MaQ7
MaQ7
  5 maja 2010 (pierwszy post)

Od zawsze uwazalem ze wyzej wymienione cechy sa tylko i wylacznie efektem lenistwa uczniow, bledow popelnionych od najmlodszych lat przez nauczycieli lub rodzicow?
DO tej pory nie wiem czemu zaczyna sie traktowac takich ludzi ulgowo... i psycholodzy ktorzy wydaja zaswiadczenia... No przeciez to jest obled. Pewnie nie ma juz szkoly w tym kraju gdzie nie ma kogos, kto by posiadal wyzej wymienione "schorzenia" ( dyskalkulia jeszcze nie istnieje na szczescie ;x tak?) Niekotrzy dzieki temu sa dosc ulgowo traktowani przez nauczycieli az do ukonczenia szkoly sredniej jednak na szczescie na studiach czasem juz nie maja takich ulg.
Czy poprawi sie sytuacja z tym czy bedzie nam przybywac tych "wad "
Oby sie polepszylo bo boje sie o to co wyrosnie ...

bellemadone
bellemadone
  5 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy poprawi sie sytuacja z tym czy bedzie nam przybywac tych "wad "

nic się nie poprawi.
ludzie lubią narzekać na innych i tupać nogami, niż wziąć się do roboty :tak:
juleczkusia
juleczkusia
  5 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie liczy ;x

dlaczego? :crylol:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja z powodu uzaleznienia od sportu nawet z goraczka, ale aktywnie uczestniczylem w zajeciach wfu ;x

ale ja nie jestem Tobą.
wolę grę w tenisa lub jazdę konną. :zakochany:
no i mecz piłkarski, ale jako kibic. :lol:
nic poza tym. ;P
MaQ7
MaQ7
  5 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nic się nie poprawi. ludzie lubią narzekać na innych i tupać nogami, niż wziąć się do roboty

przyznaje sie bez bicia ze w podstawowce mialem ogromne problemy z otrografia i regularnie przynosilem "1" ale rodzice mi pomogli i po czasie 4 to minimum bylo ;x

Konto usunięte
Konto usunięte: dlaczego?

bo to sport bierny !

Konto usunięte
Konto usunięte: wolę grę w tenisa lub jazdę konną.

zamienic 1 literke i by wyszlo schorzenie pewne psychologiczne ^^

Konto usunięte
Konto usunięte: no i mecz piłkarski, ale jako kibic. nic poza tym. ;P

tez lubie ale to nie "aktywnosc" ;x
bellemadone
bellemadone
  5 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: przyznaje sie bez bicia ze w podstawowce mialem ogromne problemy z otrografia i regularnie przynosilem "1" ale rodzice mi pomogli i po czasie 4 to minimum bylo ;x

kwestia motywacji:tak:
ja pamietam swoja pierwsza 1 z dyktanda w 2 klasie podstawówki. Od tamtego momentu, az do dzis zwracam szczegolna uwage na pisownie.
juleczkusia
juleczkusia
  5 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: bo to sport bierny !

no i? uj mnie to boli. :fakju:

Konto usunięte
Konto usunięte: zamienic 1 literke i by wyszlo schorzenie pewne psychologiczne ^^

ale w którym wyrazie? :woot:
:ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: tez lubie ale to nie "aktywnosc" ;x

dla mnie to jest aktywność, więc się zachowuj. :crylol:
MaQ7
MaQ7
  5 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: kwestia motywacji

u mnie to nie byla motywacja tylko "horror" ^^
musialem dzien w dzien pisac dyktanda az do nie popelnienia zadnego bledu ;x
OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  5 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Od zawsze uwazalem ze wyzej wymienione cechy sa tylko i wylacznie efektem lenistwa uczniow, bledow popelnionych od najmlodszych lat przez nauczycieli lub rodzicow? DO tej pory nie wiem czemu zaczyna sie traktowac takich ludzi ulgowo... i psycholodzy ktorzy wydaja zaswiadczenia... No przeciez to jest obled. Pewnie nie ma juz szkoly w tym kraju gdzie nie ma kogos, kto by posiadal wyzej wymienione "schorzenia" ( dyskalkulia jeszcze nie istnieje na szczescie ;x tak?) Niekotrzy dzieki temu sa dosc ulgowo traktowani przez nauczycieli az do ukonczenia szkoly sredniej jednak na szczescie na studiach czasem juz nie maja takich ulg. Czy poprawi sie sytuacja z tym czy bedzie nam przybywac tych "wad " Oby sie polepszylo bo boje sie o to co wyrosnie ...

Uważam że wszystko wynika z lenistwa dzieci/młodzieży. Dla mnie nie istnieje coś takiego jak dysgrafia. Każdy, bez wyjątku powinien umieć pisać. Co z tego, że człowiek będzie wykształcony, jak zrobi byka w jakimś pierwszym lepszym podaniu i narobi sobie wstydu? Ta dyskalkulia to mniejsze zło, matematyka jest w życiu przydatna, ale tylko do momentu kiedy kończy się dodawanie, mnożenie, dzielenie i odejmowanie, bez reszty można dać sobie radę. Mimo wszystko nie jestem za tym, żeby takie papierki były wydawane. To samo zwolnienia z wuefu i nauczania indywidualne. Prawda taka, że na wuefie mało co się robi (przynajmniej u mnie), ale zawsze człowiek zrobi choćby 3 głupie kółka w koło sali i kilka ćwiczeń, a patrząc na niektórych to mam wrażenie że oni nie ruszają się nigdy nigdzie, najdziwniejsze jest też to, że właśnie otyłe osoby w większości przynoszą zwolnienia z wuefu, więc na dobrą sprawę muszą się wstydzić swojej tuszy i zamiast coś z tym zrobić, wolą stać z założonymi rękami.
Tak jak nauczanie indywidualne- że niby dziecko nie może przebywać wśród rówieśników? :zonk: Zazwyczaj powody otrzymania takich zajęć indywidualnych są błahe i banalne! Znam kilka takich przypadków... Co innego, kiedy ktoś ma problem zdrowotny i to on uniemożliwia mu dojście/dojazd do szkoły. Ale w większości rodzice załatwiają swoim kochanym dzieciaczkom te zajęcia skuli tego że biedactwa nie potrafią sobie poradzić wśród ludzi. Ciekawe tylko, jak potem poradzą sobie w życiu :woot:
I to wszystko jeszcze opłacają podatnicy.
No, ciekawie. Zobaczymy jak to będzie za kilka lat, do czego ludzie go doprowadzą...
OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  5 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Zobaczymy jak to będzie za kilka lat, do czego ludzie go doprowadzą...

Miało być:
Zobaczymy jak ten świat będzie funkcjonował za kilka lat, do czego ludzie go doprowadzą.

Rozkojarzona coś dzisiaj jestem :ninja: :and:
MaQ7
MaQ7
  5 maja 2010

Niestety nie zapowiada sie aby dzisiejsza mlodziez i dzieci miala przestac byc leniwa a wrecz przciwnie.... ciezkie czasy sie szykuja ;x

OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  5 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety nie zapowiada sie aby dzisiejsza mlodziez i dzieci miala przestac byc leniwa a wrecz przciwnie.... ciezkie czasy sie szykuja ;x

Możemy mieć tylko (złudną?) nadzieję, że ci którzy teraz robią źle że z czasem zrozumieją swoje błędy i będą próbowali je naprawić. Poza tym nie można wszystkich wrzucać do jednego worka, znam i dzieci i młodzież która ma jeszcze trochę rozumu i ambicji, chociaż prawda jest taka że coraz mniej takich można spotkać. Nic na to nie poradzimy, taki mamy system w państwie, głupi rząd i wszystko poniekąd odbija się na społeczeństwie. Chociaż nie oszukujmy się, największa wina leży po stronie ich samych.
Dobra nie będę się tu już rozpisywać :mrgreen:
To temat rzeka, można by pisać bez końca a i tak wiata nie zmienimy.
Dobranoc wszystkim :bye:
kuba92762
kuba92762
  5 maja 2010

@MaQ7:
Czyli uwazasz, ze jezeli ktos ma problemy ze zdrowiem i ma zwolnienie z wfu przez cale liceum(jak np. moja dziewczyna) to jest efekt lenistwa? bo o wuefie tez wspomniales...
To zalosne.
Do reszty sie zgadzam.

MaQ7
MaQ7
  6 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli uwazasz, ze jezeli ktos ma problemy ze zdrowiem i ma zwolnienie z wfu przez cale liceum(jak np. moja dziewczyna) to jest efekt lenistwa? bo o wuefie tez wspomniales...

nie chodzilo mi o problemy zdrowotne w ogóle. No przeciez to normalne ze w takim wypadku nie mozna cwiczyc. Gorzej jak ktos ich nie ma ale u lekarza zalatwia co trzeba...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.