detoxtomorrow
detoxtomorrow
  15 kwietnia 2010 (pierwszy post)

W tym roku kończę szkołę i planuję iść na studia, na lingwistykę albo na kosmetologię.
Bardziej widzi mi się chyba lingwistyka, ale jeszcze nie podjęłam ostatecznej decyzji.
I tu mam pytanie. Czy istnieją takie studia jak stacjonarne (dzienne) ale odpłatne, i przy tym nie patrzą na wyniki z matury?
Mój "problem" polega na tym, że na lingwistykę potrzebny jest rozszerzony angielski który mogłabym zdawać (chociaż teraz i tak już za późno), a dodatkowo jeszcze jeden język obcy na wybranym poziomie. A ja innego języka nie byłabym w stanie zdawać, poza tym na lingwistyce drugi język i tak jest od podstaw, angielski jest wiodącym.

A zależy mi na dziennych dlatego, że podobno łatwiej jest znaleź lepszą pracę po takich studiach niż zaocznych. Wiem też że na państwową bez tej matury z rozszerzonego angielskiego i innego języka się nie dostanę. Dlatego zostają mi te studia dzienne odpłatne, o ile coś takiego istnieje...

Jeżeli tak, to jakie są to szkoły/uczelnie na Śląsku?

I tak na koniec: jak myślicie, co bardziej "opłacalne", lingwistyka czy kosmetologia?

Dziękuję.

EatMyBalls
EatMyBalls
  15 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A zależy mi na dziennych dlatego, że podobno łatwiej jest znaleź lepszą pracę po takich studiach niż zaocznych.

jak to zdawalo mi sie ze ten sam papierek dostajesz
detoxtomorrow
detoxtomorrow
  15 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jak to zdawalo mi sie ze ten sam papierek dostajesz

bo tak jest.
ale dzienne niby lepsze, bo masz wykłady codziennie a na zaocznych tylko 2 razy w tygodniu, z tego co się orientuję.
jakoś ogólnie się tak przyjęło że studia dzienne są bardziej 'cenione' :ninja:
styka51
styka51
  18 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy istnieją takie studia jak stacjonarne (dzienne) ale odpłatne, i przy tym nie patrzą na wyniki z matury?

Wydaje mi sie ze tak.
W Poznaniu na którejs prywatnej uczelni tak jest, tylko czesne 500 zl na miecha ...
Konradziq
Konradziq
  19 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy istnieją takie studia jak stacjonarne (dzienne) ale odpłatne

Jasne. Prywatne uczelnie takie oferują. Czy patrzą na wyniki matur? Pewnie nie (choć warto by poszukać informacji na danych stronach uczelni).

Konto usunięte
Konto usunięte: eżeli tak, to jakie są to szkoły/uczelnie na Śląsku?

Z tego, co wyszukałem, to w całej Polsce istnieją trzy uczelnie niepaństwowe, które oferują kierunek lingwistyka stosowana w trybie stacjonarnym.
Są to: Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego (w Poznaniu), Wyższa Szkoła Języków Obcych w Szczecinie.
Jeśli chodzi zaś o kosmetologię, znalazłem więcej (tu możesz zobaczyć wyniki wyszukiwania).

Konto usunięte
Konto usunięte: na zaocznych tylko 2 razy w tygodniu, z tego co się orientuję.

Mała poprawka ;-).
Dla wyjaśnienia: uczelnie z reguły proponują dwa toki studiów: stacjonarne i niestacjonarne.
Stacjonarnych (dziennych) chyba nie muszę objaśniać.
Niestacjonarne, w zależności od uczelni czy nawet kierunku, mogą odbywać się w trybie zaocznym (określona ilość zjazdów w semestrze, zazwyczaj 9, ale może być więcej, w zależności od kierunku; zjazdy odbywają się w weekendy - piątek, sobota, niedziela [choć znowu, w zależności od uczelni, może to być piątek i sobota, bądź sobota i niedziela]) lub wieczorowym (kiedyś wyglądało to tak, że zajęcia odbywały się w godzinach wieczornych w tygodniu; teraz większość (bądź niektóre; nie orientuję się w skali krajowej) uczelni tryb wieczorowy prowadzi w podobny sposób, jak zaoczny, jednak z tą różnicą, że zajęcia odbywają się co tydzień, nie w weekendy zjazdowe).

Konto usunięte
Konto usunięte: I tak na koniec: jak myślicie, co bardziej "opłacalne", lingwistyka czy kosmetologia?

Kosmetologia może być i ciekawsza, i jeśli dobrze się "zakręcisz" lepiej płatna. Jednak obecnie jest to bardzo popularny kierunek, także konkurencja może być duża.
Zawsze możesz robić dwa kierunki jednocześnie :ninja: (jeszcze).
;-)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.