LittleTerrorist
LittleTerrorist
  19 kwietnia 2010 (pierwszy post)

Cześć. Mam do napisania charakterystykę Makbeta i Lady Makbet . Wszystko jest ok, ale babka zażyczyła sobie, że mamy korzystać z książek , a nie z internetu i mamy potem napisać z jakich książek korzystaliśmy ich ISBN itp taka jakby biografia. Problem w tym, że ja nie mam pojęcia w jakiej książce prócz w lekturze znajdę informację o Makbecie i jego żonie oraz ich zachowaniu, postępowaniu itp. Pomóżcie , proszę :(

juleczkusia
juleczkusia
  19 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Cześć. Mam do napisania charakterystykę Makbeta i Lady Makbet . Wszystko jest ok, ale babka zażyczyła sobie, że mamy korzystać z książek , a nie z internetu i mamy potem napisać z jakich książek korzystaliśmy ich ISBN itp taka jakby biografia. Problem w tym, że ja nie mam pojęcia w jakiej książce prócz w lekturze znajdę informację o Makbecie i jego żonie oraz ich zachowaniu, postępowaniu itp. Pomóżcie , proszę :(

a opracowania gryzą? :zonk:
każdy normalny uczeń ma opracowania lektur szkolnych.
LittleTerrorist
LittleTerrorist
  19 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: każdy normalny uczeń ma opracowania lektur szkolnych.

tak , tylko, że nie możemy korzystać z opracować ;//
juleczkusia
juleczkusia
  19 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: tak , tylko, że nie możemy korzystać z opracować ;//

to jakie inne książki? :woot:
LittleTerrorist
LittleTerrorist
  19 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: LittleTerrorist:tak , tylko, że nie możemy korzystać z opracować ;// to jakie inne książki?

no właśnie problem w tym, że nie wiem. Ta kobieta od polskiego jest jakaś dziwna, nie podała nam żadnych przykładów tych książek tylko kazała nam samemu robić, yhh :and:
agasta
agasta
  19 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

Przeczytaj dziewczyno lekture, bo na maturze zginiesz. Mniej przed komputerem i lustrem, zamiast tego ksiazka w reke i czytasz.
shamaramorgan
shamaramorgan
  19 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: każdy normalny uczeń ma opracowania lektur szkolnych.

no to ja normalna nie jestem, bo nie posiadam żadnych opracowań lektur :ziew:
agasta
agasta
  19 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no to ja normalna nie jestem, bo nie posiadam żadnych opracowań lektur

Na opracowaniach kicha jest :tak: W nich czesto nie ma waznych rzeczy, w niektorych nawet bledne info. :-)

Lepiej ksiazke czytac, poswiecic troche czasu ;-)
WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  20 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: biografia.

chyba bibliografia ?

Czyli muszą być opracowania, to logiczne,tylko nie jakieś bryki i ściągi, tylko normalne,profesjonalne.
Ja Ci polecę 2 badaczy:Henryka Zbirskiego i Bernadettę Puchalską-Dąbrowską.
juleczkusia
juleczkusia
  20 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no właśnie problem w tym, że nie wiem. Ta kobieta od polskiego jest jakaś dziwna, nie podała nam żadnych przykładów tych książek tylko kazała nam samemu robić, yhh

pocieszam Cię są gorsi nauczcyciele niż ta Twoja polonistka. :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: no to ja normalna nie jestem, bo nie posiadam żadnych opracowań lektur

ja czasem korzystam. :lol: ale to tylko przy autorach, których w życiu nie strawię, np. Prusa, Żeromskiego i Sienkiewicza. Resztę zniosę, bo są jacyś normalni. Natomiast ta trójka to istny koszmar dla mnie. :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: Na opracowaniach kicha jest W nich czesto nie ma waznych rzeczy, w niektorych nawet bledne info. :-)

ja akurat mam opracowania, które poleciła w gimanzjum polonistka. powiedziała, że te są dobre. I nas polonistka w liceum nie zagnie. :nie:
agasta
agasta
  20 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ja akurat mam opracowania, które poleciła w gimanzjum polonistka. Powiedziała, że te są dobre. I nas polonistka w liceum nie zagnie.

NIgdy nie badz zbyt pewna siebie zlotko :nie:
Polonistka,nie.. Na maturze Wam zagna,za to :ziober2:
juleczkusia
juleczkusia
  20 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: NIgdy nie badz zbyt pewna siebie zlotko

no ja wiem. :pavarotti:

Konto usunięte
Konto usunięte: Polonistka,nie.. Na maturze Wam zagna,za to

nie strasz. :lol: podobno nie ma opcji by było Ferdydurkę :lol:
EnemyOfGod
EnemyOfGod
  20 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: podobno nie ma opcji by było Ferdydurkę

Ale ja i tak mam nadzieję że będzie.

Idź do szkolnej biblioteki, albo miejskiej i spytaj bibliotekarkę.
Komorowski J., Makbet Williama Shakespear’a, Warszawa 1989.
Nowakowska R., Makbet Williama Shakespear’a, Warszawa 1991.
Helsztyński S., Shakespeare, Warszawa 1974.
Zbierski H., William Shakespeare, Warszawa 1988.
Haemmerling K., Był człowiek, co się Sheakspere zwał, Lwów 1980.
Piwkowska M, Lady Makbet, w: „Topos” 1996, nr 2, s. 6.

ISBNów w bibliotece szukaj.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.