Konradziq
Konradziq
  19 kwietnia 2010 (pierwszy post)

Proszę o pomoc. A co mi tam.

zad.1.
Rozwiąż układ równań algebraicznie i podaj interpretację geometryczną:


Wydedukowałem również, że pierwsza równość to równanie okręgu, o środku (0;0) i promieniu 4; druga równość to funkcja liniowa y=x-1
Naszkicować to najzwyczajniej w układzie równań :woot:. Tak ma wyglądać interpretacja geometryczna?
(Co źle robię?)

zad.2.
Uczeń potrafi odpowiedzieć na 16 z 20 pytań egzaminacyjnych. W sposób przypadkowy wybieramy kolejno trzy pytania. Jakie jest prawdopodobieństwo, że uczeń zna odpowiedź na co najmniej dwa wybrane pytania?

Czyli prawdopodobieństwo będę liczył tak:

(albo tak:
)
Czy nie?

MaQ7
MaQ7
  19 kwietnia 2010
Konradziq
Konradziq: Wydedukowałem również, że pierwsza równość to równanie okręgu, o środku (0;0) i promieniu 4; druga równość to funkcja liniowa y=x-1 Naszkicować to najzwyczajniej w układzie równań . Tak ma wyglądać interpretacja geometryczna? (Co źle robię?)

nie no dobrze okrag i prosta = dwa punkty ktore sa rozwiazaniem ukladu. Wspolne punkty prostej i okregu ;)
Konradziq
Konradziq: zad.2. Uczeń potrafi odpowiedzieć na 16 z 20 pytań egzaminacyjnych. W sposób przypadkowy wybieramy kolejno trzy pytania. Jakie jest prawdopodobieństwo, że uczeń zna odpowiedź na co najmniej dwa wybrane pytania?

co do tego , nawet jakbym chcial nie dam rady pomoc , nienawidze kombinatoryki ^^
Konradziq
Konradziq
  19 kwietnia 2010

@MaQ7:
A tamte obliczenia powyżej dobrze :woot:?

Konto usunięte
Konto usunięte: co do tego , nawet jakbym chcial nie dam rady pomoc , nienawidze kombinatoryki ^^

Spoko ;-).
MaQ7
MaQ7
  19 kwietnia 2010
Konradziq
Konradziq: A tamte obliczenia powyżej dobrze ?

no wlasnie tak na szybko patrze i wydaje mi sie ze delta wychodzi 124 a pierwiastek z niej jest 2 pierw z 31 chyba? albo oczy mi siadaja ;x
Konradziq
Konradziq
  20 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: patrze i wydaje mi sie ze delta wychodzi 124 a pierwiastek z niej jest 2 pierw z 31 chyba?

Masz rację. Nie wiem, skąd wziąłem dodatkową czwórkę...
Dzięki za pomoc :-).
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.