xxx69xxxx
xxx69xxxx
  18 kwietnia 2010 (pierwszy post)

Mam zamiar wybrać się na studia zaoczne na Uniwersytet albo na jakąś inną prywatną uczelnię i mam pytanie. ile kosztują na semestr/miesiąc takie studia zaoczne? nie wiem właśnie czy płaci się co miesiąc opłatę czy na semestr.

pijana
pijana
  18 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam zamiar wybrać się na studia zaoczne na Uniwersytet albo na jakąś inną prywatną uczelnię i mam pytanie. ile kosztują na semestr/miesiąc takie studia zaoczne? nie wiem właśnie czy płaci się co miesiąc opłatę czy na semestr.

Zazwyczaj 1500 - 3000 za semestr, zależy od uczelni.
Bananowaaa
Bananowaaa
  18 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ile kosztują na semestr/miesiąc takie studia zaoczne?

zależy od uczelni i od kierunku, na który się wybierasz. na stronie każdej uczelni znajdziesz informacje co i jak ;)
xxx69xxxx
xxx69xxxx
  18 kwietnia 2010
Bananowaaa
Bananowaaa: zależy od uczelni i od kierunku, na który się wybierasz. na stronie każdej uczelni znajdziesz informacje co i jak ;)

na filologię angielską, ale szukam na stronach jakiegokolwiek uniwersytetu i nie umiem znaleźć nigdzie cen.
Bananowaaa
Bananowaaa
  18 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

masz tu cennik z UG ;)
http://www.ug.edu.pl/pl/dz_org/prawo/zrek/2009/zal32.09.oplaty.pdf
xxx69xxxx
xxx69xxxx
  18 kwietnia 2010
Bananowaaa
Bananowaaa: masz tu cennik z UG ;) http://www.ug.edu.pl/pl/dz_org/prawo/zrek/2009/zal32.09.oplaty.pdf

ja sie akurat na UG nie wybieram, ale dzięki, przynajmniej mam cennik jakikolwiek, poza tym wydaje mi się, że wszędzie trzeba się nastwaić na wydatek ok. 2000 na semestr :woot:
Bananowaaa
Bananowaaa
  18 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ja sie akurat na UG nie wybieram

UG dałam bo mi najwygodniej

Konto usunięte
Konto usunięte: wszędzie trzeba się nastwaić na wydatek ok. 2000 na semestr

pewnie tak ;]
zawsze możesz iść na stacjonarne ;)
xxx69xxxx
xxx69xxxx
  18 kwietnia 2010
Bananowaaa
Bananowaaa: pewnie tak ;] zawsze możesz iść na stacjonarne ;)

mogę, ale trudno się dostać bo każdy by chciał iść na stacjonarne za darmo, poza tym żeby pójść na stacjonarne trzeba zdawać rozszerzenia, z podstawami raczej nie da rady.
Bananowaaa
Bananowaaa
  18 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: mogę, ale trudno się dostać bo każdy by chciał iść na stacjonarne za darmo, poza tym żeby pójść na stacjonarne trzeba zdawać rozszerzenia, z podstawami raczej nie da rady.

i tu znowu zależy od uczelni i kierunku.
z przedmiotami zdawanymi na maturze na podstawie też się można dostać na ciekawe kierunki.
xxx69xxxx
xxx69xxxx
  18 kwietnia 2010
Bananowaaa
Bananowaaa: i tu znowu zależy od uczelni i kierunku. z przedmiotami zdawanymi na maturze na podstawie też się można dostać na ciekawe kierunki.

ale jakoś mam wrażenie, że nie są to zbyt przyszłościowe kierunki. ale z ciekawości zapytam, jakie to są na przykład?
bo jeżeli są to kierunki typu wiedza o rodzinie albo socjologia to raczej nie dla mnie.
Bananowaaa
Bananowaaa
  18 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ale jakoś mam wrażenie, że nie są to zbyt przyszłościowe kierunki. ale z ciekawości zapytam, jakie to są na przykład?

różne kierunki na różnych uczelniach. wszystko zależy od ilości chętnych.
ja się dostałam na ten kierunek, na który chciałam, chociaż tylko podstawę z matmy pisałam w zeszłym roku ;] trzeba próbować
xxx69xxxx
xxx69xxxx
  18 kwietnia 2010
Bananowaaa
Bananowaaa: różne kierunki na różnych uczelniach. wszystko zależy od ilości chętnych

ale trzeba się zarejestrować na danej uczelni już w maju chyba nie? :woot: to skąd ja mam wiedzieć czy na tej akurat uczelni będzie mało chętnych czy dużo? chyba by trzeba było wpisowe zapłacić na 20 uczelniach żeby tak trafić...

Bananowaaa
Bananowaaa: ja się dostałam na ten kierunek, na który chciałam, chociaż tylko podstawę z matmy pisałam w zeszłym roku ;] trzeba próbować

a na jaki poszłaś? i na ilu uczelniach składałaś papiery?
Bananowaaa
Bananowaaa
  18 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ale trzeba się zarejestrować na danej uczelni już w maju chyba nie? to skąd ja mam wiedzieć czy na tej akurat uczelni będzie mało chętnych czy dużo? chyba by trzeba było wpisowe zapłacić na 20 uczelniach żeby tak trafić...

sprawdź na stronach uczelni ilu było chętnych na miejsce w zeszłym roku, zwykle co roku jest podobnie ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: a na jaki poszłaś? i na ilu uczelniach składałaś papiery?

Transport na Politechnice Gdańskiej
papiery składałam tylko na PG bo się uparłam, że tu chcę studiować :)
xxx69xxxx
xxx69xxxx
  18 kwietnia 2010
Bananowaaa
Bananowaaa: Transport na Politechnice Gdańskiej papiery składałam tylko na PG bo się uparłam, że tu chcę studiować :)

a jakbyś się nie dostała to gdzie byś poszła? ;) jak np. wybiorę sobie na studia dzienne załóżmy 3 uczelnie a na żadną się nie dostanę to co się wtedy robi?

Bananowaaa
Bananowaaa: prawdź na stronach uczelni ilu było chętnych na miejsce w zeszłym roku, zwykle co roku jest podobnie ;]

poszukam, może znajdę, ale coś mi sie wydaje że będzie ciężko bo filologie czy lingwistyka to raczej oblegane kierunki i na podstawie nie ma szans
Bananowaaa
Bananowaaa
  18 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a jakbyś się nie dostała to gdzie byś poszła? ;) jak np. wybiorę sobie na studia dzienne załóżmy 3 uczelnie a na żadną się nie dostanę to co się wtedy robi?

wybrałam kilka kierunków, i na ostatnim miejscu wybrałam taki, na których zawsze jest na tyle mało chętnych, że przyjmują wszystkich, pochodziłabym rok i poprawiała maturę :ziober2: miałam cały plan :D
możesz zrobić podobnie ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: filologie czy lingwistyka to raczej oblegane kierunki i na podstawie nie ma szans

tego nie umiem powiedzieć, nie interesowałam się nigdy jak jest jeśli o te kierunki chodzi ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.