GoracaLetniaNoc
GoracaLetniaNoc
  29 czerwca 2010 (pierwszy post)

Czy ktoś wie, czy na filologię rosyjską albo jakąkolwiek od podstaw oprócz angielskiej i polskiej oczywiście przyjmą kogoś z jako tako napisaną podstawą z polskiego i rozszerzonym angielskim?
Początkowo myślałam i filologii angielskiej ale teraz mi się odmieniło i myślę o jakiejś innej ale koniecznie od podstaw, bo żadnego innego języka nie znam biegle oprócz angielskiego. I proszę o szybką pomoc :mrgreen:

julCiak69
julCiak69
  29 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy ktoś wie, czy na filologię rosyjską albo jakąkolwiek od podstaw oprócz angielskiej i polskiej oczywiście przyjmą kogoś z jako tako napisaną podstawą z polskiego i rozszerzonym angielskim?
owszem. przyjmują. moja znajoma chce iść albo na filologię francuską albo na italianistykę, najważniejsze dla niej, aby były oba te języki, bo są podobne do siebie. można od początku iść nie znając języka. bo przecież ludzie, co idą na studia, na kierunek filologii z języka japońskiego, czy chińskiego zaczynają od podstaw. z innymi językami też tak jest. :> za wyjątkiem angielskiego. ;)
GoracaLetniaNoc
GoracaLetniaNoc
  29 czerwca 2010
julCiak69
julCiak69: owszem. przyjmują. moja znajoma chce iść albo na filologię francuską albo na italianistykę, najważniejsze dla niej, aby były oba te języki, bo są podobne do siebie. można od początku iść nie znając języka. bo przecież ludzie, co idą na studia, na kierunek filologii z języka japońskiego, czy chińskiego zaczynają od podstaw. z innymi językami też tak jest. :> za wyjątkiem angielskiego. ;)

aha :) czyli jest szansa, że przyjmą mnie tylko z rozszerzeniem z angielskiego? :)
swoją drogą to te dwa języki nie są aż tak do siebie podobne, francuski ma trochę inne literki i zupełnie inną wymowę, uczyłam się 1,5 roku tych języków ale zrezygnowałam :) no i włoski jest znacznie łatwiejszy do nauki.
julCiak69
julCiak69
  29 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: aha :) czyli jest szansa, że przyjmą mnie tylko z rozszerzeniem z angielskiego? :) swoją drogą to te dwa języki nie są aż tak do siebie podobne, francuski ma trochę inne literki i zupełnie inną wymowę, uczyłam się 1,5 roku tych języków ale zrezygnowałam :) no i włoski jest znacznie łatwiejszy do nauki.
Oczywiście, nie powinno być większego problemu, będziesz miała lektorat w angielskim prawdopodobnie.
Są w jakimś stopniu. Ja się nie znam na tym, tak słyszałam. Francuski jest piękny, ale pod warunkiem, że jest śpiewany: dla mnie to jest mistrz. :rock:
Nie wiem, czy łatwiejszy, nie będę się spierała. :> Jak zyskam pod tym kątem doświadczenie jakiekolwiek dam znać. Aktualnie mam opanowane dwa języki (angielski oraz niemiecki). Aczkolwiek w tym drugim umiem się dogadać, mimo to nie jest poziom, który mnie zadowala. :>
agniesiaO3
agniesiaO3
  30 czerwca 2010

przyjmuja przyjmują...
tak w ogóle to podziwiam, wbrew pozorom rosyjski to ciekawa sprawa:)
oj oj oj aj aj aj eta drug maj papugaj
umnyj dobryj on takoj aj aj aj oj oj oj
wot kak gordo on siedit, on pa rusku gawarit... hahaa
sory nie mogłam sie powstrzymać :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.