RuMcAjS95
RuMcAjS95
  4 maja 2010 (pierwszy post)

Pomoże mi ktoś znaleźć plan wydarzeń opowiadań czechowa pt Kasztanka lub spac się chce lub Człowiek w futerale.

julCiak69
julCiak69
  4 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Pomoże mi ktoś znaleźć plan wydarzeń opowiadań czechowa pt Kasztanka lub spac się chce lub Człowiek w futerale.

a google gryzą, no nie? :ziober2:
RuMcAjS95
RuMcAjS95
  4 maja 2010

Tylko że w necie nie ma :(

julCiak69
julCiak69
  4 maja 2010
"Człowiek w futerale"
Podczas wieczornej przerwy w polowaniu gawędzą dwaj myśliwi, weterynarz Iwan Iwanycz i nauczyciel gimnazjalny Burkin. Ten drugi opowiada historię życia i śmierci tytułowego "człowieka w futerale", nauczyciela greki, Bielikowa, który zawsze szczelnie pozapinany i okutany paradował po miasteczku, a co ważniejsze bał się, żeby się to źle nie skończyło. Bielikow to symbol lojalności, człowieka dbającego o przestrzeganie wszelkich zakazów i tą swoją uległością terroryzującego otoczenie. Kiedy mimo swego starokawalerstwa postanawia (nie bez oporów) ożenić się z siostrą kolegi nauczyciela, miasteczko ożywa - w prowincjonalnej nudzie pojawia się nowy cel: wyswatanie Bielikowa. Do oświadczyn jednak nie dochodzi, Bielikow zauważa swą narzeczoną na rowerze, a to w jego mniemaniu stoi w jaskrawej sprzeczności z dobrymi obyczajami. Ośmieszony i wyrzucony za drzwi przez brata wybranki odgradza się od wszystkich, zapada na zdrowiu i umiera.
proszę bardzo. całe streszczenie jednego. wpisz odpowiedni tytuł. to znajdziesz streszczenie.
RuMcAjS95
RuMcAjS95
  4 maja 2010

Ale ja chce plan wydarzeń czytaj

julCiak69
julCiak69
  4 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale ja chce plan wydarzeń czytaj

sama plan wydarzeń możesz ułożyć. poza tym to są krótkie opowiadania. 5 kartek i koniec bajki (:
RuMcAjS95
RuMcAjS95
  4 maja 2010

Ale mi pomogłaś ;/

TequilaSunrise
TequilaSunrise
  4 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale mi pomogłaś ;/

Nikt tu za Ciebie pracy nie zrobi :)
Napisz plan, a my najwyżej go sprawdzimy ;)
RuMcAjS95
RuMcAjS95
  4 maja 2010

Prosze.....

julCiak69
julCiak69
  5 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale mi pomogłaś ;/
Konto usunięte
Konto usunięte: Prosze.....

nie przesadzaj, 10stron czyta się szybko. :tak: w szczególności tak łatwe opowuiadania, jakie napisał Czechow. Tez miałam to w gimnazjum. i chyba też w drugiej klasie. :mrgreen: więc nie płacz, tylko czytaj. tam są postawy ludzkie, jak chcesz naprowadzenia. :tak:
RuMcAjS95
RuMcAjS95
  5 maja 2010

jee dostałem 4 z tego julCiak69 dzieki ze mnie zmotywowalaś :)

julCiak69
julCiak69
  5 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jee dostałem 4 z tego julCiak69 dzieki ze mnie zmotywowalaś :)

nie ma za co. :) tak trzeba:) a poza tym Czechow jest łatwy :)
RuMcAjS95
RuMcAjS95
  5 maja 2010

Wiem temat można zamknąć :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.