KiwiLattina
KiwiLattina
  29 kwietnia 2010 (pierwszy post)

W tym roku kończę szkołę (technikum gastronomiczne), profil "technik kelner" czy coś w tym stylu. :and:
Chciałabym iść na studia (zaoczne), ale muszę za nie z czegoś zapłacić i nie zostaje mi nic innego jak pójście do pracy. Dla kelnerki zawsze się znajdzie jakaś praca więc mam nadzieję że ten mój tytuł technika się do czegoś przyda ^^
I w związku z tym mam pytanie. ;)
Czy kiedy będę wysyłać do pracodawcy CV to muszę posłać razem ze świadectwem? :woot:
Te świadectwo później mi oddadzą czy je będą przechowywać?

Może te pytania są głupie balane, ale ja się nie znam :C dlatego wolę spytać...

btw. płaciliście sobie sami za studia czy rodzice wam zapłacili? :ziober2:

dziękuję za pomoc =)

KiwiLattina
KiwiLattina
  29 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Te świadectwo

TO świadectwo

Konto usunięte
Konto usunięte: balane

banalne :and:
Drozu
Drozu
  29 kwietnia 2010

Świadectwa pracy, ukończenia szkół, dyplomy itd przekazujesz pracodawcy dopiero jak cię zatrudni.

KiwiLattina
KiwiLattina
  29 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Świadectwa pracy, ukończenia szkół, dyplomy itd przekazujesz pracodawcy dopiero jak cię zatrudni.

Aha. :) I zostawia się je tam, czy kiedy pracodawca sobie obejrzy można wziąć z powrotem?
Drozu
Drozu
  29 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Aha. :) I zostawia się je tam, czy kiedy pracodawca sobie obejrzy można wziąć z powrotem?


Zrobisz mu ksero i powinien się zadowolić.
KiwiLattina
KiwiLattina
  29 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Zrobisz mu ksero i powinien się zadowolić.

Nie chciałabym zostawiać oryginału, bo wiadomo że nie będę tam pracować na stałe tylko przez jakiś czas. A to świadectwo wiadomo że będzie potrzebne jeszcze później.
Engelik
Engelik
  29 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: płaciliście sobie sami za studia czy rodzice wam zapłacili?

nie studiowalam i nie narzekam:)
Fieska
Fieska
  29 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy kiedy będę wysyłać do pracodawcy CV to muszę posłać razem ze świadectwem? Te świadectwo później mi oddadzą czy je będą przechowywać?


A jak chcesz to zrobić ze świadectwem wysyłając kilka podań? Podrzeć je na kawałki? :woot:

Obojętnie komu byś coś dawała, czy wysyłała. PAMIĘTAJ! Oryginał jest ZAWSZE dla Ciebie, a kopie robi się dla drugiej osoby! Nigdy nie wysyła się oryginału!
Bananowaaa
Bananowaaa
  29 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: płaciliście sobie sami za studia czy rodzice wam zapłacili?

płacę sama aczkolwiek w razie czego rodzice mi dokładają :ziober2:
julCiak69
julCiak69
  29 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: btw. płaciliście sobie sami za studia czy rodzice wam zapłacili?

jeszcze mi nie płacą ani ja nie płacę, gdyż jak na razie mam maturę. :>
po otrzymaniu wyników z egzaminów i złożeniu papierów do odpowiedniej szkoły dowiem się, co i jak. :mrgreen:
wolę jednak dzienne :ssh: od zaocznych. :lol:
Drozu
Drozu
  29 kwietnia 2010
julCiak69
julCiak69: wolę jednak dzienne od zaocznych.


Kiedyś pójdziesz do pracy i zrozumiesz że to jakie studia skonczyłaś jest nic nie warte w dzisiejszych czasach... Ważniejsze jest to gdzie pracowałaś i jakim doświadczeniem zawodowym potrafisz się pochwalić... Zaoczni mają pod tym względem duuużo lepiej jeśli podczas studiów realizowali się zawodowo w swoim kierunku... wiem bo sam skończyłem studia dzienne... Co prawda znalazłem po nich dobrą pracę ale było ciężko. Pracodawcy patrzą tylko i wyłącznie na to co już się robiło... absolwent nie ważne jakiej szkoły bez doświadczenia jest nikim... Ot tak polskie realia.
WarkaStrong
WarkaStrong
  30 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: W tym roku kończę szkołę (technikum gastronomiczne), profil "technik kelner" czy coś w tym stylu.

Po pierwsze nie spotkałem się z takim tytułem Technik-kelner, choć sam skończyłem technikum gastronomiczne i mam tytuł technik-żywienia.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy kiedy będę wysyłać do pracodawcy CV to muszę posłać razem ze świadectwem?

Wysyła się samo CV jak nie zauważysz jest taka rubryczka posiadane wykształcenie lub skończone szkoły - zazwyczaj takie informacje powinno się wpisać w CV.

Konto usunięte
Konto usunięte: Te świadectwo później mi oddadzą czy je będą przechowywać?

A kto je ma przetrzymywać ??? Mało precyzyjne pytanie zazwyczaj pracodawca żąda przedstawienia świadectwa ale tylko do wglądu i oddaje.

Konto usunięte
Konto usunięte: btw. płaciliście sobie sami za studia czy rodzice wam zapłacili?

za moje studia zapłacił PUP składa się wniosek o dofinansowanie na szkolenie i wpada 450 zł miesięcznie wystarczy przedstawić zaświadczenie z uczelni.
julCiak69
julCiak69
  30 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedyś pójdziesz do pracy i zrozumiesz że to jakie studia skonczyłaś jest nic nie warte w dzisiejszych czasach... Ważniejsze jest to gdzie pracowałaś i jakim doświadczeniem zawodowym potrafisz się pochwalić... Zaoczni mają pod tym względem duuużo lepiej jeśli podczas studiów realizowali się zawodowo w swoim kierunku... wiem bo sam skończyłem studia dzienne... Co prawda znalazłem po nich dobrą pracę ale było ciężko. Pracodawcy patrzą tylko i wyłącznie na to co już się robiło... absolwent nie ważne jakiej szkoły bez doświadczenia jest nikim... Ot tak polskie realia.

wiem, bo słyszałam o tym. teraz pracodawcy szukają młodych wykształconych, ale z doświadczeniem zawodowym. i do tego, jak kobieta musi być młoda, bez męża i bez planów na ślub, tym bardziej bez planów na dziecko.
na pewno mają lepiej. każdej sytuacji można znaleźć dwie strony medalu. na razie napiszę szczerze myślę o maturze, nie o studiach. aczkolwiek biorę pod rozpatrzenie studia zaoczne. :tak:
thomas893
thomas893
  30 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy kiedy będę wysyłać do pracodawcy CV to muszę posłać razem ze świadectwem?

samo CV, ewentualnie jeśli wymaga to list motywacyjny do tego

Konto usunięte
Konto usunięte: btw. płaciliście sobie sami za studia czy rodzice wam zapłacili?

aktualnie sam będe płacił, wcześniej kuzyn wspierał ;p

julCiak69
julCiak69: wiem, bo słyszałam o tym. teraz pracodawcy szukają młodych wykształconych, ale z doświadczeniem zawodowym. i do tego, jak kobieta musi być młoda, bez męża i bez planów na ślub, tym bardziej bez planów na dziecko.

osoba młoda z 20 letnim doświadczeniem :tak: żenujące są wymagania pracodawców, zarobki niskie, ale w końcu mogą sobie na to pozwolić, bo chętny na robotę się znajdzie - dzięki dużemu bezrobociu
najbardziej rozpier:cenzura:jące pytanie jakie potrafi zadać pracodawca na rozmowie to "ile chciałby Pan/-i zarabiać?"... i potem wybiera tego, co powiedział najniższą kwotę :zonk:
julCiak69
julCiak69
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: osoba młoda z 20 letnim doświadczeniem żenujące są wymagania pracodawców, zarobki niskie, ale w końcu mogą sobie na to pozwolić, bo chętny na robotę się znajdzie - dzięki dużemu bezrobociu najbardziej rozpierjące pytanie jakie potrafi zadać pracodawca na rozmowie to "ile chciałby Pan/-i zarabiać?"... i potem wybiera tego, co powiedział najniższą kwotę

ale co zrobisz? nic. ta najniższa kwota jest jeszcze obcinana o 3/4. Ja muszę poszukać roboty, ale to po maturach. :tak:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.