i cierpliwości. najlepiej uczyć się korzystając z płyt (ma się tam poprawną wymowe, ćwiczenia itd)
Słownik, książka w dłoń i do dziela :)
julCiak69
julCiak69
  1 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Da się nauczyć języka obcego samodzielnie ?Czy raczej potrzebny jest dobry kurs w jakiejś szkole językowej ?
wszystko się da. jeśli sam chcesz się uczyć to jest dobry pomysł, aczkolwiek nie masz kogoś kto by Cię poprawił. Kasia dobry pomysł podsuwa, jeśli chodzi o płyty, aczkolwiek to nie to samo, co szkoła językowa. Native speaker jest bardzo dobrym pomysłem według mnie.
słownik to podstawa. wydaje mi się również, że tłumaczenie tekstów piosenek jest dobre oraz oglądanie filmów w oryginale.
OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  1 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Da się nauczyć języka obcego samodzielnie ?Czy raczej potrzebny jest dobry kurs w jakiejś szkole językowej ? Tj. poprzez wkuwanie słówek,gramatyki itp,opowiadanie przed daną osobą,mówienie do danej osoby(po angielsku) z tym,że dana osoba nie zna tego jężyka i wiadomo,nie może skorygować błędów,chodzi tylko o ćwiczenie mowy.

No da się. Z tym że najlepiej znać podstawy języka, którego chcesz się uczyć, ze szkoły na przykład. Jeżeli znasz podstawy to reszta wejdzie łatwo.
PiedziMonczka
PiedziMonczka
  1 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Z tym że najlepiej znać podstawy języka, którego chcesz się uczyć, ze szkoły na przykład

podstawy mam z liceum :D
OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  1 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: podstawy mam z liceum :D

No to powinieneś dać radę, w sumie to najważniejsza jest gramatyka, bo słownictwa można się nawet samemu nauczyć bez żadnej pomocy, gorzej jedynie z wymową, ale to też zależy jakiego języka masz zamiar się uczyć, bo w niektórych, np. we włoskim wymowa jest bardzo łatwa do opanowania, wystarczy znać kilka podstawowych zasad.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.