margotka
margotka
  3 lipca 2010 (pierwszy post)

Słyszeliście o proponowanym pomyśle, by ustne matury były nagrywane... pomysł pojawił się ze wzgledu na to, iż wielu uczniów uważa, że nauczyciele oceniają niekompetentnie.. tzn. wg sympatii do ucznia, a nie jego wiedzy...

jak się zapatrujecie na ten pomysł?

nie uwazacie, ze uczeń będzie zestresowany, kiedy dodatkowo będzie nagrywany?

MaQ7
MaQ7
  3 lipca 2010

nie przesadzajmy nie po to w komisji jest nauczyciel z innej szkoly plus ew ktos z cke?
jeszcze mzoe niech kamery zakladaja na pisemna mature x]

thomas893
thomas893
  3 lipca 2010
margotka
margotka: nowy pomysł na ustną maturę

Jakieś dziwne myśli miałem widząc ten temat :ziober2:

margotka
margotka: jak się zapatrujecie na ten pomysł?

Niedługo wszędzie będziemy filmowani... taka wizja tego świata... kontrola nad obywatelem najważniejsza :zonk:

margotka
margotka: nie uwazacie, ze uczeń będzie zestresowany, kiedy dodatkowo będzie nagrywany?

Uważamy :tak:
shamaramorgan
shamaramorgan
  3 lipca 2010
margotka
margotka: jak się zapatrujecie na ten pomysł?

dobrze, że już jestem po :D

Tak się zastanawiam, czy czułabym się komfortowo mając świadomość, że to, co mówię jest nagrywane, nie mając później pojęcia co się z tym nagraniem stanie. Po to właśnie jest nauczyciel z innej szkoły, by matura ustna była oceniana obiektywnie.

Myślę, że bardziej stresowałabym się na myśl, że wszystko co mówię jest nagrywane ;)

margotka
margotka: nie uwazacie, ze uczeń będzie zestresowany, kiedy dodatkowo będzie nagrywany?

dokładnie.

Z jednej strony matura oceniana by była bardziej sprawiedliwie, z drugiej, to nie jest zamach na prywatność uczniów?
KomSaamMetMy
KomSaamMetMy
  3 lipca 2010
margotka
margotka: pomysł pojawił się ze wzgledu na to, iż wielu uczniów uważa, że nauczyciele oceniają niekompetentnie.. tzn. wg sympatii do ucznia, a nie jego wiedzy...

z tego co wiem to i tak przecież egzaminuje nauczyciel który nie uczył danej osoby :woot:

margotka
margotka: jak się zapatrujecie na ten pomysł?

mnie tam w sumie bez różnicy. Mimo to, uważam, że nie jest to konieczne. Tak jak powiedział MaQ7 zazwyczaj w komisji jest ktoś z zewnątrz więc nawet jeśli nauczyciel oceniłby czyjąś wypowiedź lepiej/gorzej to przecież ktoś wtedy zareaguje.
margotka
margotka
  4 lipca 2010

z tego co słyszałam, to ma to być opcja do wyboru :>

ale osoboście nie chciałabym, by moje dziecię przechodziło stres z okamerowaniem:>

shamaramorgan
shamaramorgan
  5 lipca 2010
margotka
margotka: ale osoboście nie chciałabym, by moje dziecię przechodziło stres z okamerowaniem:>

zanim Ty będziesz miała dziecię, zmieni się cała matura :)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  5 lipca 2010

a Ja bym wolał powrotu do starej matury ustnej - bez tych głupich prezentacji

...Ignorance is bliss...
julCiak69
julCiak69
  5 lipca 2010
RexMundi
RexMundi: a Ja bym wolał powrotu do starej matury ustnej - bez tych głupich prezentacji
szczerze, ja Cię popieram. zresztą chyba chcą przywrócić starą ustną maturę z polskiego od roku szkolnego 2010/2011. od tego mieli dać, ale stwierdzili, że za dużo zmian dla naszego rocznika, bo matmę wprowadzili ;)
margotka
margotka
  6 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: margotka: ale osoboście nie chciałabym, by moje dziecię przechodziło stres z okamerowaniem:>zanim Ty będziesz miała dziecię, zmieni się cała matura :)


mam 6 miesięczną córusię:> i juz przeraza mnie wizja poslania jej za 5 lat do szkoły :D

Reksiu też uważam, ze tak powinno być:P
Kingusia
Posty: 1465 (po ~73 znaków)
Reputacja: -6 | BluzgometrTM: 10
Kingusia
  6 lipca 2010
margotka
margotka: Słyszeliście o proponowanym pomyśle, by ustne matury były nagrywane... pomysł pojawił się ze wzgledu na to, iż wielu uczniów uważa, że nauczyciele oceniają niekompetentnie.. tzn. wg sympatii do ucznia, a nie jego wiedzy... jak się zapatrujecie na ten pomysł?

Z tego co mi wiqadfomo wejdzie od nastepnego roku stara matura czyli 3 pytania:)))) A nie prezentacje;)
curly0
Posty: 389 (po ~71 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
curly0
  6 lipca 2010
Nagrywanie, jeżeli uczeń wyraża chęć to owszem.

Osobiście wolałabym zdawać starą maturę ustną.
Prawda jest taka, że spora część uczniów kupuje pracę, uczy się ich na pamięć i czasami są wyżej oceniani niż ktoś kto w pracę wkładał całe serce i czas.

Po za tym ustne matury są zbędne, bo prawie żadna uczelnia nie bierze ich pod uwagę.
MaQ7
MaQ7
  6 lipca 2010
curly0
curly0: Po za tym ustne matury są zbędne, bo prawie żadna uczelnia nie bierze ich pod uwagę.

biora chyba tylko typowo humanistyczne a tam mogliby wprowadzic wlasne egzaminy ustne i po klopocie : )
Misia
Misia
  6 lipca 2010
margotka
margotka: tzn. wg sympatii do ucznia,

Przecież w komisji właśnie nie mogą siedzieć nauczyciele którzy uczą zdających , tak samo są z innych szkół którzy nie znają ucznia więc o jakiej sympatii w ogóle mowa ?

margotka
margotka: nie uwazacie, ze uczeń będzie zestresowany, kiedy dodatkowo będzie nagrywany?

Dokładnie tak będzie ;)
Wiem po sobie że przez takie zestresowanie można znacznie zawalić ten ustny i dostać dużo niższy wynik chociaż tak naprawdę jest się świetnie przygotowanym :)
shamaramorgan
shamaramorgan
  6 lipca 2010
margotka
margotka: mam 6 miesięczną córusię:> i juz przeraza mnie wizja poslania jej za 5 lat do szkoły :D

i tak jest jeszcze 18 lat zanim Twoja córka zostanie maturzystką :)

Misia
Misia: Przecież w komisji właśnie nie mogą siedzieć nauczyciele którzy uczą zdających , tak samo są z innych szkół którzy nie znają ucznia więc o jakiej sympatii w ogóle mowa ?

nie może być nauczyciel, który uczył w ostatniej klasie. A w szkole jak to w szkole często nauczyciele się zmieniają.
Sama dostałam na angielskim nauczycielkę, która uczyła mnie przez rok.

Misia
Misia: Wiem po sobie że przez takie zestresowanie można znacznie zawalić ten ustny i dostać dużo niższy wynik chociaż tak naprawdę jest się świetnie przygotowanym :)

jeśli ktoś jest obryty ze swojej prezentacji, nie ma opcji, żeby nauczyciel mógł zagiąć ucznia pytaniem...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.