Magnolia92
Magnolia92
  23 lipca 2010 (pierwszy post)

` Mam za rok maturę i zastanawiam się nad filologią włoską :) Myślicie że dobry wybór? Słyszałam że u nas może po tym pracy nie ma, ale za granicami potrzebują tłumaczy.

` Czy takie studia można rozpocząć nie znając jeszcze danego języka? To znaczy od podstaw, słyszałam że można, wtedy biorą pod uwagę przy przyjmowaniu jakiś inny język który się pisało na maturze.

Magnolia92
Magnolia92
  23 lipca 2010
Są na filologii obcojęzycznej organizowane praktyki zagraniczne? ^^
TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  23 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam za rok maturę i zastanawiam się nad filologią włoską :) Myślicie że dobry wybór? Słyszałam że u nas może po tym pracy nie ma, ale za granicami potrzebują tłumaczy.

Na pewno bardzo ciekawe.

Konto usunięte
Konto usunięte: ` Czy takie studia można rozpocząć nie znając jeszcze danego języka? To znaczy od podstaw, słyszałam że można, wtedy biorą pod uwagę przy przyjmowaniu jakiś inny język który się pisało na maturze.

Tak i rzeczywiście - biorą wtedy pod uwagę pisany na maturze język nowożytny.
Magnolia92
Magnolia92
  23 lipca 2010
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: Na pewno bardzo ciekawe.

ale co ciekawe? :woot:
wybór? ;)

TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: Tak i rzeczywiście - biorą wtedy pod uwagę pisany na maturze język nowożytny.

Czyli tego włoskiego mogę w ogóle nie znać na początku? Bo nie wiem czy się zapisać do jakiejś szkoły językowej czy dać sobie spokój.;)
JednaWielkaOrgia
JednaWielkaOrgia
  24 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ale co ciekawe? wybór? ;)

kierunek ciekawy :and:
Konradziq
Konradziq
  24 lipca 2010

Tak. Wiele uczelni oferuje filologie od podstaw (zazwyczaj są to języki mniej popularne od angielskiego czy niemieckiego, ale te też można czasem spotkać od podstaw). Nie trzeba znać języka, jednak często wykłady i ćwiczenia są w języku docelowym, nie polskim. Dlatego są to studia dosyć intensywne.

Konto usunięte
Konto usunięte: Są na filologii obcojęzycznej organizowane praktyki zagraniczne? ^^

Jeśli sama znajdziesz praktykę za granicą, nie powinno być problemu z jej zaliczeniem.
Na wielu uczelniach organizowane są wymiany (np. Erasmus), gdzie możesz studiować za granicą (jeden semestr, chociaż słyszałem, że niektórzy wyjeżdżają na cały rok).
Również organizowane są staże za granicą, ale to już wtedy, gdy skończysz studia.

Tłumaczy symultanicznych jest niewielu, więc jeśli tylko dasz radę, to pewnie później pracę znajdziesz.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.