WhoCares00
WhoCares00
  11 kwietnia 2010 (pierwszy post)

czy ktos wie ile można mieć poprawek w sierpniu w liceum? bo słyszałam że jedna a mi sie szykuje więcej, mama mi mowi że i tak nie zdam, dlatego tak mysle czy nie przestać już chodzi do szkoły przez te 2 miesiace. Będa mnie jakoś ścigac za to że nie chodze do szkoły czy jakies inne konsekwencje? bo matka mi mowi ze moga jej jakąś kare nałożyć ale z drugiej strony ja nie widzę sensu żeby chodzić i tracić czas skoro i tak nic z tego nie bedzie

prosze o odp

nazwamojegoprofilu
nazwamojegoprofilu
  11 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: czy ktos wie ile można mieć poprawek w sierpniu w liceum? bo słyszałam że jedna a mi sie szykuje więcej, mama mi mowi że i tak nie zdam, dlatego tak mysle czy nie przestać już chodzi do szkoły przez te 2 miesiace. Będa mnie jakoś ścigac za to że nie chodze do szkoły czy jakies inne konsekwencje? bo matka mi mowi ze moga jej jakąś kare nałożyć ale z drugiej strony ja nie widzę sensu żeby chodzić i tracić czas skoro i tak nic z tego nie bedzie

:woot:
w każdej szkole inaczej.
najczęściej dwie max.

Konto usunięte
Konto usunięte: tak mysle czy nie przestać już chodzi do szkoły przez te 2 miesiace.

nic Ci to nie da.
zbierz dupe i poucz sie troche.
WhoCares00
WhoCares00
  11 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nic Ci to nie da. zbierz dupe i poucz sie troche.

starałam sie ale teraz to juz nie ma za bardzo sensu bo kompletnie nie radze sobie z fizyką i matma i nie za ciekawa jest moja sytuacja z biologii a jestem na profilu humanistycznym i nie wydaje mi sie żebym jakos z tego wyszła a nie jestem w takiej szkole w ktorej dadzą 2 za piekne oczy albo na 'odwal sie'

Konto usunięte
Konto usunięte: w każdej szkole inaczej. najczęściej dwie max.

ale jak sie ma dwie to slyszałam ze trzeba mieć jakieś problemy i to udowodnić komisji
WhoCares00
WhoCares00
  11 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nic Ci to nie da.

a że nic mi to nie da to wiem ale przynajmniej bym nie chodziła i nie siedziała dziennie przez 7-8 lekcji w szkole i nie traciła czasu bo powiedzmy sobie szczerze tak to wyglada, skoro i tak nie zdam to mozna sobie odpuścić i posiedzieć w domu albo zajac sie czym innym.
nazwamojegoprofilu
nazwamojegoprofilu
  11 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ale jak sie ma dwie to slyszałam ze trzeba mieć jakieś problemy i to udowodnić komisji

nie koniecznie.
musi się grono pedagogiczne zgodzić chyba :ziober2:
styka51
styka51
  11 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: czy ktos wie ile można mieć poprawek w sierpniu w liceum? bo słyszałam że jedna a mi sie szykuje więcej, mama mi mowi że i tak nie zdam, dlatego tak mysle czy nie przestać już chodzi do szkoły przez te 2 miesiace. Będa mnie jakoś ścigac za to że nie chodze do szkoły czy jakies inne konsekwencje? bo matka mi mowi ze moga jej jakąś kare nałożyć ale z drugiej strony ja nie widzę sensu żeby chodzić i tracić czas skoro i tak nic z tego nie bedzie prosze o odp

Ja w pierszej klasie LO miałam proponowane na koniec 3 jedynki : fizyka, matma i chemia.
Z chemia i fizyka dałam sobie rade, pokazałam nauczycielom, ze mi zależy i pisałam egzaminy o podwyższenie oceny z całego roku i udało sie.
W sierpniu miałam komisa z matmy, siedziałam całe 2 miesiace nam matma, zero przyjemnosci i zdałam. Po takiej sytuacji obiecałąm sobie, ze juz nigdy nie zawale wakacji i jak na razie udaje mi sie.

Aha i tez jestem na humanie.
IMalinowaMambaI
IMalinowaMambaI
  11 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: czy ktos wie ile można mieć poprawek w sierpniu w liceum? bo słyszałam że jedna a mi sie szykuje więcej, mama mi mowi że i tak nie zdam, dlatego tak mysle czy nie przestać już chodzi do szkoły przez te 2 miesiace. Będa mnie jakoś ścigac za to że nie chodze do szkoły czy jakies inne konsekwencje? bo matka mi mowi ze moga jej jakąś kare nałożyć ale z drugiej strony ja nie widzę sensu żeby chodzić i tracić czas skoro i tak nic z tego nie bedzie prosze o odp

jedną a dwie jeśli przyczyną problemow byl np. pobyt w szpitalu
mogą Twojej mamie nałożyć karę grzywny.
alacristaegalli
alacristaegalli
  11 kwietnia 2010

masz racje, siedząc w domu czas lepiej wykorzystasz niż siedząc w szkole :woot:

mloooodziutki
mloooodziutki
  11 kwietnia 2010

Kiedyś, taka zasada obowiązywała kiedy to "studia" były czymś w rodzaju luksusem, teraz podstawówka jest jak przedszkole gimnazjum jak podstawówka a średnie jak gimnazjum, teorytycznie można było mieć jedną bądź dwie, teraz możesz mieć nawet i trzy jak i cztery czy pięć, nie wyrzucą Cię ze szkoły ani nie odmówią, skoro gorszych tumanów i "recydywistów" trzymają nie mieliby jak się potem tłumaczyć

kiedyś było tak że jak ktoś nie zdał powtarzał klasę czy pisał poprawkę teraz wysyłają Cię do psychologów i stwierdzają problemy psychiczne

WhoCares00
WhoCares00
  11 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: masz racje, siedząc w domu czas lepiej wykorzystasz niż siedząc w szkole

ty nie wiesz jaka jest moja sytuacja, w klasie ludzie mnie tez nie trawią dlatego jak mam sie niepotrzebnie męczyć i nie zdac to wole naprawde siedzieć w domu, a to czego w szkole sie uczymy to i tak w 80% jak nie wiecej nieprzydatne rzeczy

styka51
styka51: chemia i fizyka dałam sobie rade, pokazałam nauczycielom, ze mi zależy i pisałam egzaminy o podwyższenie oceny z całego roku i udało sie. W sierpniu miałam komisa z matmy, siedziałam całe 2 miesiace nam matma, zero przyjemnosci i zdałam. Po takiej sytuacji obiecałąm sobie, ze juz nigdy nie zawale wakacji i jak na razie udaje mi sie.

ja nie wiem czy dam rade a mam tyle tych przedmiotow zawalonych że nie wiem nawet czy jest jakas szansa sie z tego wyciągnac.
a tak na wszelki wypadek spytam, na ta poprawke z matmy musiałaś przeznaczyc całe wakacje i nie miałas ani troche czasu wolnego? zdawałaś cały rok czy semestr tylko?

Konto usunięte
Konto usunięte: mogą Twojej mamie nałożyć karę grzywny.

no to tak jak ona myślała, ale z drugiej strony sa to tylko 2 miechy bo tak to chodziłam przez cały rok prawie

Konto usunięte
Konto usunięte: teraz możesz mieć nawet i trzy jak i cztery czy pięć,

no przesadzasz. w gimnazjum to moze i tak jest ale na pewno nie w szkole średniej
julCiak69
julCiak69
  11 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: czy ktos wie ile można mieć poprawek w sierpniu w liceum? bo słyszałam że jedna a mi sie szykuje więcej, mama mi mowi że i tak nie zdam, dlatego tak mysle czy nie przestać już chodzi do szkoły przez te 2 miesiace. Będa mnie jakoś ścigac za to że nie chodze do szkoły czy jakies inne konsekwencje? bo matka mi mowi ze moga jej jakąś kare nałożyć ale z drugiej strony ja nie widzę sensu żeby chodzić i tracić czas skoro i tak nic z tego nie bedzie

jeżeli będziesz chodzić i cokolwiek robić na lekcjach (zgłaszać się do zadań na matmie i fizyce i nawet błędnie je rozwiązywać) to Cię nauczyciele mogą wyciągnąć i tą dwóję postawić. to bardzo ważne, byś była na lekcjach, bo wtedy dojdą do wniosku, że Ci zależy i chcesz zdać do następnej klasy. :tak:

maksymalnie dwie. Jedną masz odgórnie, a o drugą piszesz prośbę, by Ci pozwolili. :tak:
WhoCares00
WhoCares00
  11 kwietnia 2010
julCiak69
julCiak69: jeżeli będziesz chodzić i cokolwiek robić na lekcjach (zgłaszać się do zadań na matmie i fizyce i nawet błędnie je rozwiązywać) to Cię nauczyciele mogą wyciągnąć i tą dwóję postawić. to bardzo ważne, byś była na lekcjach, bo wtedy dojdą do wniosku, że Ci zależy i chcesz zdać do następnej klasy.

tylko że u mnie w szkole jakos ta zasada nie działa, nie jestem w zadnym super renomowanym liceum ale wiem od osób ktore zostały w zeszłym roku, że one chodziły i sie starały, ale nie radziły sobie z niektórymi przedmiotami dlatego nie zdały, i od razu mi jedna znajoma powiedziała że za piekne oczy mi dopów nie postawią, jak chce zdac to musze im pokazać że umiem chociaż na te 2 dlatego sama nie wiem juz czy chodzic czy nie ;/
XxYourBlueEyesxX
XxYourBlueEyesxX
  11 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: czy ktos wie ile można mieć poprawek w sierpniu w liceum?

w moim liceum chyba jest jedna albo stawiają warunkowo dwóję i karzą przenosić się do innej szkoły
julCiak69
julCiak69
  11 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: tylko że u mnie w szkole jakos ta zasada nie działa, nie jestem w zadnym super renomowanym liceum ale wiem od osób ktore zostały w zeszłym roku, że one chodziły i sie starały, ale nie radziły sobie z niektórymi przedmiotami dlatego nie zdały, i od razu mi jedna znajoma powiedziała że za piekne oczy mi dopów nie postawią, jak chce zdac to musze im pokazać że umiem chociaż na te 2 dlatego sama nie wiem juz czy chodzic czy nie ;/

to wszystko zależy od nauczyciela. bądź na lekcjach i odrabiaj prace domowe z tych przedmiotów. zgłaszaj się do każdego zadania to skutkuje. przynajmniej w mojej szkole.
WhoCares00
WhoCares00
  11 kwietnia 2010
julCiak69
julCiak69: to wszystko zależy od nauczyciela. bądź na lekcjach i odrabiaj prace domowe z tych przedmiotów. zgłaszaj się do każdego zadania to skutkuje. przynajmniej w mojej szkole.

no ale jak mam sie zgłaszac jak ja nie umiem tych zadań?? zgłosze sie tylko po to żeby stać pod tablicą i czekać aż ktoś mi zacznie podpowiadać? bo jak tak zrobie to nauczyciel zorientuje sie że coś nie halo
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.