KondziooLis
KondziooLis
  19 maja 2010 (pierwszy post)

Mam zrobić prezentację multimedialną na ten temat, i oczywiście musi być coś żeby nie zanudzić odbiorców :D Mam pewien pomysł, żeby najpierw zrobić kilka slajdów o używkach, później jakieś skutki, tak aby w drastyczny sposób uświadomić ludziom do czego prowadzi np. zażywanie narkotyków. Macie jakieś pomysły/uwagi to piszcie:D
W ogóle w życiu z jakimi używkami się spotkaliście? Macie jakieś historię, piszcie tak żebym mógł żywcem zrobić screena i umieścić waszą wypowiedź w jakimś slajdzie ;)

shamaramorgan
shamaramorgan
  19 maja 2010

jeśli odbiorcami są ,łodzi ludzie, możesz wkleić zdjęcia najczęstszych używek (narkotyków) i jakies drastyczne zdjęcia (taaa, młodzi ludzie to lubią)
Możesz wstawić fragment, albo kadry+jakiś trailer filmu "Requiem dla snu"

KondziooLis
KondziooLis
  19 maja 2010

Chciałem zrobić takie coś, jak w filmach:D nie wiem jak to wytłumaczyć, jakie zdanie z pytaniem, po tym fota, później znowu pytanie np, CZY CHCESZ SKOŃCZYĆ TAK JAK ONI? Chyba wiecie co chodzi:D

julCiak69
julCiak69
  19 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Chciałem zrobić takie coś, jak w filmach:D nie wiem jak to wytłumaczyć, jakie zdanie z pytaniem, po tym fota, później znowu pytanie np, CZY CHCESZ SKOŃCZYĆ TAK JAK ONI? Chyba wiecie co chodzi:D

a wiem, wiem.
to to pierwszy slajd: i wielki tytuł o czym gadasz. wyjaśnisz dokładniej co przedstawiasz w prezentacji. potem każdy kolejny to poszczególne nałogi i na koniec takie pytanie, jakie proponujesz w zacytowanej przeze mnie wypowiedzi. :tak: i pokazujesz zdjęcie i mówisz o skutkach :>
pijana
pijana
  19 maja 2010

Polecam dodać kilka zdjęć "crackerów", znane ćpające osoby też się przydadzą, taka Amy Winehouse czy Pete Doherty na przykład, bo młodzież ją zna i może się nie zanudzą.

pijana
pijana
  19 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ją zna

Ich zna.*
ULTIMATEshadow
ULTIMATEshadow
  20 maja 2010

ja bym poszukał dla kontrastu ludzi którzy potrafią odwalać ostre numery bawić się jak na fecie i nie być ani pod wpływem narkotyków ani alkoholu - do młodych prędzej dotrze ze można się bawić bez narkotyków, poza tym ton moralizatorski i karzący - narkotyki są be, źle z nim skończysz, lepiej pokazać ze są ludzie może nawet autorytety młodości którzy nie biorą i są temu przeciwni, ja bym skupił sie na tym ze bez narkotyków życie może być równie ciekawe i jak robisz podkład - nic rockowego - połowa dobrych kawałków pisana była pod wpływem heroiny druga po detoksie :)

MaQ7
MaQ7
  20 maja 2010

Ja polecam znalezc foty albo zalatwic specjalne okulary i zaprezentowac jak widzi czlowiek po uzywkach i alkoholu, w dodatku potem jadacy autem ;)

Pafel
Posty: 309 (po ~132 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 41
Pafel
  20 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jakieś skutki, tak aby w drastyczny sposób uświadomić ludziom do czego prowadzi np. zażywanie narkotyków.

Ciekawym skutkiem zażywania amfetaminy było wiele prac naukowych z matematyki Paula Erdősa ;]

{y*x=40
{x+y=10:woot:

Aivalar
Aivalar
  21 maja 2010

Możesz opisać przykład tabletek o nazwie : 'Acodin' ,które po przedawkowaniu działają jak narkotyki. (są to tabletki na kaszel).
Jedna tabletka zawiera 15 mg DXM (pochodnej morfiny) . Przedawkowanie co najmniej 150 mg (10 tabletek) zaburza widzenia, prowadzi do halucynacji, a każda większa dawka zwiększa każde z objaw .
Co więcej - te tabletki są bez recepty ,dostępne w każdej aptece za dosłownie KILKA złotych.
Z tego co zdążyłam zauważyć większość dzieciaków z gimnazjum (albo o zgrozo! podstawówki) sięgają właśnie po te tabletki. Dlatego ,że są ogólnodostępne. :tak:

SanchezGarcia
SanchezGarcia
  27 maja 2010

Młodość bez używek? Cóż za strata najlepszych lat...

agasta
agasta
  27 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Cóż za strata najlepszych lat...

A w pozniejszym wieku "jaki ja bylem glupi... " :nie:
sekundo
sekundo
  30 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Możesz opisać przykład tabletek o nazwie : 'Acodin' ,które po przedawkowaniu działają jak narkotyki. (są to tabletki na kaszel). Jedna tabletka zawiera 15 mg DXM (pochodnej morfiny) . Przedawkowanie co najmniej 150 mg (10 tabletek) zaburza widzenia, prowadzi do halucynacji, a każda większa dawka zwiększa każde z objaw . Co więcej - te tabletki są bez recepty ,dostępne w każdej aptece za dosłownie KILKA złotych. Z tego co zdążyłam zauważyć większość dzieciaków z gimnazjum (albo o zgrozo! podstawówki) sięgają właśnie po te tabletki. Dlatego ,że są ogólnodostępne.

A przy wyższej dafce tych tabletek śmierć, śpiączka ;] ( już przy 40 tabletkach nawet )
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.