xmeeeeenx
xmeeeeenx
  12 maja 2010 (pierwszy post)

wiem,że to nudne ale muszę spytać :and:

Jak odpowiedzieliście na pytanie do prezentacji z polaka 'dlaczego wybrałeś ten temat' ?
no durne pytanie i nie wiem jak się na nie przygotować ;>

i jakie mogą być różnice między wzorcami osobowości w epoce POZYTYWIZMU a MŁODEJ POLSKI ?
albo inaczej :jakie można dostrzec różnice między postaciami w tych epokach ?

wiadomo pozytywizm; realizowano hasła pracy u podstaw ,organicznej...
a w Młodej Polsce ?

przynajmniej kilka różnic potrzebuję ;>

nie wiem jak to zrobić ;>

AnatomyTune
AnatomyTune
  12 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak odpowiedzieliście na pytanie do prezentacji z polaka 'dlaczego wybrałeś ten temat' ? no durne pytanie i nie wiem jak się na nie przygotować ;>

Bo była najtańsza :ziober2:
styka51
styka51
  12 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 'dlaczego wybrałeś ten temat' ?

Ponieważ wydawał mi się on tematem ciekawym a poza tym mało osób interesuje się tymi epokami...ble, ble, ble...
shamaramorgan
shamaramorgan
  13 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak odpowiedzieliście na pytanie do prezentacji z polaka 'dlaczego wybrałeś ten temat' ? no durne pytanie i nie wiem jak się na nie przygotować ;>

ponieważ interesujesz się tym motywem...
Lubisz lektury tego autora bla bla bla
Takie pytanie jest najłatwiejsze, bo możesz lać wodę.

Konto usunięte
Konto usunięte: a w Młodej Polsce ?

dekadentyzm, fin de siecle.
ogólnie to w pozytywizmie uważano literaturę za sztukę dla mas, w Młodej Polsce uważano iż sztuka jest tworzona dla wybranych
xmeeeeenx
xmeeeeenx
  13 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: dekadentyzm, fin de siecle. ogólnie to w pozytywizmie uważano literaturę za sztukę dla mas, w Młodej Polsce uważano iż sztuka jest tworzona dla wybranych

a jakies wzorce osobowe ? czym sie chrakteryzują w tych epokach ?
widze,że się znasz na temacie a ja serio znależć nie mogę.
aha i dizęki za pomoc :P
shamaramorgan
shamaramorgan
  14 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a jakies wzorce osobowe ? czym sie chrakteryzują w tych epokach ?

w pozytywizmie ludzie dążyli do pracy. Poświęcali czasem swoje szczęście, by pracą pomóc innym ludziom (Siłaczka, Ludzie bezdomni)
W Młodej Polsce ludzie skupili się na postawie dekadenckiej- obawiali się upadkiem kultury ludzkiej, bali się, że generacja ludzka zmierza gu zagładzie.
W literaturze pojawią sie motywy realistyczne, opisujące życie wsi (poezja Kasprowicza, Chłopi).

Jesli nie jest za późno (nie wiem, czy miałeś już maturę, czy dopiero cię czeka prezentacja) przypomnij sobie kierunki filozoficzne w tych obu epokach. :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.