KiwiLattina
KiwiLattina
  14 lipca 2010 (pierwszy post)

Cześć (;
Za rok mam maturę, może i to za wcześnie na zamartwianie się, ale jednak wolałabym już teraz wiedzieć na czym stoję.
Cały czas myślałam, że pójdę na studia zaoczne, więc nie myślałam raczej o żadnym rozszerzeniu ani dodatkowych przedmiotach. Jednak teraz mi się odmieniło i mam zamiar zdawać rozszerzenie z j. włoskiego, gdyż jest mi to potrzebne do dostania się na studia. Problem w tym, że wcześniej, w 2 klasie nie zgłaszałam nauczycielce że będę zdawać ten przedmiot i nie przygotowywała mnie pod kątem rozszerzenia ani nawet matury.
Czy teraz kiedy w 3 klasie będziemy składać deklaracje, mogę sobie wybrać rozszerzenie z tego języka? Czy nauczycielka ma prawo mi tego zabronić?
Dodam, że miałam 4 na koniec i byłabym w stanie sama się przygotować, bez pomocy nauczycelki.

shamaramorgan
shamaramorgan
  14 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy teraz kiedy w 3 klasie będziemy składać deklaracje, mogę sobie wybrać rozszerzenie z tego języka?

oczywiście. Nieważne, czy przygotowywałaś się przez 3 lata czy przez ostatni rok.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy nauczycielka ma prawo mi tego zabronić?

nie ma takiego prawa. Sama miałam w pierwszej klasie z polskiego 2 na koniec roku, w deklaracji w rubryce "przedmiot dodatkowy" wpisałam "polski rozszerzony" (oczywiście nie przygotowywali nas do rozszerzenia) i mimo tego, że wszyscy wmawiali mi (nawet moja polonistka), że go nie zdam- zdałam. Co prawda nie było rewelacji, ale poszłam na żywioł- nikt nie przygotowywał mnie do tego...

Jeśli jeszcze bierzesz włoski rozszerzony jako dodatkowy przedmiot- nie masz nic do stracenia.
FoLLowMe666
FoLLowMe666
  20 lipca 2010
nikt Ci tego zabronic nie moze ,kup dobre repetytoria i zapisz sie na kurs
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.