KiwiLattina
KiwiLattina
  23 lipca 2010 (pierwszy post)

Cześć (;

Najpierw chciałam się zapytać, czemu tak mało osób tu zagląda, ostatnio zauważyłam że prawie nikt tu już nie pisze i ten dział schodzi na psy, a szkoda. (;

A teraz pytanie dla którego założyłam ten temat.
Ilu mniej więcej kandydatów na jedno miejsce jest na filologię hiszpańską?

Na ile % trzeba by napisać (średnio) angielski, podstawę i/albo rozszerzenie żeby się na to dostać? :woot:

shamaramorgan
shamaramorgan
  24 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ilu mniej więcej kandydatów na jedno miejsce jest na filologię hiszpańską?

poszukaj sobie na stronach uczelni.

Konto usunięte
Konto usunięte: Na ile % trzeba by napisać (średnio) angielski, podstawę i/albo rozszerzenie żeby się na to dostać?

na iberystykę aby nie trzeba zdać hiszpańskiego?
newwaver
newwaver
  24 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: na iberystykę aby nie trzeba zdać hiszpańskiego?

dokładnie o to samo miałem zapytać.

Konto usunięte
Konto usunięte: Na ile %

każda uczelnia ma inne wymagania.
Konradziq
Konradziq
  24 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ilu mniej więcej kandydatów na jedno miejsce jest na filologię hiszpańską?

Na Uniwersytecie Wrocławskim, np., jest 40 miejsc na studia dzienne, licencjackie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Najpierw chciałam się zapytać, czemu tak mało osób tu zagląda, ostatnio zauważyłam że prawie nikt tu już nie pisze i ten dział schodzi na psy, a szkoda. (;

Wakacje, każdy zapomniał o szkole :mrgreen:.
Nie ma zadań domowych, to i tematów nie ma.
KiwiLattina
KiwiLattina
  24 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: na iberystykę aby nie trzeba zdać hiszpańskiego?

nie :) są od podstaw, przynajmniej na śląskim uniwersytecie, a tam chciałabym iść.

Konradziq
Konradziq: Na Uniwersytecie Wrocławskim, np., jest 40 miejsc na studia dzienne, licencjackie. KiwiLattina:

a wie ktoś ile jest na uś?
Konradziq
Konradziq
  24 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a wie ktoś ile jest na uś?

25 miejsc, 247 chętnych.
W przybliżeniu, 10 osób na miejsce ;-).
( http://www.irk.us.edu.pl/katalog.php?op=info&id=02-DZFLH06 - wystarczyło trochę poszukać na stronie uczelni ;)
KiwiLattina
KiwiLattina
  24 lipca 2010
Konradziq
Konradziq: 25 miejsc, 247 chętnych. W przybliżeniu, 10 osób na miejsce ;-). ( http://www.irk.us.edu.pl/katalog.php?op=info&id=02-DZFLH06 - wystarczyło trochę poszukać na stronie uczelni ;)

to dużo czy mało? :O
a wiesz może co na rozszerzeniu trzeba zdawać żeby się tam dostać?
Konradziq
Konradziq
  24 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: to dużo czy mało? :O

Nie wiem, wydaje mi się, że średnio.

Konto usunięte
Konto usunięte: a wiesz może co na rozszerzeniu trzeba zdawać żeby się tam dostać?

W linku masz opisane zasady kwalifikacji.
W zasadzie, to nic nie musisz zdawać rozszerzone, ale w tym wypadku szanse na dostanie się maleją. Zresztą, poczytaj sobie ;-).
KiwiLattina
KiwiLattina
  24 lipca 2010
Konradziq
Konradziq: W linku masz opisane zasady kwalifikacji. W zasadzie, to nic nie musisz zdawać rozszerzone, ale w tym wypadku szanse na dostanie się maleją. Zresztą, poczytaj sobie ;-).

no to z tego co widzę to trzeba tylko zdawać rozszerzony angielski :woot: Czyli w takim wypadku tylko angielski biorą pod uwagę? Innych przedmiotów już nie? Dobrze rozumiem?
Konradziq
Konradziq
  24 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no to z tego co widzę to trzeba tylko zdawać rozszerzony angielski Czyli w takim wypadku tylko angielski biorą pod uwagę? Innych przedmiotów już nie? Dobrze rozumiem?

Y, czy my oby na pewno czytaliśmy to samo? Jest brany pod uwagę język obcy, niekoniecznie angielski i niekoniecznie na poziomie rozszerzonym.
Konto usunięte
Konto usunięte: Przy kwalifikacji będzie brana pod uwagę: Dla kandydatów z Nową Maturą: Suma punktów uzyskanych na egzaminie maturalnym z języka obcego do wyboru: język hiszpański, angielski, francuski, włoski z części pisemnej i ustnej. Jeśli egzamin był zdawany na poziomie rozszerzonym, to wynik jest mnożony przez 1,5. W przypadku egzaminu maturalnego z języka obcego do wyboru: język hiszpański, angielski, francuski, włoski w szkole dwójęzycznej, wynik egzaminu będzie przeliczony w następujący sposób: (punkty procentowe x 1,5) + 15. Kandydaci, którzy zdają na maturze język hiszpański na poziomie podstawowym lub rozszerzonym otrzymują dodatkowo 15 pkt. Jeśli na świadectwie dojrzałości widnieje wynik egzaminu maturalnego złożonego na poziomie podstawowym i rozszerzonym, przyjmuje się korzystniejszy dla kandydata wariant.

Teraz matura wygląda chyba tak, że zdaje się oba poziomy i oba są zapisane na świadectwie, zgadza się? Więc, zdając rozszerzony język w zasadzie nic się nie traci (pod warunkiem, iż ma się pewność zdania).
KiwiLattina
KiwiLattina
  25 lipca 2010
Konradziq
Konradziq: Y, czy my oby na pewno czytaliśmy to samo? Jest brany pod uwagę język obcy, niekoniecznie angielski i niekoniecznie na poziomie rozszerzonym.

Ale w moim przypadku angielski. ;) A chodziło mi o to, czy jeżeli jest napisane że biorą pod uwagę przy rekrutacji tylko język nowożytny, to nie muszę się silić na inne rozszerzenia? Bo nie mogą zrobić tak, że wezmą np. polski pod uwagę? O to mi chodzi i tego nie wiem.

Konradziq
Konradziq: Teraz matura wygląda chyba tak, że zdaje się oba poziomy i oba są zapisane na świadectwie, zgadza się? Więc, zdając rozszerzony język w zasadzie nic się nie traci (pod warunkiem, iż ma się pewność zdania).

Dokładnie. A nawet jeśli się rozszerzenie nie zda a zda podstawę to się nic nie traci.
KiwiLattina
KiwiLattina
  25 lipca 2010
A znacie może jakiś kontat na e-maila do uś? :woot:
shamaramorgan
shamaramorgan
  26 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A znacie może jakiś kontat na e-maila do uś?

powinien być w kontaktach.
Jejku, tak trudno poszukać najpierw? ;]
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.