xmeeeeenx
xmeeeeenx
  24 czerwca 2010 (pierwszy post)

Pytanie do przyszłych studentów ;>

Trwają już rozmowy kwalifikacyjne na studia ? Jak to wygląda ?
W ogóle jak przebiega rekrutacja ?
O co w tym wszystkim chodzi ?

Zdawałam wszystko na podstawie polski,matma,ang kompletnie nie wiem gdzie iść.
planuję studia w Krakowie.
zawsze chciałam iść na filologię angielską ,europeistyka też wydaje się spoko tylko marne szanse dobrej pracy ;>
dobrze opłacalne podobno są takie kierunki jak zarządzanie,gospodarka przestrzenna,administracja,inżynieria środowiska ;>
ale z czym ja tu do czego ?

pomocy !

agniesiaO3
agniesiaO3
  24 czerwca 2010

oooj, cięzko będzie;P wiesz co, mi też mówią, że marna, albo żadna praca po moich studiach, ale mi to wisi, idę tam, gdzie mnie ciągnie i o pracę będe się martwić za 5 lat;P przynajmniej ich nie strace na coś czego nie lubię (np namawiali mnie na budownictwo- HAHAHA)
sama sie zastanawiam, czy nie złożyc papierów na filologię angielską- angielski(podstawa) zdałam na ponad 90% i moze to jakoś wykorzystam ;>
póki co opłaciłam za rekrutacje na 2 kierunki, i zarejestrowałam się na trzeci a myslę nad 4:D
ogólnie przed tą rejestracją polecam przeczytanie instrukcji IRK

Kingusia
Posty: 1465 (po ~73 znaków)
Reputacja: -6 | BluzgometrTM: 10
Kingusia
  25 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Trwają już rozmowy kwalifikacyjne na studia ? Jak to wygląda ? W ogóle jak przebiega rekrutacja ? O co w tym wszystkim chodzi ?

Ja nie mialam zadnej rozmowy zanioslam papiery i finito:D

Konto usunięte
Konto usunięte: Zdawałam wszystko na podstawie polski,matma,ang kompletnie nie wiem gdzie iść. planuję studia w Krakowie. zawsze chciałam iść na filologię angielską ,europeistyka też wydaje się spoko tylko marne szanse dobrej pracy ;> dobrze opłacalne podobno są takie kierunki jak zarządzanie,gospodarka przestrzenna,administracja,inżynieria środowiska ;> ale z czym ja tu do czego ? pomocy !

Czasami lepiej zdac na podsaatwowym wiecej miec niz na rozszerzonym dac plame :) I czasami wlasnie osoby z podstawami lepeij wypadaja niz ci 2 :)
POczekaj na wyniki matur:) Chociaz szkoda ze tak dlugo czekalas z wyborem studiow bo na niektore Kierunki wymagaja rozszerzen:)
agniesiaO3
agniesiaO3
  25 czerwca 2010
Kingusia
Kingusia: Czasami lepiej zdac na podsaatwowym wiecej miec niz na rozszerzonym dac plame :) I czasami wlasnie osoby z podstawami lepeij wypadaja niz ci 2 :)

oj ja niestety nie trafiam na takie uczelnie :( na pewnej politechnice podstawe mnoży się przez 0,5 a rozszerzenie przez 1,75. dziwnie troche :/
shamaramorgan
shamaramorgan
  25 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Trwają już rozmowy kwalifikacyjne na studia ? Jak to wygląda ?

rozmowy mają osoby, które zdawały starą maturę+ewentualnie na wybranychkierunkach w danej szkole

Konto usunięte
Konto usunięte: W ogóle jak przebiega rekrutacja ?

muszę wpłacić wpisowe do 2 lipca :d
margotka
margotka
  26 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: muszę wpłacić wpisowe do 2 lipca :d


na co się zdecydowałas?:>
shamaramorgan
shamaramorgan
  26 czerwca 2010
margotka
margotka: na co się zdecydowałas?:>

na razie historia (specjalizacja nauczycielska) i filologia polska na UWr- oba dzienne

jeśli się nie uda idę na ekonomię na uczelnię, na którą przyjmują każdego ;)
Konradziq
Konradziq
  27 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: historia (specjalizacja nauczycielska)

Jak Cię nie przyjmą, składaj do Nysy :-D. Mieszkanie za darmo jest ;>.

Konto usunięte
Konto usunięte: pomocy !

W zależności od uczelni i zainteresowania innych. Na jednej możesz się nie dostać, a na innej tak. Także próbuj ;-).

Konto usunięte
Konto usunięte: rozmowy mają osoby, które zdawały starą maturę+ewentualnie na wybranychkierunkach w danej szkole

Jeśli chodzi o rekrutację na studia pierwszego stopnia, to tak ;-).
margotka
margotka
  28 czerwca 2010
Konradziq
Konradziq: shamaramorgan: historia (specjalizacja nauczycielska) Jak Cię nie przyjmą, składaj do Nysy :-D. Mieszkanie za darmo jest ;>.


ale pranie, sprzatanie i gotowanie :D he he he

no to fantastycznie... jakbyś szukala jakiś lektur to polecam się na pryszłość;)
shamaramorgan
shamaramorgan
  28 czerwca 2010
Konradziq
Konradziq: Jak Cię nie przyjmą, składaj do Nysy :-D. Mieszkanie za darmo jest ;>.

dzięki :D szukacie gospodyni domową? :D

Konradziq
Konradziq: Jeśli chodzi o rekrutację na studia pierwszego stopnia, to tak ;-).

fakt, zapomniałam o magistrach :d

margotka
margotka: no to fantastycznie... jakbyś szukala jakiś lektur to polecam się na pryszłość;)

na pewno skorzystam :)
o ile się dostanę
Konradziq
Konradziq
  28 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: szukacie gospodyni domową? :D

Nie, nie ;-P. Nie w takim sensie.
Uczelnia i Urząd Gminy dają pieniądze na mieszkanie ;-).
(np. tu* albo [url=]tu** możesz sobie o tym poczytać)
Mieszkania w Nysie nie są drogie, więc wynajmując je w parę osób dużo się nie płaci.
A kierunek historia jest :-D.

*odnośnik do portalu nysa.eu
** odnośnik do strony PWSZ Nysa
julCiak69
julCiak69
  29 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Trwają już rozmowy kwalifikacyjne na studia ? Jak to wygląda ? W ogóle jak przebiega rekrutacja ? O co w tym wszystkim chodzi ?
to chyba jest wtedy, gdy idziesz na filologię języka obcego. :tak:
bladego pojęcia nie mam.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zdawałam wszystko na podstawie polski,matma,ang kompletnie nie wiem gdzie iść.
możesz iść na zarządzanie. :tak: tam wystarczą tylko te trzy egzaminy maturalne. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: zawsze chciałam iść na filologię angielską ,europeistyka też wydaje się spoko tylko marne szanse dobrej pracy ;>
filologia angielska, łatwiej by Ci było, gdybyś zdawała angielski na rozszerzeniu ;> wtedy miałabyś jakąś szansę, żeby tam pójść. no i plus jeszcze jeden język obcy na maturze zdany. :tak: łatwiej by Ci się było dostać. po filologii możesz być nauczycielem lub tłumaczem. ja tam chcę się dostać na UW, na dzienne, na stosunki międzynarodowe. :zakochany: a czy się dostanę, zobaczymy. ;>

Kingusia
Kingusia: Ja nie mialam zadnej rozmowy zanioslam papiery i finito:D
masz już wyniki?! ja mam dopiero 30stego. :wtf:
shamaramorgan
shamaramorgan
  29 czerwca 2010
Konradziq
Konradziq: Nie, nie ;-P. Nie w takim sensie. Uczelnia i Urząd Gminy dają pieniądze na mieszkanie ;-). (np. tu* albo tu** możesz sobie o tym poczytać) Mieszkania w Nysie nie są drogie, więc wynajmując je w parę osób dużo się nie płaci. A kierunek historia jest :-D. *odnośnik do portalu nysa.eu ** odnośnik do strony PWSZ Nysa

Nie myślałam o Nysie, bo jest za daleko ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.