o0mysterious0o
o0mysterious0o
  27 maja 2010 (pierwszy post)

Witam :)

mam niby banalne zadania z fizyki a ,że jestem z fizyki zielona prosiła bym o pomoc :)

tak więc
1: Promień świetlny pada na zwierciadło płaskie pod kątem Alfa równa się 30 stopni. Pod jakim kątem promień ulegnie odbiciu?

hmmm z moich obliczeń wyjdzie 30 stopni ponieważ Kąt padania równa sę kąt odbicia .
ale być może się myle .

2: Na lustrzaną płaszczyznę pada promień świetlny . Kąt pomiędzy prostą prostopadłą do tej płaszczyzny a promieniem padającym wynosi 65 stopni. Oblicz kąt odbicia.

a tu kąpletnie nie wiem jak się za to zabrać
tzn wydaje mi się ,iż tak jak w poprzednim zadaniu .
Kąt padania równa się kąt odbicia. Czyli 65 stopni.

Promień świetlny pada na zwierciadło . Kąt pomiędzy promieniem padającym a romieniem odbitym wynosi 100 stopni. Oblicz kąt odbicia.

hmmm .

y=100 stopni alfa=?
zgodnie z prawem odbicia
alfa=beta
zatem
alfa= gamma przez 2

z góry dziękuję za pomoc

MaQ7
MaQ7
  27 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: hmmm z moich obliczeń wyjdzie 30 stopni ponieważ Kąt padania równa sę kąt odbicia . ale być może się myle .

tez mi sie tak wydaje

Konto usunięte
Konto usunięte: a tu kąpletnie nie wiem jak się za to zabrać tzn wydaje mi się ,iż tak jak w poprzednim zadaniu . Kąt padania równa się kąt odbicia. Czyli 65 stopni.

tutaj chyba pytaja o kat odbicia a nie tak jak w tresci zadania pomiedzy promeiniem padania a prosta prostopadla wiec
90-65 = 25?

Konto usunięte
Konto usunięte: Promień świetlny pada na zwierciadło . Kąt pomiędzy promieniem padającym a romieniem odbitym wynosi 100 stopni. Oblicz kąt odbicia.

tu nie wiem jakie zwierciadlo, strzelam ze plaskie jak w zadaniach wczesniej
100:2 = 50
90-50 = 40?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.