xXssweeteyessXx
xXssweeteyessXx
  13 maja 2010 (pierwszy post)

dzisiaj polowa mojej klasy miala ustny polski i padały dziwne pytania, nie o tresc ksiazek czesto, tylko np.
temat o biesiadach: jak nazywawaja sie wspolczesnie zasady spozywania przy stole, nazwa obcojezyczna albo czy potrawy z Pana Tadeusza mozna by bylo ugotowac w czasach dzisiejszych.
o diable: czym jest dla ciebie diabel i zlo itp.
Malo bylo pytan o epoki gatunki itp. Co o tym sadzicie?

Macie jakies pomysly do mojego tematu: motywu snu (Makbet, Tren XIX, Zbrodnia i kara). jutro zdaje i okropnie sie boje, bo nie umiem na pamiec, a dzisiaj wszyscy byli wykuci, po prostu mowie wszystko wlasnymi slowami.

powerorginal
powerorginal
  13 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jutro zdaje i okropnie sie boje, bo nie umiem na pamiec, a dzisiaj wszyscy byli wykuci, po prostu mowie wszystko wlasnymi slowami.

i to bardzo dobrze jak dla mnie bez sensowne jest kuc na pamiec... to jest temat na ktory mozesz porozmawiac z komisja ... a nie wyspiewac zapamietana prezentacje... ja uczylem sie 1 dzien przed i mowilem duzo rzeczy zupelnie innych niz mialem zapisanych na prezentacji..
xXssweeteyessXx
xXssweeteyessXx
  13 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: i to bardzo dobrze jak dla mnie bez sensowne jest kuc na pamiec... to jest temat na ktory mozesz porozmawiac z komisja ... a nie wyspiewac zapamietana prezentacje

taaa, tylko że ciagle gadam inaczej i boj sie ze cos waznego omine, poza tym czasami nasuwaja mi sie na jezyk kolokwializmy. jak ja nie lubie polskiego...
UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  13 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: . ja uczylem sie 1 dzien przed i mowilem duzo rzeczy zupelnie innych niz mialem zapisanych na prezentacji..

i jak Ci poszło .. ? :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Malo bylo pytan o epoki gatunki itp. Co o tym sadzicie?

no to chyba normalne. u mnie też są takie pytania.
Gotusiaaa
Gotusiaaa
  13 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Co o tym sadzicie?


Miałam podobne.

Ile lat miała zosia z p. tadeusza ?
obyczaje w p. tadeuszu ?
itp.
xXssweeteyessXx
xXssweeteyessXx
  13 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no to chyba normalne. u mnie też są takie pytania.

no nie wiem, nas polonistka straszyla ze mamy znac epoki, gatunki. A tu widze pytania na ktore mozna improwizowac, wyrazac swoje zdanie, z zycia wziete czesto.
malinek998
malinek998
  13 maja 2010

Eh.. Ja mam Pana Tadeusza lecz w innym temacie.. Nie czytałem tego a za dwa tygodnie ustny :(

julCiak69
julCiak69
  13 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Eh.. Ja mam Pana Tadeusza lecz w innym temacie.. Nie czytałem tego a za dwa tygodnie ustny :(

obejrzyj sobie film. :tak: dobrze jest przedstawione :)
powerorginal
powerorginal
  14 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: i jak Ci poszło .. ? :)

60% ...:( gdyby byla inna egzaminatorka byłoby lepiej .. nikt nie dostal w ten dzien u niej wiecej niz te marne 60 :( ...

Konto usunięte
Konto usunięte: taaa, tylko że ciagle gadam inaczej i boj sie ze cos waznego omine, poza tym czasami nasuwaja mi sie na jezyk kolokwializmy. jak ja nie lubie polskiego...

hehe nie boj sie ... bedzie dobrze ... prezentacja to tylko max 5pkt... reszta to rozmowa o niej i to jest najwazniejsze...
TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  14 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: okropnie sie boje, bo nie umiem na pamiec

I bardzo dobrze.
Kucie na pamięć nie ma sensu - wypadnie Ci jedno zdanie czy coś i potem ciężko się złapać.

Konto usunięte
Konto usunięte: Malo bylo pytan o epoki gatunki itp. Co o tym sadzicie?

Wszystko zależy od egzaminatorów.
U mnie w szkole właściwie mało było pytań dotyczących treści, najczęściej zadawali takie odnośnie literatury przedmiotu, nikt nie pytał czemu został wybrany taki a nie inny temat, ani czym według Ciebie jest to czy tamto.
Mnie pytali np. jakimi środkami stylistycznymi posługiwał się ekspresjonizm. ;>
x3Anetkaa
x3Anetkaa
  14 maja 2010

;D ja mam teraz mały książe xD

Misia
Misia
  14 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ;D ja mam teraz mały książe xD

Składnie też masz powalającą ...

A co do tematu, ja się tak na pamięć właśnie uczyłam i żałuję...
julCiak69
julCiak69
  14 maja 2010
Misia
Misia: A co do tematu, ja się tak na pamięć właśnie uczyłam i żałuję...

a dlaczego?
Misia
Misia
  14 maja 2010
julCiak69
julCiak69: a dlaczego?

Bo jak się zacięłam to mi wszystko z głowy wyleciało i do końca już ledwo dukałam :ninja:
julCiak69
julCiak69
  14 maja 2010
Misia
Misia: Bo jak się zacięłam to mi wszystko z głowy wyleciało i do końca już ledwo dukałam

czyli na spontan lepiej iść? :mrgreen:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.