PiuM
PiuM
  9 czerwca 2010 (pierwszy post)

a więc uczęszczam do klasy 2 technikum informatycznego i mam pytanie, ponieważ nasza wychowawczyni ma troche olewujące podejscie co do nas a w tym roku zdazylo sie troche zagrozen, czy ona ma obowiązek wysłać listy do rodziców z zagrozeniami, czy nie musi tego robić ?

bursztynek162
bursztynek162
  9 czerwca 2010

wydaje mi sie ze nie u mnie w lo nie bylo tego dawala tylko kartki z zagrozeniami do podpisu i na wywiadowce mowila... ale znam ten bol tez mialam taka "wychowawczynie" w ogóle sie nami nie interesowala teraz mialam mature o ona nawet nie przyszla do nas jak nam poszlo inna nauczycielka z nami siedziala...

Lckowy
Posty: 1968 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lckowy
  9 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: zy nie musi tego robić ?

Zagrożenia muszą być podpisane.
Więc jak rodzic sie nie stawi na zebranie dla zagrożonych - wtedy musi wysłać list do domu.
Tak było przynajmniej u mnie.
PiuM
PiuM
  9 czerwca 2010

a jesli u nas nie dawała żadnych kartek, ani listów? dogadała sie tylko z dziesięcioma rodzicami na wywadówce ze poinformuje przez uczniów, no i jesli rodzic nie stawił sie na takową wywiadówke to jeden z nauczycieli nam powiedział ze mozemy udupic wychowawczynią ponieważ nie poinformowałkua rodziców o zagrozeniach , czy to prawda?

XxYourBlueEyesxX
XxYourBlueEyesxX
  9 czerwca 2010

To uczniowie powinni poinformować rodziców o zagrożeniach a nie nauczyciel.
U mnie w szkole każdy rodzic musiał osobiście zadzwonić do nauczycielki i poinformować ją że wie o zagrożeniu syna/córki.

Kingusia
Posty: 1465 (po ~73 znaków)
Reputacja: -6 | BluzgometrTM: 10
Kingusia
  9 czerwca 2010

Z tego co mi wiadomo to musi wyslac:)

Pafel
Posty: 309 (po ~132 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 41
Pafel
  9 czerwca 2010

Ma obowiązek poinformować prawnych opiekunów o zagrożeniach i nie koniecznie musi to być w formie listów.

{y*x=40
{x+y=10:woot:

OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  11 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: więc uczęszczam do klasy 2 technikum informatycznego i mam pytanie, ponieważ nasza wychowawczyni ma troche olewujące podejscie co do nas a w tym roku zdazylo sie troche zagrozen, czy ona ma obowiązek wysłać listy do rodziców z zagrozeniami, czy nie musi tego robić ?

Jeżeli opiekunowie nie zostaną powiadomieni o zagrożeniach to chyba nikt nie ma prawa wystawić uczniowi 1 na koniec. :woot:
Paulinessa
Paulinessa
  11 czerwca 2010
Lckowy
Lckowy: Więc jak rodzic sie nie stawi na zebranie dla zagrożonych - wtedy musi wysłać list do domu.


U mnie również :Tak:
julCiak69
julCiak69
  11 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: czy ona ma obowiązek wysłać listy do rodziców z zagrozeniami, czy nie musi tego robić ?

ma obowiązek poinformować prawnych opiekunów ucznia, ale nie jest to ważne, w jaki sposób. może wezwać opiekuna do szkoły na rozmowę, może zadzwonić, może wysłać list albo zażądać, by zjawił się na odpowiednim dniu otwartym, na którym rodzice (prawni opiekunowie) sa informowani o tej sytuacji.
EjjWezSkoncz
EjjWezSkoncz
  12 czerwca 2010

Oczywiscie, że nie musi.

19Walkman91
19Walkman91
  13 czerwca 2010

W każdej szkole jest inaczej poczytaj sobie statut szkoły... Np: w mojej szkole nie wysyłają, w innej już wysyłają bo dyrekcja tak zasądziła. Inny przykład: u kolego w szkole uczniowie mogą sobie sami usprawiedliwienia pisać, a u mnie rodzice mają tylko 3 kartki na usprawiedliwienia na semestr... Zależy od szkoły...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.