juhc69
juhc69
  24 maja 2010 (pierwszy post)

mam pytanie.. jaki jest stosunek Krasińskiego do po5ezji w romantyzmie? potrzebuję w formie małej notatki..
jaka jest koncepcja historii wyrażonej w nie boskiej komedii

i jakie jest podejście do chrześcijaństwa w nie boskiej komedii..

bardzo prosze.. ta ocena zawazy o tym czy zdam z polskiego.. potrzebuje to na jutro!! błagam pomozcie!!

WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  24 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ta ocena zawazy o tym czy zdam z polskiego.. potrzebuje to na jutro!!

Gratuluję odpowiedzialności.
Życzę Ci tego,żebyś nie zdał, może to Cię czegoś nauczy.

Konto usunięte
Konto usunięte: i jakie jest podejście do chrześcijaństwa w nie boskiej komedii..

To się sam zastanów., co oznacza Chrystus w kulminacyjnej scenie ukarania Pankracego.To nie jest trudne :and: .

Konto usunięte
Konto usunięte: jaki jest stosunek Krasińskiego do po5ezji w romantyzmie?

Przecież Krasicki to twórca oświeceniowy, więc co mógłby myśleć o epoce,która jeszcze nie nastąpiła?

Konto usunięte
Konto usunięte: jaka jest koncepcja historii wyrażonej w nie boskiej komedii

No a o czym może świadczyć negatywna ocena rewolucji?

Człowieku rusz głową, bo aż nie chce mi się wierzyć,że można mieć takie braki dzień przed poprawą :and: .
juhc69
juhc69
  24 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: juhc69:ta ocena zawazy o tym czy zdam z polskiego.. potrzebuje to na jutro!! Gratuluję odpowiedzialności. Życzę Ci tego,żebyś nie zdał, może to Cię czegoś nauczy.juhc69:i jakie jest podejście do chrześcijaństwa w nie boskiej komedii.. To się sam zastanów., co oznacza Chrystus w kulminacyjnej scenie ukarania Pankracego.To nie jest trudne . juhc69:jaki jest stosunek Krasińskiego do po5ezji w romantyzmie? Przecież Krasicki to twórca oświeceniowy, więc co mógłby myśleć o epoce,która jeszcze nie nastąpiła? juhc69:jaka jest koncepcja historii wyrażonej w nie boskiej komedii No a o czym może świadczyć negatywna ocena rewolucji? Człowieku rusz głową, bo aż nie chce mi się wierzyć,że można mieć takie braki dzień przed poprawą .

po pierwsze nie Krasicki a Krasiński.. a po drugie gdybym wiedzial to bym napisal to wszystko tak? prosze o pomoc..
adzioch
adzioch
  24 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jaka jest koncepcja historii wyrażonej w nie boskiej komedii

Chodzi o Wielka Rewolucje Francuska, ktora zapoczatkowala ere rewolucji w Europie
adzioch
adzioch
  24 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Przecież Krasicki to twórca oświeceniowy

Nie zgodze sie z Toba.
Krasinski jest juz w epoce romantyzmu razem z Mickiewiczem i Slowackim
adzioch
adzioch
  24 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: i jakie jest podejście do chrześcijaństwa w nie boskiej komedii..

Nie wiem czy chodzi o to Ci ale "nie-boska.." konczy sie scena w ktorej Chrystus poraza walczacych swoim swiatlem i mozna to odczytac jako kare za to, ze ludzie chcieli zniszczyc swiat stworzony przez Boga i zbudowac nowy pozbaiony pozadku i wartosc, jest to kara Boza ale jednoczesnie nadzieja na uratowanie swiata.
adzioch
adzioch
  24 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jaki jest stosunek Krasińskiego do po5ezji w romantyzmie?

a co do tego pytania to moze chodzi o to ze Krasinski pisal kontra Slowackiemu i Mickiewiczowi i ich idei poezji jako sily przewodniej a poety jako natchnionej jednostki ktora z samego aktu tworzenia czerpie niewypowiedziana radosc :woot:
WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  24 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie zgodze sie z Toba.

Myślałam,że chodzi o Ignacego KRASICKIEGO :tak:.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.