Paulinessa
Paulinessa
  30 czerwca 2010 (pierwszy post)
Hej, temat zakładam z czystej ciekawości :pavarotti: :)

Już po wynikach :D

Jak poszły Wam obowiązkowe przedmioty?
Z jakich pisaliście rozszerzenia? (plus wyniki)
I co teraz- uda się Waszym zdaniem dostać na wymarzone studia z takimi rezultatami?:)


Pozdrawiam, Paula.
TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  23 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: zestawy ćwiczeń

Express Publishing Matura Companion z wydawnictwa EGIS - tam są ćwiczenia na struktury leksykalno-gramatyczne, przydatne. :tak:.
A nazwisko autora: Agnieszka Zębala.
OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  23 lipca 2010
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: Express Publishing Matura Companion z wydawnictwa EGIS - tam są ćwiczenia na struktury leksykalno-gramatyczne, przydatne. . A nazwisko autora: Agnieszka Zębala.

właśnie, najbardziej zależy mi na jakiejś książce, w któej dokładnie opisana jest gramatyka i przy okazji jakieś ćwiczenia, jak znasz jakiś tytuł to podaj, bo słownik ewentualnie można kupić byle jaki, tylko mam jeszcze jedno pytanie... Kupić słownik dla zaawansowanych czy to za dużo jak na maturę?
OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  23 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: słownik

a domu mam z Oxforda, chyba dla średnio zaawansowanych, ale nie wiem czy nie zakupić jakiegoś innego, bo jedno chwalą tego Oxforda a inni wrecz przeciwnie, moje nauczycielka ze szkoły mówi że to najlepszy słownik a znajoma anglistka że lepsze są inne, sama nie wiem
KiwiLattina
KiwiLattina
  24 lipca 2010
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: w Krakowie, koleżanka dostała się gdzieś w okolicach 50. miejsca (na 50 czy 60 miejsc w ogóle), a miała napisaną rozszerzoną maturę z angielskiego na 99%.

:szok: Jakim cudem?
shamaramorgan
shamaramorgan
  24 lipca 2010
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: Nie wiem jaki był próg na uczelniach podanych przez Ciebie, ale u mnie w Krakowie, koleżanka dostała się gdzieś w okolicach 50. miejsca (na 50 czy 60 miejsc w ogóle), a miała napisaną rozszerzoną maturę z angielskiego na 99%. To strasznie oblegany kierunek.

Moja znajoma nie dostała się na UJ, mimo iż zdała rozszerzenie na dziewięćdziesiąt parę procent.
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakim cudem?

Najwyraźniej nie podeszła im reszta przedmiotów.
TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  24 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: w któej dokładnie opisana jest gramatyka i przy okazji jakieś ćwiczenia

Takiej dobrej z opisaną gramatyką to chyba nie moge polecić, ale jeśli chodzi o ćwiczenia to ta wymieniona przeze mnie ma całkiem w porządku. ;-)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakim cudem?

Po prostu wiele osób miało napisaną maturę tak wysoko.

Konto usunięte
Konto usunięte: Moja znajoma nie dostała się na UJ, mimo iż zdała rozszerzenie na dziewięćdziesiąt parę procent.

Właśnie.
Na UJ jest naprawdę ciężko się dostać na niektóre kierunki.

Konto usunięte
Konto usunięte: Najwyraźniej nie podeszła im reszta przedmiotów.

Ona akurat miała rozszerzony polski w granicach 90-92%, więc też bardzo dobrze. ;>
KiwiLattina
KiwiLattina
  24 lipca 2010
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: shamaramorgan: Najwyraźniej nie podeszła im reszta przedmiotów. Ona akurat miała rozszerzony polski w granicach 90-92%, więc też bardzo dobrze. ;>

to jakim cudem ona się nie dostała? normalnie jestem w szoku (;
przecież na filologię angielską liczy się tylko angielski podstawa albo rozszerzenie, gdzieniegdzie też polski, nic oprócz tego.
OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  24 lipca 2010
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: Takiej dobrej z opisaną gramatyką to chyba nie moge polecić, ale jeśli chodzi o ćwiczenia to ta wymieniona przeze mnie ma całkiem w porządku. ;-)

No ok, najwyżej potem założę oddzielny temat, muszę się powoli zorientować co z tymi książkami bo w sierpniu jadę do hurtowni po podręczniki, w każdym razie dzięki, tą którą mi poleciłaś też kupię.
kuba92762
kuba92762
  24 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy ktoś mi tu doradzi, w jakie słowniki/zestawy ćwiczeń, cokolwiek najlepiej się zaopatrzyć, żeby przygotować się dobrze do matury rozszerzonej z języka angielskiego? Chodzi mi tu o konkretnych autorów albo wydawnictwa... Piszcie też, z czego wy korzystaliście. dzięki za pomoc.

http://merlin.pl/Oxford-excellence-for-matura-pack_Joanna-Sosnowska-Danuta-Gryca,images_big,13,978-0-19-440407-5.jpg
Wedlug mnie chyba najlepsza ksiazka, zarowno na podstawe jak i rozszerzenie.Cala masa slowek i zwrotow ktore mozna uzyc na maturze, a slowniki to juz nie wiem jakie.
Idz na konkurs, wygraj to w nagrode na pewno jakis dostaniesz:mrgreen:
kuba92762
kuba92762
  24 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: http://merlin.pl/Oxford-excellence-for-matura-pack_Joanna-Sosnowska-Danuta-Gryca,images_big,13,978-0-19-440407-5.jpg

Nie doczytalem na nastepnej stronie, ze juz wspomnialas o Oxfordzie.
OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  24 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Idz na konkurs, wygraj to w nagrode na pewno jakis dostaniesz

Po co jak mogę kupić :D Nie chodzę na żadne konkursy.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie doczytalem na nastepnej stronie, ze juz wspomnialas o Oxfordzie.

tylko że ja mam słownik a nie zestawy ćwiczeń ;-)
kuba92762
kuba92762
  24 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: tylko że ja mam słownik a nie zestawy ćwiczeń

Dostalas link, to podrecznik wiec cwiczenia tez sa.
TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  24 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: to jakim cudem ona się nie dostała? normalnie jestem w szoku (;

Ta moja koleżanka się dostała, ale na jednym z ostatnich miejsc.

Konto usunięte
Konto usunięte: przecież na filologię angielską liczy się tylko angielski podstawa albo rozszerzenie

Na UJ niestety z podstawą nie ma się co pchać. :P
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  25 lipca 2010
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: A u Was jak po rekrutacjach? ;-)

Łaaa ! dostałam się na filologię germańską na UŚ. cieszę się, kurdę :) :mrgreen:
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  25 lipca 2010
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: Na UJ jest naprawdę ciężko się dostać na niektóre kierunki.

Nie powiem, ale nawet na filologię polską jest się cięzko dostać. Moja koleżanka zdała roz. na dziewięćdziesiątpare procent i była pod koniec listy. Finaliści i laureaci olimpiad to tam plaga oO
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.