detoxtomorrow
detoxtomorrow
  29 czerwca 2010 (pierwszy post)

Idę na lingwistykę stosowaną, są to studia mniej więcej takie jak filologia, tylko uczy się tam dwóch języków i po tym wybiera się specjalność tłumaczeniową.
Tam gdzie ja się wybieram języki nauczane to angielski i rosyjski.
Mam pytanie, czy gdybym wyjechała za granicę po skończeniu studiów to jako Polka mogę zostać tłumaczem języka polskiego i tych dwóch pozostałych? :woot:

I drugie pytanie, czy studia licencjackie mogę wybrać dzienne, a dalsze 2-letnie magisterskie zaoczne?

Ponit19
Ponit19
  29 czerwca 2010

Po licencjacie na większości uczelni następuje druga rekrutacja na magisterkę, więc będziesz mogła studiować zaocznie. Co do pierwszego pytania, wydaje mi się że tak, przynajmniej w krajach UE (muszą akceptować nasze wykształcenie uzyskane w jednym z krajów unii)

detoxtomorrow
detoxtomorrow
  29 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Po licencjacie na większości uczelni następuje druga rekrutacja na magisterkę, więc będziesz mogła studiować zaocznie. Co do pierwszego pytania, wydaje mi się że tak, przynajmniej w krajach UE (muszą akceptować nasze wykształcenie uzyskane w jednym z krajów unii)

Właśnie chodzi mi o kraje UE. Nawet nie wiedziałam, że muszą akceptować wykształcenie uzyskane w jednym z krajów Unii Europejskiej. :woot:
Ale w takim razie to dobrze ;)
Ponit19
Ponit19
  29 czerwca 2010

Po to stworzono system punktów ECTS, żeby w miarę ujednolicić studia w całej UE:zonk:

detoxtomorrow
detoxtomorrow
  29 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Po to stworzono system punktów ECTS, żeby w miarę ujednolicić studia w całej UE

nie słyszałam o tym, no ale nic dziwnego, nie jestem w takich zreczach na bieżąco...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.