ShinyStern
ShinyStern
  18 kwietnia 2010 (pierwszy post)

Witam....mam pytanie w związku z matura ustną z polskiego. Mój temat to: Sacrum i profanum w literaturze. Omów zagadnienie na wybranych przykładach.
Mój problem tkwi w tym, że nie jestem pewna czy moja interpretacja tego tematu jest na pewno poprawna. We wstępie wyjaśniłam oba te pojęcia przy czym określiłam, że pojęcie sacrum odnosi się do Boga a profanum do człowieka. W związku z tym skupiłam się na przedstawieniu obrazu Boga i człowieka w literaturze oraz kontraście pomiędzy nimi. Ostatnio jednak naszły mnie wątpliwości, czy aby na pewno mój tok rozumowania jest poprawny. Jak myślicie?

vanya
vanya
  19 kwietnia 2010

ja bym przedstawiła to wszystko na zasadzie kontrastu, przykład profanum, a obok niego przykład sacrum, na końcu najlepiej wyraźnie porównać czym i jak różnią się obie sfery.
najlepiej zapytaj się nauczyciela prowadzącego, na pewno wyprowadzi Cię z wątpliwości.

EnemyOfGod
EnemyOfGod
  19 kwietnia 2010

a co na to nauczyciel?

juleczkusia
juleczkusia
  19 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam....mam pytanie w związku z matura ustną z polskiego. Mój temat to: Sacrum i profanum w literaturze. Omów zagadnienie na wybranych przykładach. Mój problem tkwi w tym, że nie jestem pewna czy moja interpretacja tego tematu jest na pewno poprawna. We wstępie wyjaśniłam oba te pojęcia przy czym określiłam, że pojęcie sacrum odnosi się do Boga a profanum do człowieka. W związku z tym skupiłam się na przedstawieniu obrazu Boga i człowieka w literaturze oraz kontraście pomiędzy nimi. Ostatnio jednak naszły mnie wątpliwości, czy aby na pewno mój tok rozumowania jest poprawny. Jak myślicie?

w sumie nawet i i dobrze to robisz... ale zapytaj się nauczyciela dla własnego świętego spokoju.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.