KolorowaAnn
Posty: 80 (po ~177 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
KolorowaAnn
  25 maja 2010 (pierwszy post)

Która wyprawa krzyżowa była najważniejsza ? Dlaczego akurat ta ? ;> Pomocy.

julCiak69
julCiak69
  25 maja 2010
KolorowaAnn
KolorowaAnn: Która wyprawa krzyżowa była najważniejsza ? Dlaczego akurat ta ? ;> Pomocy.

wyprawy krzyżowe
Krucjaty

poszukaj, poczytaj. my nie odrabiamy prac domowych :>
innocent0kiss
innocent0kiss
  25 maja 2010

To już jak to sądzi.
Może być I dlatego, że to ona wszystkie zapoczątkowała i dzięki niej powstało Królestwo Jerozolimskie.

No i IV bo była trochę pokręcona.
W jej wyniku doszło do powstania w Konstantynopolu Cesarstwa Łacińskiego, a w europejskiej części byłego Cesarstwa Bizantyjskiego - innych państw łacińskich.
Vhodzi tu przede wszystkim o to, że podzielono Bizancjum
+ tą wyprawę historcy uważają za najbardziej brutalną

KolorowaAnn
Posty: 80 (po ~177 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
KolorowaAnn
  25 maja 2010

nie chodzi mi o to abyście odrabiali za mnie pracę domową ale naprowadzili na coś co może mi pomoc. w linku, ktory mi podałas, nie ma ani słowa o tym, która z nich jest najwazniejsza.

innocent0kiss
innocent0kiss
  25 maja 2010
KolorowaAnn
KolorowaAnn: nie chodzi mi o to abyście odrabiali za mnie pracę domową ale naprowadzili na coś co może mi pomoc. w linku, ktory mi podałas, nie ma ani słowa o tym, która z nich jest najwazniejsza.

Z tego co podała Julka musisz sama wywnioskować.
Trochę inwencji twórczej ; )

Ja Ci podałam skrótowo. Połowę roboty masz za sobą.
julCiak69
julCiak69
  25 maja 2010
KolorowaAnn
KolorowaAnn: nie chodzi mi o to abyście odrabiali za mnie pracę domową ale naprowadzili na coś co może mi pomoc. w linku, ktory mi podałas, nie ma ani słowa o tym, która z nich jest najwazniejsza.

KolorowaAnn
KolorowaAnn: Która wyprawa krzyżowa była najważniejsza ? Dlaczego akurat ta ? ;> Pomocy.
prosisz o to sama..

a masz do tego jakieś polecenie? sama musisz wnioski wyciągać.

Konto usunięte
Konto usunięte: Z tego co podała Julka musisz sama wywnioskować. Trochę inwencji twórczej ; )

chciej pomóc, a zostaniesz skrytykowany. -.-
SanchezGarcia
SanchezGarcia
  27 maja 2010

Cudownie jest poczytać o tak ciekawym temacie jak krucjaty i jak innocent0kiss napisała samemu wywnioskować.

Nie muszę pisać o tym, że dzisiejszy świat idzie na łatwiznę, coś myśli za nich. Cóż to za radocha była siedzieć godzinami w bibliotece, a później satysfakcja i uczucie spełnienia. Dziś już się nie pracuje, dziś się kombinuje, smutne... Wybacz, gdzieś musiałam wylać swoje łzy.

Napisz później o swoich wnioskach, jestem ich ciekawa. Powodzenia

curly0
Posty: 389 (po ~71 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
curly0
  27 maja 2010
Myślenie naprawdę nie boli. [color=violet]:nutki:
ULTIMATEshadow
ULTIMATEshadow
  31 maja 2010
KolorowaAnn
KolorowaAnn: nie chodzi mi o to abyście odrabiali za mnie pracę domową ale naprowadzili na coś co może mi pomoc. w linku, ktory mi podałas, nie ma ani słowa o tym, która z nich jest najwazniejsza.

bo ważność jest poczuciem subiektywnym, na żadnej nic specjalnego nie wywalczyli.
- zniknięcie króla ryszarda - i jazdy z tego tytułu w anglii
- złupienie Konstantynopola podczas ostatniej krucjaty i początek upadku bizancjum(choć początek można stwierdzić wcześniej) oraz jedna z symbolicznych dat końca średniowiecza
- wysłanie na wyrżnięcie dzieci
- albo ta w której zdobyto najwięcej terenów
jakbyś refleksyjnie przeczytała zrozumiałabyś ze nie ma jednoznacznego zdania która to jest ta najważniejsza:)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.