Paulinessa
Paulinessa
  30 czerwca 2010 (pierwszy post)
Hej, temat zakładam z czystej ciekawości :pavarotti: :)

Już po wynikach :D

Jak poszły Wam obowiązkowe przedmioty?
Z jakich pisaliście rozszerzenia? (plus wyniki)
I co teraz- uda się Waszym zdaniem dostać na wymarzone studia z takimi rezultatami?:)


Pozdrawiam, Paula.
TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  25 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Łaaa ! dostałam się na filologię germańską na UŚ. cieszę się, kurdę :)

Gratulacje. ;-)

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie powiem, ale nawet na filologię polską jest się cięzko dostać. Moja koleżanka zdała roz. na dziewięćdziesiątpare procent i była pod koniec listy. Finaliści i laureaci olimpiad to tam plaga oO

Dokładnie tak.
Tam wszyscy mają po dziewięćdziesiąt parę procent z rozszerzenia, przynajmniej na większości kierunków.
Ciężka sprawa. :nie:.
KiwiLattina
KiwiLattina
  25 lipca 2010
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: Dokładnie tak. Tam wszyscy mają po dziewięćdziesiąt parę procent z rozszerzenia, przynajmniej na większości kierunków. Ciężka sprawa. .

Serio? :O Czemu wszyscy lgną akurat na UJ?
shamaramorgan
shamaramorgan
  25 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: to jakim cudem ona się nie dostała? normalnie jestem w szoku (; przecież na filologię angielską liczy się tylko angielski podstawa albo rozszerzenie, gdzieniegdzie też polski, nic oprócz tego.

na uniwersytety idą często osoby z maturą międzynarodową, a oni, że tak powiem mają pierwszeństwo.
KiwiLattina
KiwiLattina
  25 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: na uniwersytety idą często osoby z maturą międzynarodową, a oni, że tak powiem mają pierwszeństwo.

No pewnie tak, ale z tego co wiem mało jest ludzi którzy mają maturę międzynarodową. Poza tym czemu wszyscy akurat na UJ?
kuba92762
kuba92762
  25 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Poza tym czemu wszyscy akurat na UJ?

Bo sobie nie zdaja sprawy, ze UW jest teraz jak sie okazuje lepsza uczelnia, z wiekszym poziomem niz UJ.
KiwiLattina
KiwiLattina
  25 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo sobie nie zdaja sprawy, ze UW jest teraz jak sie okazuje lepsza uczelnia, z wiekszym poziomem niz UJ.

A na jaki można się dostać z normalną maturą? Bo mnie to czeka dopiero za rok, ale wolałabym wiedzieć na co się nastawiać. Najbardziej pasował by mi UŚ bo to blisko mnie, ale z tego co ja tu widzę co piszecie jaie są wymogi to zastanawiam się czy w ogóle się pchać warto :wtf:
kuba92762
kuba92762
  25 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A na jaki można się dostać z normalną maturą? Bo mnie to czeka dopiero za rok, ale wolałabym wiedzieć na co się nastawiać. Najbardziej pasował by mi UŚ bo to blisko mnie, ale z tego co ja tu widzę co piszecie jaie są wymogi to zastanawiam się czy w ogóle się pchać warto

Pewno, ze warto...
To jest takie zwykle zastraszanie, a nie ze tak mega ciezko.
Poza tym matura to tez banal, wiec jak sie pouczysz to bedziesz miec wysoki wynik.
Ja akurat na Akademii Morskiej jestem wiec, z UŚ Ci nie doradze.
KiwiLattina
KiwiLattina
  25 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Pewno, ze warto... To jest takie zwykle zastraszanie, a nie ze tak mega ciezko. Poza tym matura to tez banal, wiec jak sie pouczysz to bedziesz miec wysoki wynik. Ja akurat na Akademii Morskiej jestem wiec, z UŚ Ci nie doradze.

No chciałabym spróbować, ja chcę na filologię hiszpańską na uś, podobno jest 10 kandydatów na 1 miejsce, trochę mnie to zniechęca, bo na pedagogikę np. i tym podobne kierunki są 3 os. na 1 miejsce w przybliżeniu. A co do matury to najbardziej się boję matmy, nie wiem po co w ogóle ją wprowadzili obowiązkowo. :and:
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  26 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Najbardziej pasował by mi UŚ bo to blisko mnie, ale z tego co ja tu widzę co piszecie jaie są wymogi to zastanawiam się czy w ogóle się pchać warto

Phi, ja się dostałam na UŚ. na polonistykę i germanistykę.
progi nie są wygórowane, oczywiście na polski musiałam zdawać roz., żeby się dostać. na germanistykę dostałam się z podstawą. miałam 190/300 pkt. także - szansę ma każdy ^^ xD
zapewne łatwiej się dostać, niż utrzymać.
shamaramorgan
shamaramorgan
  26 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No pewnie tak, ale z tego co wiem mało jest ludzi którzy mają maturę międzynarodową. Poza tym czemu wszyscy akurat na UJ?

oj, nie powiedziałabym, że jest ich mało.
julCiak69
julCiak69
  1 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Przestan:P Popraw i idz normalnie:D Chociaz mi nie chcialoby sie:D Mialem isc do pracy to suka sie nie odzywa nic, a zaraz mam kurs studencki i kazdy grosz od babci musze na wakacyjny wyjazd odkladac
co przestań? do tej pory załamana jestem tym faktem.
jeśli chodzi o rekrutację 4 albo 5 byłam na rezerwie. stwierdziłam, że rezygnuję z dziennych. idę na prywatne, zaocznie. i do pracy. nie chcę być z odzysku. a geografię poprawię! piedolę. o.
mi się odezwali dzień przed wyjazdem do Lublina. wkurzyłam się, bo musiałam latać i załatwiać jakieś papierki. nie wyszło, w dzień wyjazdu załatwiałam. :crylol:
kuba92762
kuba92762
  2 sierpnia 2010
julCiak69
julCiak69: co przestań? do tej pory załamana jestem tym faktem.

No skoro Ci potrzebna to nic dziwnego:)
Ja wiedzialem, ze jak nie zdam WOSu, to nie pojde na poprawke:D
julCiak69
julCiak69
  2 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No skoro Ci potrzebna to nic dziwnego:) Ja wiedzialem, ze jak nie zdam WOSu, to nie pojde na poprawke:D
ja bym poszła... :and:
kuba92762
kuba92762
  2 sierpnia 2010
julCiak69
julCiak69: ja bym poszła...

Skoro nie jest potrzebny to nie ma co:D
A nie mialbym ambicji, zeby zakuwac przez wakacje:P
julCiak69
julCiak69
  2 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Skoro nie jest potrzebny to nie ma co:D A nie mialbym ambicji, zeby zakuwac przez wakacje:P
a ja niestety mam jakieś chore ambicje...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.