Flo
Flo
  16 czerwca 2010 (pierwszy post)

cześć czołem kluski z rosołem
sprawdzicie mi list? ;D

Dear Juliette!

Thanks a lot for your letter, I'm really sorry I haven't written to you for such a long time, but I was so busy at school! Anyway, how are you doing? How's school?

You know, I met a guy about two months ago, and I think he's cute. It was my friend Michael birthday party when we first bumped into each other, and the next day I met him at my local store doing shopping. I was kinda suprised seeing him, so we had a quick chat and he said that he had just moved there. Then we started going out together, we listen to the same music, so we often go to concerts, and I feel like I can talk to him about absolutely everything!

It would be awesome if you and your boyfriend could come to Poland and visit us, btw, say hello to him.

Take care
Flo

Konradziq
Konradziq
  17 czerwca 2010
Flo
Flo: It was my friend Michael birthday party when we first bumped into each other

It was my friend's (Michael) birthday party...
[przyjęcie kogo? czego? - przyjaciela; więc niezbędny apostrof]

Rozumiem, że to ma być bardzo nieformalny list?

Flo
Flo: Then we started going out together, we listen to the same music

W miejscu przecinka postawiłbym kropkę.
Flo
Flo
  17 czerwca 2010
Konradziq
Konradziq: Rozumiem, że to ma być bardzo nieformalny list?

bardzo bardzo, ogółem merci, nie poprawiłam nic, nauczyciel tylko rzucił okiem i mi wstawił piąteczkę na koniec :ziober2:
julCiak69
julCiak69
  17 czerwca 2010
Flo
Flo: nie poprawiłam nic, nauczyciel tylko rzucił okiem i mi wstawił piąteczkę na koniec
to moje gratulacje. :tak: bo wiedział, że się starasz ot co. :)
Flo
Flo
  17 czerwca 2010
julCiak69
julCiak69: to moje gratulacje. bo wiedział, że się starasz ot co. :)

no ja ogólnie na angielskim śmigam, tylko zadań domowych mi się nie chce robić;p musiałam pięć napisać wczoraj, tego jednego nie byłam pewna, oprócz tego pisałam kartkówkę na lekcji, której też nie sprawdził xD generalnie bardzo bym się zdziwiła gdybym nie dostała piątki na koniec ;)
Konradziq
Konradziq
  17 czerwca 2010
Flo
Flo: nauczyciel tylko rzucił okiem i mi wstawił piąteczkę na koniec

A komu by teraz chciało się cokolwiek sprawdzać? :ninja:
Nauczyciel zapewne zna Twoje możliwości, a pisanie tych listów i tej kartkówki to tylko formalność (by miał się czym w razie czego podeprzeć).

Flo
Flo: no ja ogólnie na angielskim śmigam

Nawet Ci to śmiganie idzie ;-).
A można zapytać, jak długo 'obcujesz' z angielskim?
julCiak69
julCiak69
  17 czerwca 2010
Flo
Flo: no ja ogólnie na angielskim śmigam, tylko zadań domowych mi się nie chce robić;p musiałam pięć napisać wczoraj, tego jednego nie byłam pewna, oprócz tego pisałam kartkówkę na lekcji, której też nie sprawdził xD generalnie bardzo bym się zdziwiła gdybym nie dostała piątki na koniec ;)
skoro dobra z mówienia jesteś to się zgadzam się. w sumie zgodzę się z Konradziqikiem, że to była "czysta formalność". taki argument dla niego, gdyby inni nauczyciele się czepiali, nie zgadzali z jego oceną. :tak:
Flo
Flo
  17 czerwca 2010
Konradziq
Konradziq: Nawet Ci to śmiganie idzie ;-). A można zapytać, jak długo 'obcujesz' z angielskim?

no mam nadzieję, że jakoś idzie, bo za rok chcę zdawać rozszerzoną maturkę ;)
uczę się od podstawówki, ale intensywnie od końca 3 klasy gimnazjum
KiwiLattina
KiwiLattina
  17 czerwca 2010
Flo
Flo: no mam nadzieję, że jakoś idzie, bo za rok chcę zdawać rozszerzoną maturkę ;) uczę się od podstawówki, ale intensywnie od końca 3 klasy gimnazjum

wybierasz się na filologię angielską?
Flo
Flo
  17 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: wybierasz się na filologię angielską?

nie ;) na dziennikarstwo i komunikację, a później się zobaczy
KiwiLattina
KiwiLattina
  17 czerwca 2010
Flo
Flo: nie ;) na dziennikarstwo i komunikację, a później się zobaczy

aha :) już myślałam że na filologię :ziober2:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.