Biuna
Biuna
  12 maja 2010 (pierwszy post)

Dziady III część, ( Gustaw- Konrad)
K. Wallenrod,
Kordian,
Pan Tadeusz ( Jacek Soplica - Ks. Robak)

Jakie pytania mogą paść ?

Biuna
Biuna
  12 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja swoją prezentację też pisałam sama i to - naprawdę - bardzo pomaga. Przez to wiem, co tam zawarłam, łatwiej mi to przyswoić, a przede wszystkim nie straciłam minimum 80 zł


Dokładnie. Ja się boję tylko ,że stylistycznie jest coś nie tak. :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Polska Winkelriedem narodów - chodzi o to, że bohater profetycznie przewiduje upadek Polski, to że znów poniesiemy klęskę, ale nie poddaje się - pragnie stanąć razem z innymi i walczyć, nie czekać biernie na rozwój sytuacji - w przeciwieństwie do prowidencjalizmu, mesjanizmu.


I to odniesienie oczywiście do niepodległości Polski, zaborów etc ? Bo romantyzm to te czasy, powstanie list. i styczniowe, nie?
TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  12 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ja dzisiaj zdawałam w grupie 4 osób - każdy dostał pytanie z bibliografii :)

Ja zdawałam wczoraj i na 10 osób dostało chyba 6 czy 7.
Na szczęście ja nie byłam w gronie tych nieszczęśników, bo nie powiedziałabym zupełnie nic, albo musiałabym wymyślać na poczekaniu. :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja mam bibliografię "Biblioteczkę Opracowań " - głowniee. Reszta to 3 str z " lektury obowiązkowe " , oraz kilka stron z ksiązki " Kordian " Poprzedzonych słowami wstępu.

To przeczytaj sobie dzisiaj wszystko jeszcze raz, żeby na wszelki wypadek jak zapytają, to mieć co powiedzieć. :)
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  12 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: I to odniesienie oczywiście do niepodległości Polski, zaborów etc ? Bo romantyzm to te czasy, powstanie list. i styczniowe, nie?

tak, tak - o tym, jaką właśnie przyjąć postawę, właściwie to po upadku powstania listopadowego. po powstaniu styczniowym - to już pozytywizm, jak dobrze pamiętam.

Konto usunięte
Konto usunięte: Dokładnie. Ja się boję tylko ,że stylistycznie jest coś nie tak.

na stylistykę chyba bardzo uwagi nie będą zwracać - to ustna prezentacja, do tego dochodzi stres. oczywiście ważne jest to, by mówić ładną polszczyzną, ale pewne 'pomyłki' jakoś przezyją :p
Biuna
Biuna
  12 maja 2010
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: To przeczytaj sobie dzisiaj wszystko jeszcze raz, żeby na wszelki wypadek jak zapytają, to mieć co powiedzieć. :)


Czytałam. Tam to są takie streszczenia , więc co mogą zapytać :p
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  12 maja 2010
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: Na szczęście ja nie byłam w gronie tych nieszczęśników, bo nie powiedziałabym zupełnie nic, albo musiałabym wymyślać na poczekaniu. :P

wymyśliłam na poczekaniu - na szczęscie miałam pytanie, które nie narzucało mi tego, iż muszę mówić o konkretnej pozycji z literatury przedmiotu :P
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  12 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Tam to są takie streszczenia , więc co mogą zapytać :p

w jaki sposób Ci to pomogło pracę napisać, np. ;]
Biuna
Biuna
  12 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: tak, tak - o tym, jaką właśnie przyjąć postawę, właściwie to po upadku powstania listopadowego. po powstaniu styczniowym - to już pozytywizm, jak dobrze pamiętam.


Hm.. Romantyzm trwał od 1822- 66 chyba tak ?
a powstanie w 63roku.

Konto usunięte
Konto usunięte: na stylistykę chyba bardzo uwagi nie będą zwracać - to ustna prezentacja, do tego dochodzi stres. oczywiście ważne jest to, by mówić ładną polszczyzną, ale pewne 'pomyłki' jakoś przezyją :


ah, to zacnie :D

Straszny stres.. :and:
Boję się,że polegne na pytaniach ..
TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  12 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czytałam. Tam to są takie streszczenia , więc co mogą zapytać :p

A no to może CI się uda i zapytają o coś innego. :-)
Ale koleżance na przykład, kazali streścić dwa rozdziały, które wypisała w bibliografii i powiedzieć jaki jest stosunek autorów do tematu.
Innym też zadawali czasem takie wnikliwe pytania, o opinię kogoś tam..
U mnie egzaminator w trakcie mojego mówienia ciągle zaglądał do bibliografii, ale na szczęscie nie zapytał. :-)
Biuna
Biuna
  12 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: w jaki sposób Ci to pomogło pracę napisać, np. ;]

Ło matko.. Bo wszystko jest tam opisane . :|
TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  12 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: wymyśliłam na poczekaniu - na szczęscie miałam pytanie, które nie narzucało mi tego, iż muszę mówić o konkretnej pozycji z literatury przedmiotu :P

Też zmyślałam, bo miałam pytanie, gdzie nie musiałam sie odnosić do literatury przedmiotu i tylko dlatego jakoś poszło. ;)
A miałam tam 14 pozycji, więc było się do czego przyczepić i o co zapytać :P
Biuna
Biuna
  12 maja 2010
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: Też zmyślałam, bo miałam pytanie, gdzie nie musiałam sie odnosić do literatury przedmiotu i tylko dlatego jakoś poszło. ;) A miałam tam 14 pozycji, więc było się do czego przyczepić i o co zapytać :P

:O ja mam raptownie 6.
TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  12 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: :O ja mam raptownie 6.

Ale to wcale nie jest tak, że im więcej, tym lepiej.
Bez obaw. ;-)
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  12 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Hm.. Romantyzm trwał od 1822- 66 chyba tak ? a powstanie w 63roku.

to już sama nie wiem, bo ja uczyłam się, że to po powst. styczniowym to pozytywizm, a dlatego, iż zaczęła do nas docierać litertura zachodnia, pozytywistyczna.

Konto usunięte
Konto usunięte: Straszny stres.. Boję się,że polegne na pytaniach ..

stres minie, zobaczysz :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ło matko.. Bo wszystko jest tam opisane . :|

powiedz, że to pozwoliło Ci lepiej zrozumieć problematykę utworów, wgłębić się w nią bardziej
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  12 maja 2010
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: A miałam tam 14 pozycji, więc było się do czego przyczepić i o co zapytać :P

łoooo :szok2: ja specjalnie wpisałam tam tylko 4 pozycje :ninja:
Biuna
Biuna
  12 maja 2010
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: Ale to wcale nie jest tak, że im więcej, tym lepiej. Bez obaw. ;-)


już myslałam.

Konto usunięte
Konto usunięte: to już sama nie wiem, bo ja uczyłam się, że to po powst. styczniowym to pozytywizm, a dlatego, iż zaczęła do nas docierać litertura zachodnia, pozytywistyczna.


dobra nie będe sie wypowiadac najwyżej o powstaniu styczn :P

Konto usunięte
Konto usunięte: powiedz, że to pozwoliło Ci lepiej zrozumieć problematykę utworów, wgłębić się w nią bardziej


ok, :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.